Искам да кажа ... (111)

  • 65 772
  • 757
# 570
Споделената кухня не е за мен. Предпочитам като ми идват гости да не гледат какви ги върша и как се щурам неориентирано в кухнята. Също така би ми бил неприятен целият кухненски хаос, който е на показ - разхвърлени мръсни съдове, купи, манджи и т.н. Но за малки жилища, опцията на споделената кухня си е ок.
Виж целия пост
# 571
Ние уж да се храним в хола, но разнасянето на храната до там и обратно ми взе здравето. Приехме най-простият вариант - хранене в самата кухня. А първоначално мъжът ми не искаше да купуваме маса и столове за там.  ooooh!

И ние се храним в кухнята, не си представям дори да пренасям храна до хола и обратно. У нас точно кухнята никога не е празна - децата все там се наместват да си пишат домашните, а и гостите посрещам в кухнята. Там е и единственото помещение, в което пушенето е позволено, въобще кухнята е сърцето на нашия дом, много е приятно там да се стои.
Виж целия пост
# 572
При мен архитектът дискретно е предвидил една стеничка между кухнята и хола, която скрива "производствения" панаир. Joy
Виж целия пост
# 573
Янечек, така е готино. Особено, ако кухнята е просторна. Виж, ако е малка, каквато беше предишната ми кухня, която ме стискаше в ханша дори когато съм сама в нея, виж, тогава лудите ме хващат, ако някой ми се мота наоколо. Joy
Виж целия пост
# 574
Привет дами!

Аграрната ми натура има мускулна треска  Mr. Green

И аз предпочитам отделна кухня, по причините, споделени от Тонка. И заради миризмите. Когато имаме гости с мъжът ми сътворяваме такъв хаос в кухнята, че не е за гледане. В момента нямам маса за хранене в кухнята, защото така и не си купихме втора и се храним в хола, така сме свикнали. Не ми тежи разнасянето на посудата. А кухнята си се проветрява като я умириша, без на мен да ми мръзнат шушоните. А и е малка и ако имаме гости не е удобно.
И в къщата ще са две отделни помещенията, въпреки, че мъжът ми обича отворените пространства и предпочита да са общи. Ама то няма и как там, разположението не позволява. Поне кухнята ми е голяма, ще има място за маса за хранене, а за повече хора (ако не се съберем в дневната) ще си обособим "механа" в част от избеното помещение. И още една маса под навеса. Абе маси да искаш  Mr. Green
Виж целия пост
# 575
Не ми е особено голяма кухнята, средна е, даже твърде средна, но и аз съм твърде средна, та не ми е тясно там. Виж в кухнята на леля ми само се блъскам в разни неща и се чувствам като трол във фейска колиба.
Пп: като спомена Светалчо за ароматите по Коледа и Великден, се сещам, че точно в тези дни блокът спира да смърди на цигари и котешка пикня и вместо това се стелят миризми на тиквеници, козунаци и греяна ракия.
Виж целия пост
# 576

И ние се храним в кухнята, не си представям дори да пренасям храна до хола и обратно. У нас точно кухнята никога не е празна - децата все там се наместват да си пишат домашните, а и гостите посрещам в кухнята. Там е и единственото помещение, в което пушенето е позволено, въобще кухнята е сърцето на нашия дом, много е приятно там да се стои.

Ми то така описани живота си е в кухнята  Wink и в къщи е така, само дето и холния ъгъл  е там и който се е навечерял се опъва там и пак сме всички заедно. Значи само в спалните се спасяват  Peace.
Никога не бих разнасяла храна до хол, едно време всички панелки бяха така, с малка кухня с маса за вечеря и високо вдигнат телевизор , щото място няма Naughty

Виж целия пост
# 577
Когато търсихме квартира, държах на обща кухня с хола. Помещението е голямо - над 30 квадрата, децата са пред очите ми, защото предпочитат да прекарват деня си там. Абсорбаторът е мощен и миризми не усещам, а съм като ловджийско куче. Не съм разбрала съседите какво готвят. Thinking
Виж целия пост
# 578
Аз хем обичам големи просторни стаи, хем пък не обичам целият панаир да ми е на показ. Затова и аз като Мър в бъдещата къща ще държа на отделна кухня. В повечето апартаменти сега въобще няма отделно помещение за кухня, а в старите блокове кухните са като едни боксчета. То се чувстваш като наказан, като влезеш там.
Микровълнова нямам, изхвърлих я! Захирче, веднага я махай, ужасно вредни са!
Виж целия пост
# 579
Захирче, веднага я махай, ужасно вредни са!

Така е, и аз никак не съм и фен.
Как претопляш ориз или картофи, мусака примерно  newsm78
За супи и ястия със сос лесно- на котлона.
Сега и децата си топлят в една купичка денем, как да избегна това? Бих я изхвърлила на минутата.
А като знам колко народ направо си готви в тях  Shocked
Виж целия пост
# 580
Топля във фурната.
Виж целия пост
# 581
Един ориз като го стопля два пъти във фурната и става на сачми, изобщо не може да се яде.
Чак толкова да е вредна МВ-то... Аз я ползвам рядко, но за случаите, в които я използвам, ми е незаменима.
Виж целия пост
# 582
Лято, щом не усещаш миризми веднага да дадеш подробности за аспиратора- марка, модел(ако е възможно).
Ще ни е от полза.
И аз ползвам микровелето за претопляне. Според мен(не твърдя на 100%) микровълновата е вредна, ако се ползва с неправилни съдове- разбирай пластмаса с отрови.
Виж целия пост
# 583
Рая, във фурната топля всичко. Имам си едни метални купички от едно време, бабешки такива и в тях топля. Вместо 1 отнема 10 минути, не е болка за умиране. Бързо свикнах, за разлика от мъжа ми, който още мрънка от време на време  Laughing

Допълвам за Бърди - аз не топля цялата тава с ориз, ами топля колсото ще изядем, затова споменах бабешките купички  Laughing
Виж целия пост
# 584
Микровълновата си я ползваме у нас, не давам ухо на "проучванията", че е вредна. И маята уж е вредна, ама всъщност това твърдение почива върху идеята, че дрождите продължават да живеят и след опичането на хляба, което е пълна глупост. Въобще само в съмнителни прохомеопатични сайтове съм чела за вредите, на които е подложен съвременният човек. То не са мобилни телефони, печки, лекарства, въглехидрати и какво ли не още. Че аз ако трябва да внимавам да не живея вредно, ще пукна от стрес.
Онзи ден една мадама ме хвана да ми мери с един уред телесните мазнини. Излезе, че са ми в норма - за жени над 35 долната граница била 22%, пък моите 22,3%. После ме пита какво ям и аз казах истината, а тя се притесни, че това е много вредно и имам спешна нужда от промяна на режима. Е как хем съм в норма според уреда ѝ, хем имам нужда от промяна? Въобще в последните години съвсем изоставих идеята за полезно и здравословно, защото полза не съм видяла, а само затруднения и пари, похарчени на вятъра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия