Баба Марта иде вече, рита юнското човече - тема 7

  • 48 170
  • 740
# 405
Този Аг е пълен идиот(без извинение).Аз първоначално взех 14 дневен...а след това непрекъснат 30 дневен.И така от началото(заради минала неуспешна бях под стрес малко...но здравословно бях добре).Бях притеснена,че ще мина 180 дена,но доктора ме успокой ,че и ТЕЛК да се наложи-няма никакъв проблем и че при бременност и фиктивно-никой няма да откаже.
Виж целия пост
# 406
Този Аг е пълен идиот(без извинение).Аз първоначално взех 14 дневен...а след това непрекъснат 30 дневен.И така от началото(заради минала неуспешна бях под стрес малко...но здравословно бях добре).Бях притеснена,че ще мина 180 дена,но доктора ме успокой ,че и ТЕЛК да се наложи-няма никакъв проблем и че при бременност и фиктивно-никой няма да откаже.
Ми разбира се! На тях въобще не им пречи да издадат 30 дневен болничен. Във всяко МЦ или поиклиника си имат такива "комисии", ако пък трябва и от болница ще ти намери, нали за това ти е следящ лекар. Иначе ако решиш да излезеш за постоянно, наистина не е хубаво да имаш и ден прекъсване. Не знам точно защо, а и не ме интересува. А това, че не трябва единия болничен да се засича с този, който е 45 дена преди термин...ами то е логично, никакви болнични не трябва да се застъпват по дати. Но то е въпрос на малко изчисление
Виж целия пост
# 407
Момичета, някой да е имал проблем в Б 12 и желязо по време на бременност ?
Б12 ми беше малко под долна граница и сега пия. Теб какво те притеснява? Доктора какво казва?

Още не съм коментирала с него, от тази сутрин са ми изследванията.
Ти какво пиеш ? И в какви дози, правиш ли контроли дали се покачва ?



Виж целия пост
# 408
Отпуск нямаш ли? Аз си пуснах целият отпуск за годината и ще взема 3 седмици болничен преди 45 дневния.
Нямаше проблем с АГто, но аз ходя на частна ЖК и то оставаше и да има след сумата, която платих.
Виж целия пост
# 409
bebka_8, аз пия Б12 от 1000мг. Не съм правила контрола дали се е вдигнало, но и не мисля че толкова строго ще ми го следят. Докторите не им е драма  Laughing А твоите ми се струват съвсем ок, просто са малко по-близо до долна граница. Най-много нещо с желязо да ти дадат. Мойто Б12 например беше около 10 единици под нормата, а желязото по-близо до горна. Утре доки ще ти каже, не се притеснявай. Добре са ти резултатите. И хемоглобина ти е супер, нормално е да е леко по-нисък при бременност, това всички доктори го казват. При теб може от желязото да е. Не е нормално да е много под нормата както при мен - 92!!! Но както съм писала вече, си има причина.
Виж целия пост
# 410
За шефовете, които не пускат на прегледи - няма право даго правят. Бременни могат да излизат за прегледи когато трябва без да отработват. Това е закона.  Hug
Виж целия пост
# 411
Ами останаха ми към 15 дни за тази година-вече съм ползвала 4-5 за прегледи, но днес доколкото разбрах (може и аз да не съм попитала правилно), преди 45 дневния може да ми даде 14 дни(без комисия), които трябва да са отделени от 45 дневния с минимум 3 работни дни. На мене не ми е за трите дни, но нали така падала базата за майчинство  - май ще попитам в другата тема как стоят нещата. Сега малко като ми поотмина си викам-пък майната им на парите, и да падат така ще си го пусна, не ми се разправя нито с доктори, нито с шефове.
Виж целия пост
# 412
bebka_8, аз пия Б12 от 1000мг. Не съм правила контрола дали се е вдигнало, но и не мисля че толкова строго ще ми го следят. Докторите не им е драма  Laughing А твоите ми се струват съвсем ок, просто са малко по-близо до долна граница. Най-много нещо с желязо да ти дадат. Мойто Б12 например беше около 10 единици под нормата, а желязото по-близо до горна. Утре доки ще ти каже, не се притеснявай. Добре са ти резултатите. И хемоглобина ти е супер, нормално е да е леко по-нисък при бременност, това всички доктори го казват. При теб може от желязото да е. Не е нормално да е много под нормата както при мен - 92!!! Но както съм писала вече, си има причина.

Да, желязо почвам задължително. НО ми се иска и Б 12.
1000 мг това метилкобаламин ли е ? Би ли споделила кой продукт точни пиеш ?
Виж целия пост
# 413
Диди, няма такова нещо,че трябва да са отделени единия от другия болничен. До преди този 45 дневен преди термина, който се води по бременност и раждане, всеки друг болничен се води за общо заболяване. Отделен е въпроса, че ако ти го дава гини ще пише " застрашаващ аборт". Личния може да ти даде само 14 дена непрекъснат, после специалист 30 дена, но трябва да мине комисия. И така на всеки 30 дена можеш да си го продължаваш за още 30 - в случая от АГ. Имаш право на 180 дена непрекъснат болнечен за година, после минаваш на ТЕЛК. Не знам как точно влияе на майчинството, но ако си взимаш разпокъсан болничен,  всеки месец първите 3 дни работодателя ги плаща на 70%, а после НОИ на 80%. Ако излезеш в непрекъснат болничен, само първия месец работодателя ще ти плати тези дни на 70% , после НОИ ще ти плаща всеки следващ месец. От тази гледна точка, за теб е по-изгодно да си в непрекъснат болничен. Просто трябва да решиш какво искаш да правиш.

Бебка, конкретния продукт е този:
http://subra.bg/e-apteka/hranitelni-dobavki/natural-factors-vita … 000mcg-x-90-tabl/
Виж целия пост
# 414
Подкрепям Fancy_Lina Peace
Аз съм в тази ситуация. Сега ще видим дали ще стигнат дните ...

Благодаря ти за инфото за Б 12  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 415
Бебка, пиши утре какво е казал доктора  Hug
Виж целия пост
# 416
Аз съм в болничен от 10г.с. без прекъсване с диагноза заплашваш аборт, интересно че от този месец ми смениха диагнозата фалшиво раждане преди 37г.с.
Виж целия пост
# 417
И на мен така. Но това е свързано с гестацинните седмици сигурно. Все пак аборт се води до 24-25 г.с... май...  newsm78 Да сме здрави само  Praynig Вярвам че със спокойно отношение и позитивна нагласа всичко ще е наред до края  Hug
Виж целия пост
# 418
Момичета, аз съм болничен от пункцията още. Първо взимах някакви талони от ЛЛ, които ги носех на гинеколога, а след регистрация директно гинеколога си ми дава болничен с предтекст "заплашващ аборт". Аз работя с химия във фотоателие и си го обясних на докторите, че не желая да стоя на тия отрови и не са ми правили проблеми. Пък и аз 2-3 месец бях с едно гадене,чак незнам как издържате все още на работа. На мен вече ми тежи и се запъхтявам при едното бърсане на прах 😀
Виж целия пост
# 419
llrock3, мен докторите още в началото ми казаха "Ти си с близнаци, няма да се правиш на герой, не е същото като да е едно"  Laughing Laughing Аз естествено се бунтувах в началото, но сега не мога да си представя да ходя на работа. Но и нямам база за сравнение, ако беше едно как щеше да е. Една приятелка ходеше на работа две седмици преди да роди. Евала и правя, но и много лека бременност караше. Ако си ок и не ти е усилие и се чувстваш комфортно си е по-добре. Но ако нещо те натоварва, както _di_di_ разказва, не е нужно да си го причиняваш. А докторите са длъжни да угодят и да се съобразят. Те най-добре трябва да знаят, че почивката ни е много необходима сега...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия