Астма-34

  • 156 636
  • 1 006
# 495
Днес дъщеря ми направи пристъп .Ей така,както и нямаше нищо.
Тръгна хрема,започна сухата кашлица.
Ходихме на пулмолог.
Сега сме с вентолин и кларитин,ефира.
Преди малко чак повърна от кашлицата.
Сега сме в бойна готовност.
Не дай Боже, ако се наложи да търчим до спешното за Урбазон.
Виж целия пост
# 496
Заведете детето при пулмолог.
Благодаря за съвета със сигурност ще посетим пулмолог.
Ще помоля за името на някой пулмолог, който да върши работа най-добре във Варна, но може и от София да е защото април месец имаме път натам, но незная дали от един преглед ще може да даде компетентно мнение.
Veni дано леко мине пристъпа на дъщеричката ти. Вече разбирам през какъв кошмар минава всеки от вас и дано Господ е с децата ни.
Виж целия пост
# 497
Във Варна ние ходим при доктор Грънчарова-пулмолог.Тя следи астмата на дъщеря ми.Тестовете за алергия ги направихме при Кисьови.Те също работят  със Здравна каса.
Пристъпът мина сравнително леко.Не стигнахме до спешното.
Размина се с Вентолин.
Март и октомври са критични месеци за астматиците.
Дъщеря ми винаги за 3 март е с пристъп.
Виж целия пост
# 498
Във Варна Диана Неделчева е пулмоложката на сина ми,за Кисьови подкрепям,но не професорката,а дъщерята-
Галена Кисьова.
Виж целия пост
# 499
Да,Галена Кисьова-тя работи с деца.Тя прави тестовете за алергии на дъщеря ми.
Опитахме при Малячкина.Но там беше някакъв ужас.Няма свободни часове за месеци напред.
А аз нямах време да чакам толкова.
При Кисьови организацията е много добра,  още на другия ден направихме тестовете за 50 алергена наведнъж -за 2часа.
Тестовете показаха че има алергия към акари и към дървесни видове тип B.
Изхвърлихме всички килими,пердета от вкъщи,сменихме матраците с матраци против акари,възглавниците също.
Обаче с природата не мога да се боря...
Виж целия пост
# 500
Да,Галена Кисьова-тя работи с деца.Тя прави тестовете за алергии на дъщеря ми.
Опитахме при Малячкина.Но там беше някакъв ужас.Няма свободни часове за месеци напред.
А аз нямах време да чакам толкова.
При Кисьови организацията е много добра,  още на другия ден направихме тестовете за 50 алергена наведнъж -за 2часа.
Тестовете показаха че има алергия към акари и към дървесни видове тип B.
Изхвърлихме всички килими,пердета от вкъщи,сменихме матраците с матраци против акари,възглавниците също.
Обаче с природата не мога да се боря...

Ние ходихме при Малячкина, но тя от вратата каза че бил асматик и започна с едни много тежки лекарства. Правихме кръвен за алергии оказа се акари и домашен прах и ни предложи някакво лекарство за впръскане под езика френско по 250лв. на месец за няколко години. Определено искам второ мнение затова и попитах къде мога да отида.
Виж целия пост
# 501
Здравейте мами!
Включвам се и аз към вас с проблемите на второто ми детенце, което в момента е на 7м.
Близо от месец насам минахме през какво ли не - Бронхит, после Бронхиолит,последван от престой в болница 10 дни ,дълги и упорити спазми с хъркане -свирене в гърдичките. Три дни след изписването, горкото пак палучи спазъм. В момента инхалирам Пулмикорт и Адреналин за 7 дни,а  след десетина дни имаме час за Пулмолог.
Докторката от отделението ни изписа един сироп Експекторанс 5 за кашлица и отхрачване  , който сироп фармацефта изрично предупреди, че не се дава на деца под 12 г. Върнах се да я попитам да не е станала някаква грешка, но тя ми заяви, че го изписвала доста пъти и не е проблем да се приема от бебе на 7м.  Disappointed
Сега съм в чуденка- дали да го давам или да изчакам прегледа при Пулмолога, да се консултирам и да видя какво той ще каже.

Скрит текст:
Искам и да ви попитам дали е редно да водя толкова малко бебе примерно в Трявна или в Сандански и към кого мога да се обърна за повече информация. Може би избързвам, но разберете ме колко съм притеснена като всяка нормална майка!

Пожелавам здраве на дечицата ви!
Виж целия пост
# 502
Според нашия пулмолог има голяма полза от ходене на планина,но поне за 15 дни.
Виж целия пост
# 503
Този сироп е за отхрачване. Как го изписват на толкова малко бебе. Не може ли да направите консултация с друг пулмолог по-бързо. В кой град сте?
Виж целия пост
# 504
Този сироп е за отхрачване. Как го изписват на толкова малко бебе. Не може ли да направите консултация с друг пулмолог по-бързо. В кой град сте?

И мен това ме притесни, затова и смятам да изчакам !
Мога да направя консултация и с друг пулмолог, разбира се! Но този към когото съм се насочила има чак тогава свободни часове. Не ми се иска |как да кажа| само да сменям лечения без никаква полза. Просто разчитам на него.
До сега трима педиатри са ни преглеждали и всеки един от тях отхвърля лечението на предишния и започва ново.
Надявам се, че разбирате какво искам да кажа.

Скрит текст:
От Златоград сме. На близо не намирам да има детски пулмолог !
Виж целия пост
# 505
Този сироп е за отхрачване. Как го изписват на толкова малко бебе. Не може ли да направите консултация с друг пулмолог по-бързо. В кой град сте?

И мен това ме притесни, затова и смятам да изчакам !
Мога да направя консултация и с друг пулмолог, разбира се! Но този към когото съм се насочила има чак тогава свободни часове. Не ми се иска |как да кажа| само да сменям лечения без никаква полза. Просто разчитам на него.
До сега трима педиатри са ни преглеждали и всеки един от тях отхвърля лечението на предишния и започва ново.
Надявам се, че разбирате какво искам да кажа.

Скрит текст:
От Златоград сме. На близо не намирам да има детски пулмолог !

Разбирам напълно как се чувствате. Аз съм в София и въпреки, че тук е като море от пулмолози дълго време не намирах нашия. Пробвайте да изместите часа. Обадете се и опитайте.  Все пак става дума за малко бебе. По-добре да следвате лечението на пулмолог, а не на ЛЛ. .
На моите деца винаги са изписвани инхалации с Вентолин при бронхиолит и бронхит.
Виж целия пост
# 506
 Дъщеря ми-10г.от тези отхрачващи сиропи се дереше страшно.
Вече не давам.Само вентолин при нужда и Ефира.Но тя е с диагноза астма поставена от пулмолог.





Виж целия пост
# 507
Здравейте мами!
Включвам се и аз към вас с проблемите на второто ми детенце, което в момента е на 7м.
Близо от месец насам минахме през какво ли не - Бронхит, после Бронхиолит,последван от престой в болница 10 дни ,дълги и упорити спазми с хъркане -свирене в гърдичките. Три дни след изписването, горкото пак палучи спазъм. В момента инхалирам Пулмикорт и Адреналин за 7 дни,а  след десетина дни имаме час за Пулмолог.
Докторката от отделението ни изписа един сироп Експекторанс 5 за кашлица и отхрачване  , който сироп фармацефта изрично предупреди, че не се дава на деца под 12 г. Върнах се да я попитам да не е станала някаква грешка, но тя ми заяви, че го изписвала доста пъти и не е проблем да се приема от бебе на 7м.  Disappointed
Сега съм в чуденка- дали да го давам или да изчакам прегледа при Пулмолога, да се консултирам и да видя какво той ще каже.

Скрит текст:
Искам и да ви попитам дали е редно да водя толкова малко бебе примерно в Трявна или в Сандански и към кого мога да се обърна за повече информация. Може би избързвам, но разберете ме колко съм притеснена като всяка нормална майка!

Пожелавам здраве на дечицата ви!
Можете да пробвате в Пловдив. Ние сме при д-р Генкова. Чела съм, че на толкова малкиндеца не се дават сиропи за откашляне. По-скоро бих правила инхалации и с Вентолин. Един въпрос, наскоро правихте ли ваксина?
Виж целия пост
# 508
Преди месец без да искам дадох сироп за откашляне на детето. Такава пристъпна кашлица получи, че бях готова да тръгваме към болницата. Намерете детски пулмолог, само те могат да лекуват в това се убедих. Една педиатърка беше назначил Вентолин на 12 часа и после в болницата ми казаха, че това е неправилно и да сменя лекаря.

Много е трудно да намериш добър детски пулмолог, за съжаление.
Виж целия пост
# 509
Вентолина е на 8 часа при спазъм, за тежък с тираж съм правила и на 5-6.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия