МАЙско бебче в коремчето расте, скоро ще е около килце

  • 58 765
  • 745
# 390
Здравейте момичета!

Днес и ние пазарувахме. Не стигнахме до експото, но откарахме едни 4-5 часа по магазините. Взехме легло Lorreli, бамбуков матрак Магнифлекс, количка+кош за кола Kiddo Jazz. Подложка за преповине, матраче за количката, мрежа/възглавница за ваната, залъгалка, аспиратор за нос, приставки за Меделата (в хиполенд има, ако се чудите от къде да ги вземете) и доста други дреболии. Общо взето приключихме с пазара. От Али експрес си чакам разни неща също. Поръчах дъждобран и комарник за количката, разни лигавници, разни 2-3 симпатични дрешки и термометър за въздух и влага. Остана ми да ида до аптеката да взема козметиката и разни неща за аптечката на беба. Засега за аптечката имам физиологичен разтвор на дози, капки за колики Лефакс ми донесоха от Германия. Спирт ще взема и друго не знам какво ще ми трябва. newsm78  Вие някакви идеи за аптечката имате ли?
Виж целия пост
# 391
Момичета аз си имам дата вече 24 април. Та си го чакаме усилено младежа вече, не остана. Надявам се всичко да е наред, че и леко страх взе да ме хваща. Да ви питам вие как сте с качването на килограмите последните седмици. Аз от 3 седмици не съм качила нищо, бебчо си наддава не знам как става това, даже почти кило съм надолу. А като стана дума за помпи онзи ден си взех от Jumbo пликчета за съхранение на карма , тъй като знам от приятелки че стават кът шишетата в един момент, та ще пробвам и с тях . Има доста такива видове и подплънки за сутиени и сутиени за бременни на почти половин цена в сравнение със специализираните магазини.
Виж целия пост
# 392
Силвър, аз взех и някоя друга лепенка за пъпчето, не са задължителна покупка май, ама аз взех 3 броя да знам, че има там. Една приятелка ми препоръча да взема и марлички от най-малките за да почиствам пъпчето. 
Виж целия пост
# 393
Момичета, може ли малко помощ? Колебая се между две легла. Едното е на Арбор, другото на Лорели. Моля за мнение. 
http://www.dundio.com/arbor-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE … 0%BC-arbor13.html
http://www.dundio.com/lorelli-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0 … 015049-0029a.html
Виж целия пост
# 394
Момичета, може ли малко помощ? Колебая се между две легла. Едното е на Арбор, другото на Лорели. Моля за мнение. 
http://www.dundio.com/arbor-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE … 0%BC-arbor13.html
http://www.dundio.com/lorelli-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0 … 015049-0029a.html
Тези на Лорели изобщо не ги харесвам, поради причината, че решетката е пластмасова и ми е супер грозно, не знам още в началото казах, че не искам такава. Арбор е по-добрия избор за мен   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 395
Така като гледам Лорелито има две предимства...вдигащата се решетка и това, че после се трансформира в легло. Ние взехме легълце на Арбор и имах малко забележки по него(но те са си само в нашия случай и не би трябвало да важат за всичките им легълца), решетката не е подвижна, което някои считат за недостатък. Но пък Лорелито не съм го виждала на живо и не знам материала му дали не е кофти (както Ясмина е написала)...
Виж целия пост
# 396
Llolitka, а как избра размера на накрайника (предпазителя)? И аз искам да поръчам онлайн всички консумативи, обаче нещо не мога да се ориентирам.
Ами тази, която си купих пристигна с натрайник М и ми е идеален. Те гърдите могат да пораснат още, но по-добре да не е много голям, за да прави хубав вакум. За ориентир ако ще ти помогне преди бях 80 Б, сега нося 85 Д. Доста са ми наляти гърдите.
Виж целия пост
# 397
Момичета, може ли малко помощ? Колебая се между две легла. Едното е на Арбор, другото на Лорели. Моля за мнение.  
http://www.dundio.com/arbor-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE … 0%BC-arbor13.html
http://www.dundio.com/lorelli-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0 … 015049-0029a.html

Ние взехме точно това на Лорели. Само че в Аико е 143.20 лв., намалено от 179лв. Не знам защо е такава голяма разликата.  На мен лично ми допада. Исках бяло легло с чекмедже отдолу, само с решетка отпред, а останалите стени плътни. Люлее се, застопорява се, има две нива и решетката се маха, а също и леко се сваля надолу. Другото, което аз гледах да не е много голямо, защото нямаме много място. Вътре все си е 60/120см, но някои легла ги правят доста масивни и заемат излишно място (в нашия случай нямаме такова). Цената също ме спечели. В крайна сметка това легло няма да е за вечно ползване и не ми се даваха много пари. Предпочетох за матрака да заделя парички, той ми е по-важен Simple Smile

П.П. ние го купихме от Аико Люлин, ще ни го доставят за 25 лв. Т.е. общо ни излезе 168.20 лв. и има 2 години гаранция.
Според мен най-добре да ги намериш някъде на живо да ги огледаш и да прецениш кое те устройва, защото всеки има различни нужди и вкус  Simple Smile
Виж целия пост
# 398
Момичета, може ли малко помощ? Колебая се между две легла. Едното е на Арбор, другото на Лорели. Моля за мнение. 
http://www.dundio.com/arbor-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE … 0%BC-arbor13.html
http://www.dundio.com/lorelli-%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0 … 015049-0029a.html

Ние взехме това на Лорели. Избрах го заради асансьорната решетка и двете махащи се пръчки от решетката - като порасне детенцето, ще може да се махнат и да излиза от там, а не да прескача Simple Smile На външен вид също си е съвсем симпатично Simple Smile Вчера си го сглобихме:)
Виж целия пост
# 399
Момичета аз си имам дата вече 24 април. Та си го чакаме усилено младежа вече, не остана. Надявам се всичко да е наред, че и леко страх взе да ме хваща. Да ви питам вие как сте с качването на килограмите последните седмици. Аз от 3 седмици не съм качила нищо, бебчо си наддава не знам как става това, даже почти кило съм надолу. А като стана дума за помпи онзи ден си взех от Jumbo пликчета за съхранение на карма , тъй като знам от приятелки че стават кът шишетата в един момент, та ще пробвам и с тях . Има доста такива видове и подплънки за сутиени и сутиени за бременни на почти половин цена в сравнение със специализираните магазини.
Злати, малко ти остана. Ще стискаме палци всичко да е наред до тогава. А ти не себ притеснявай за раждането, нали си в ръцете на спрециалист, на който имаш доверие. Иначе по въпроса за килограмите аз съм срещала на много места, че в деветия месец е много възможно да не качваш, а дори да сваляш килограми, така както в твоя случай. Не се притеснявай, той бебока си взема каквото му трябва от теб. Незнам на какво се дължи, може би на намалелите води, пък може и да не са изобщо намалели. Както и да е, не го мисли, щом всичко си е ок.
Виж целия пост
# 400
Аз се канех да пазарувам този уикенд, но нищо не купих Simple Smile Искам да ви попитам повивалник и вана вече купили ли сте? Аз много се колебая какво да избера. Има едни комбинирани, вана със стойка и повивалник. Виждат ми се много удобни, но и са скъпи. Ето това харесах, видях го и на живо: http://www.pakostnik.com/bg/vanichka-s-plot-za-povivane-cuddle-bubble-chicco. Другия вариант е обикновена вана със стойка и отделно повивалник, който да слагам на някой шкаф/легло. Но тогава ако го къпем в банята, трябва да пренеса бебето мокро до повивалника...
Виж целия пост
# 401
Е как мокро... Ще е увито в хавлия...
Виж целия пост
# 402
Ние сме си взели обикновена вана със стойка, без повивалник.
Виж целия пост
# 403
Момичета да ви питам вие имате ли коластра и образуват ли ви се корички по зърната? Подготвяте ли с нещо зърната за кърменето?
Виж целия пост
# 404
Аз се канех да пазарувам този уикенд, но нищо не купих Simple Smile Искам да ви попитам повивалник и вана вече купили ли сте? Аз много се колебая какво да избера. Има едни комбинирани, вана със стойка и повивалник. Виждат ми се много удобни, но и са скъпи. Ето това харесах, видях го и на живо: http://www.pakostnik.com/bg/vanichka-s-plot-za-povivane-cuddle-bubble-chicco. Другия вариант е обикновена вана със стойка и отделно повивалник, който да слагам на някой шкаф/легло. Но тогава ако го къпем в банята, трябва да пренеса бебето мокро до повивалника...

Тази вана наистина изглежда Уау! Обаче за тези пари...  Confused  Пък и аз някак не мога да си представя да обличам бебето в банята. Аз си го представям така - къпя беба в обикновена вана (взела съм мрежа/възглавница), увивам я в хавлия и я нося в спалнята да я оправям. Взела съм подложка за повиване, ще я сложа на бебешкото легло, понеже няма да имам скрин в спалнята. Така съм виждала, че процедират и всичките ми приятелки и изглежда удобно.

ZlatiG леле, не остана! Сигурно се вълнуваш много. То няма и месец  Simple Smile  Това с кг според мен не е проблем. Чувала съм, че доста момичета не качват нищо в 8 и 9 месец. Не знам на какво се дължи ама явно го има този момент. Аз примерно за 3 седмици бях качила само 300гр., а беба расте. Според мен питай АГ, но бъди спокойна, всичко е наред. Радвай се даже  Mr. Green

divine_girl аз подготвям зърната с Гармастан, по съвет на мамчета тук. Корички не са ми се получавали.
Но една вечер като стиснах едното зърно ми секретира леко, беше прозрачно, така и не разбрах какво беше. Нямам идея как изглежда коластрата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия