Боледуване на децата ни - тема 50

  • 60 367
  • 737
# 300
Толкова е дозата. На Росен му бяха назначили малко по-висока. 2 х 3 мл. за 14кг.

Лино, дано бързо се оправи. Надявам се да е попаднал на добри доктори.  Hug


Виж целия пост
# 301
Лино,да се оправя скоро брат ти.
Светле,в такъв случай и аз избирам по малкото зло.Добре,че все пак са АБ,че да се оправи по скоро.
Гери,и аз не мисля,че сте с коклюш.
Виж целия пост
# 302
Четох скоро за артрита...че при неясно възпаление в организма често причината е артрит именно. В смисъл изследванията показват възпалителен процес,но не може да се открие къде е и какво го причинява...
Виж целия пост
# 303
Лино, да се оправя брат ти. Ако искат да му правят операция, да потърси задължително още едно мнение от неврохирург. Аз съм ходила при проф Цеков там, но операция не бих направила в Токуда, ако се налага.
Скрит текст:
Младият Габровски в Пирогов е много добър.  Ако има ЯМР, ЕМГ, може и близък да занесе изследванията. Отива се рано сутрин в 7 пред отделението и се чака много. Имам и много добри впечатления от проф Романски в Св. Ив. Рилски като диагностик. Там не се чака. Но той е много възрастен и не оперира.
Виж целия пост
# 304
За Токуда,на близък на мой колега трябвало да се прави операция на главата. Колегата казваше, че им били искали да направят "дарение", за да оперират човека. Доколко е вярно, не мога да гарантирам.
Виж целия пост
# 305
Danaeka, защо мислиш така?
От това което изчетох, е че почва като вирусно заболяване с хрема, Т, кихавица и Т.н. Само не разбрах, точно как се диагностицира без изследвания. Има изследвания за гърлен секрет, за да се изолира бактерията причинител или кръвно изследване. А има и инкубационен период, който също не е много ясен.
Но тази нощ се скъса от кашлица, въпреки Демефана и противоалергичното. Аз започнах от снощи АБ.
Maria какво работиш? Как се разбира, че е коклюш? А може ли да я ваксинирам отново, за да не се повтаря болестта?
Ох вече се притесних...
Виж целия пост
# 306
В нашата отчетна имаше едно бебче, което беше хванало коклюш, покрай него и майка му и дали нямаше още някой в семейството не помня. Бебето не беше ваксинирано още, за другите не знам. Излекуваха се, де, пиха антибиотик. Доколкото помня диагнозата става с изследване на секрет някакъв.
Виж целия пост
# 307
Не се ли развива имуните при прекаран вече коклюш newsm78 ?
налага ли се втора ваксинация в такъв случай?

Не съм чела, само нахвърлям въпроси Peace
Виж целия пост
# 308
По пътя на логиката не се изгражда имунитет, защото ако беше така нямаше да има ваксина. Като при шарката. А тук се причинява от бактерия.
Виж целия пост
# 309
Тет, нас с какво ни реимунизират, ДТК или ДТ, че не помня, честно казано. Ако е ДТК значи се включва коклюш, т.е. реимунизира се. Но нали знаеш колко възрастни се реимунизират... Редовно около мен хората отказват, а аз мисля, че всички реимунизации съм слагала, като ме приклещи джипито няма мърдане Crazy
Виж целия пост
# 310
Не е ли обратното - прави се ваксина, щот се гради имунитет и не повтаря Thinking

Месечинке, де да знам и аз. newsm78 Мен не ме клещи джипито, виждаме се веднъж на високосна за някой болничен Mr. Green
Виж целия пост
# 311
Ужас. Моята както още не е ваксинурана... И с тоя удар сега. А и влачи някаква хрема в едната нноздра главно. Вадя огромни неща.
Аз никога не съм се реимунизирала. От 20 години сигурно.
Виж целия пост
# 312
Имунитетът е временен за повечето болести, затова има реимунизации. А понеже повечето хора не ги правят, затова и болестите не изчезват и ето на, получава се - уж съм ваксиниран, що съм болен, значи ваксините не действат. Действат, ама ако се правят както трябва...
Виж целия пост
# 313
Само да кажа, че сме правили всички ваксини! Simple Smile
Въпреки тежките реакции след тях.
Виж целия пост
# 314
При ваксините с реимунизации е важно да не се надвишава определено време между реимунизациите, щото се губи смисълът. Например ако са минали 4-5 години и не е направена реимунизация, все едно не е правена и първичната имунизация. Действат с натрупване и ако е минало много време, се обезсмисля реимунизирането...организмът просто забравя, че му е вкаравано нещо Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия