Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 48 170
  • 740
# 165
Много ви благодаря за отговорите, момичета  bouquet Бях започнала да търся по спомен листовка по листовка всичко, което съм пила за да проверя дали са подходящи, но те повечето съдържат глюкозамин, хондроитин и колаген (в различни пропорции) и до момента нито едно не се препоръчва...(въпреки логичния въпрос защо, след като бебето също има нужда от тях за изграждане на костната система? Rolling Eyes

cvetno_cvete мани, ама и аз се ядосах, а проблема е, че по принцип и преди си бях по-чувствителна и сега направо не мога да се позная как възприемам нещата - реве ми се за всичко, че и ме държи с дни  Sad Возя се в колата - сещам се и сълзите ми започват да текат сами - ужасна ревла съм станала Cry Даже сега като го пиша и пак ми се реве, иде ми да се метна от нейде, не мога да се понасям...  Sad Ама някак си ми е мега обидно, че се налага да бъда едва ли не в тежест на някого - а цял живот съм била ужасно самостоятелна Cry Не ми се иска да продължавам в какви крайности изпадам мислено когато съм в подбно състояние, че ще ви същисам  Laughing

Ох, llrock3  нараправо ме шокира с това, което са открили от подобен симптом  Shocked Няма да го бавя тогава в никакъв случай Rolling Eyes Нооо...подозирам, че пътеката ще е дълга - препоръчаха ми завеждащия отделение на Софиямед д-р Валери Нецов, дори вече говорих с него, разбрахме се да си запиша час за да ме види лично и да прецени къде да ме праща от там...Дано не родя до тогава  Grinning Ще пиша ако я добутам до някъде...

Поздравчета и топла пролетна вечер на всички  smile3525
Виж целия пост
# 166
Много ви благодаря за отговорите, момичета  bouquet Бях започнала да търся по спомен листовка по листовка всичко, което съм пила за да проверя дали са подходящи, но те повечето съдържат глюкозамин, хондроитин и колаген (в различни пропорции) и до момента нито едно не се препоръчва...(въпреки логичния въпрос защо, след като бебето също има нужда от тях за изграждане на костната система? Rolling Eyes

cvetno_cvete мани, ама и аз се ядосах, а проблема е, че по принцип и преди си бях по-чувствителна и сега направо не мога да се позная как възприемам нещата - реве ми се за всичко, че и ме държи с дни  Sad Возя се в колата - сещам се и сълзите ми започват да текат сами - ужасна ревла съм станала Cry Даже сега като го пиша и пак ми се реве, иде ми да се метна от нейде, не мога да се понасям...  Sad Ама някак си ми е мега обидно, че се налага да бъда едва ли не в тежест на някого - а цял живот съм била ужасно самостоятелна Cry Не ми се иска да продължавам в какви крайности изпадам мислено когато съм в подбно състояние, че ще ви същисам  Laughing

Ох, llrock3  нараправо ме шокира с това, което са открили от подобен симптом  Shocked Няма да го бавя тогава в никакъв случай Rolling Eyes Нооо...подозирам, че пътеката ще е дълга - препоръчаха ми завеждащия отделение на Софиямед д-р Валери Нецов, дори вече говорих с него, разбрахме се да си запиша час за да ме види лично и да прецени къде да ме праща от там...Дано не родя до тогава  Grinning Ще пиша ако я добутам до някъде...

Поздравчета и топла пролетна вечер на всички  smile3525

Някои лекарства не се препоръчват, защото не са изпробвани в/у бременни  Simple Smile
Виж целия пост
# 167
Аз продължавам да съм с бактериална вагиноза... Добре, че поне няма никакви кандиди и други гадини. Тоя път 12 дни ще слагам Полижинакс Sad Дано най-накрая даде резултат. Отделно кръвното прави проблеми и кардиолога включи и Нефидипин. Направо съм с 1 шепа лекарства. Поне всички кръвни изследвания и урината са ок. Само хемоглобина е 109 и почвам и желязо.
Виж целия пост
# 168
Здравейте момичета, като ви чета, оставам с впечатление, че вашите гинеколози повече ви обръщат внимание.. Wink На мен досега ми е правена една микробилогия, която беше ок, но беше съвсем в началото на бремеността. Знам, че Касата поема само две, аз съм готова да си платя всичко допълнително, но никой не ми е споменавал дали е препоръчително да си правя микробиология. (Както и всякакви др. изследвания, които Касата не поема, но е добре да ги има.)
Последните ми кръвни исзледвания показват левкоцити, гранулоцити и MCH на горната граница, лимфоцити и еритроцити под долната, а среден обем на еритроцити е 104 при макс. на реф. стойности 98. Имам опалесценция и чести епителни клетки и левкоцити в урината.  Според моето АГ изследванията ми са ок;)
На амбулаторния лист има мои кг, обиколка, фундус, на снимките - мерки на бебко, без  килограми.
Нищо за плацента, околоплодни води и  шийка на матката.
ДСТ са 144, но това го пишат стандартно, не е пускала да чуем сърчицето на бебето.

Да направя ли контролен преглед?
Виж целия пост
# 169
Бебка, 24 седмица и моята плацента е била зрялост 1, веднага питах гинеколожката, дали това е лошо. Отговора беше "Защо? Не."
Попринцип щрялост показва остаряване на плацентата. Мисля че преди раждане става 4.
Обременяване вчера съм направила, обаче са гледали само глюкозата, инсулина не са гледали.
Далия, това, което описваш е дипрессия на бременните и аз съм с нещо такова, и съпътстващите заболявания само я влошават. Сега мъжът ми е болен, и като се притеснявам за него забравям за моите лични притеснения. А и е почнал да се появява страха за това, как ще гледам детето, дали ще се справя. Дали ще имам терпение и да не се подлудя, ако се разболее, как ще се справям, да не се откача от притесненията за него. Може да каже, че бабите ни са недостъпни, няма кой да помага и се чудя как ще се справяме, като започна да работя и т.н. Главата ми е пълна с мислите постоянно..... #2gunfire
Виж целия пост
# 170
Далия, това, което описваш е дипрессия на бременните и аз съм с нещо такова, и съпътстващите заболявания само я влошават.

В интерес на истината чувала съм, че подобно нещо съществува,  но винаги ми е било смешно как може от нещо толкова хубаво, като първа бременост, чакана 4 години, може да ти скашка мозъка и цялата нервна система така генерално....  Rolling Eyes Точно както казваш - сега ни идват нанагорно ангажименти само за нас двамата (работа, командировки, ремонти, лекари - все текущи неща) какво ще правим като се появи това дребното с неговите проблеми....Клонирането би било много примамливо предполагам....
И как да си събереш необходимата информация кога, къде, как и какво трябва да направиш, ами ако си пропуснал от незнание да направиш нещо? 
Всеки път ми казват, че баба ми и майка ми не са имали интернет и всички тези улеснения, които  ги има сега, но пак са ни отгледали....Дано се справим - ама ако на 35 не ни се получи, значи няма кога....

ana hinova акто сама каза - не задълбавай - на мен до сега не са ми пуснали нито една МБ, въпреки, че лекувах е-коли в червата, след която се препоръчва да се направи, тъй като лесно се разнасяли...(а е частник). И на мен не са ми мерили до момента обиколка, а шкембето ми щръкна доста рано и има какво да премери Grinning Всеки път само гледаме бебка, замерва си някакви обиколки на глава, дължини на бедър (че много дългокрака била), тегло, чуваме сърчицето, мери ми кръвно и кг. и общо взето е това. Кръвни изследвания за 6 мес. ми пусна точно 2 пъти..Прави ми впечатление, че всеки лекар си има свой начин на работа. Единствения лекар, който наистина задълба във всичко, без дори да му влиза в целта на прегледа, беше д-р Сигридов на ФМ - уникален е, но това си е еднократно, за съжаление. В крайна сметка да се молим ние и бебоците да сме добре - тогава няма да има значение дали са ти назначили 20 изследвания или 400...
Виж целия пост
# 171
За плацентата :
На последния преглед - 17 седмици е била 0, сега 23 седмици (22+) е 1
Но пък док нищо не каза ..... newsm78

Ето какво намерих :
Съществуват четири степени на зрялост на плацентата:

* До 30 седмица – 0 (формиране)
* От 30 – 34 седмица – 1 (растеж)
* От 34 – 37 седмица – 2 (зрялост)
* След 37 седмица – 3 (стареене)

Когато плацентата предсрочно достигне преждевременно узряване /първа или втора степен на зрелост/, трябва внимателно да се следи за състоянието й и това на бебето, чрез ултразвук и доплерово изследване.

 newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 172
Bebka, не се вталясвай. Щом нашите лекари смятат това за нормално, значи всичко е наред.  Hug
Аз на 10 съм на преглед, ще видя пак какво же каже.
Виж целия пост
# 173
Момичета,не се вглъбявайте толкова в тези плаценти и номера.Щом докторите не са изразили притеснение,значи всичко е наред.Единственото важно,на което може да ударите едно рамо,така да се каже,е шийката,т.е. да лежите повече ако е скъсена.
Виж целия пост
# 174
Bebka, не се вталясвай. Щом нашите лекари смятат това за нормално, значи всичко е наред.  Hug
Аз на 10 съм на преглед, ще видя пак какво же каже.

И аз съм пак на 10.03., на ЖК . На 7.03. мисля да правя обременяването с глюкоза.
Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 175
Честита Баба Марта момичета,

Да сте много здрави, и да си гушкаме здрави бебчета след някой друг месец. Hug
Виж целия пост
# 176
Честита Баба Марта! Да сте живи и здрави, бели и червени и много засмени!

Бебка, не се притеснявай,  щом докторът ти не се притеснява от плацентата, значи всичко е ОК.

За изследванията - като бях бременна с дъщеря ми, всеки месец ми пускаха кръв и урина, микробиология 3 пъти и какво ли не още. Сега - досега 1 МБ, 1 цитонамазка, 2 пъти кръв и урина. Обаче пък сега се чувствам много по-информирана и обгрижена от лекаря си; много повече ми се обясняват нещата. Може пък и да е, защото не ми е за първи път и ако тогава с много неща не съм била наясно, сега вече съм. Макар че от друга страна, аз и тогава бях доволна от лекаря си, но нямах база за сравнение - така че се чувствам по-обгрижена, сравнявайки сегашния ми лекар с тогавашния.

За депресиите и притесненията - хормоните могат да разкажат играта на всеки. А притесненията е нормално да ги има, особено когато е първо дете. Аз мога да ви кажа, че с всичко ще се справите и ще намерите начин. Аз на моменти се чудя какво толкова съм правила преди да се роди дъщеря ми Simple Smile Защото аз и след нейното раждане винаги съм имала свободно време, макар че я гледам съвсем сама от първия ден, та затова се чудех нея като я нямаше, колко повече време трябва да съм била свободна и какво съм правила Simple Smile Всяко дете е различно, де, и всеки по различен начин ги изживява нещата. Моето майчинство с нея за мен беше почивка; за други жени е всичко друго, само не ѝ това.
Виж целия пост
# 177
За пръв път чувам за зрялост на плацентата. Но щом лекарите не го правят на въпрос, няма смисъл да му отделяме голямо внимание. Аз другата седмица съм на консултация.

И Честита Баба Марта Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Честита Баба Марта!
Искам да попитам тези от вас, които са били или които смятат да посетят очен лекар преди раждането,при кой лекар сте били или при кой смятате да отидете в София. Искам и аз да отида да ми видят налягането в очите и състоянието на ретината, което оказва се не е без значение при едно естествено раждане.
Виж целия пост
# 179
За зрелостта на плацентата мисля, че само Сигридов ми я е гледал, но слава богу беше 0. А и шийката я гледа май само той, най-много на една фетална втора сега, която ходих пак да са я гледали. Иначе аз си пускам ПКК доста често, но то не защото гинеколога, които ще ме изражда ми е казал, ами заради риска от тромбофилия пускам в комбинация с хемостаза, и така се получаваше във времето. Урина например не съм пускала от декември или началото на януари. А микробиология за жалост ми пускат едва ли не всеки път като ходя и все си имам Кандида... Толкова вагинални глобули сложих през тая бременност, че ще отровя бебока сигурно  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия