ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 73 373
  • 748
# 240
Благодаря за съветите момичета.Аз съм от Стара Загора и ходя при доктор Стефонов.Днес бях и при доктор Бузалов.Той каза че прилича на ендомитриозна киста.Изписа ми оргаметрил за 10 дена.След като ми дойде цикъла и като свърши да отида да видим дали е там още.Ако е там да насрочим лапароскопия.При Стефанов немога да се вредя за час сега и незнам какво да правя.Да почвам ли днес оргаметрила или да чакам час при Стефанов ( незнам кога ще има защото е претоварен)Посъветвайте ме.Да почвам ли хапчетата?Може би нищо не губя да ги пия. newsm78
Виж целия пост
# 241
Най-правилно според мен е да си изпиеш каквото са ти назначили и ако няма ефект да се направи лапарото...И да отидеш сега с ЧАС при Стефанов ако ти каже , че е ЕМ и трябва да се оперираш е същото. Час от днес за утре не можеш да запишеш там-ясно е. Но когато това се случи  ЕМ ще бъде отстранена, тръбите проверени и чак тогава при Стефанов.  Да си спокойна си запази час от сега (за след месец /два сигурно ще има) нищо не губиш. Успех!
Редактирам, че пропуснах са ти кажа да си пуснеш РОМА ИНДЕКС.  Към 80/100 лв е изследването,скъпичко е , но е добре да го има.
Виж целия пост
# 242
Нямам мнение за лекарите, които спомена, но доколкото имам наблюдение схемата е една и съща, такава беше и при мен при откриването на кистата: дуфастон или оргаментрил за 10 дни, след това 1-2месеца противозачатъчни и чак тогава обсъждане на оперативната намеса. Чела съм мнения на момичета, че се случва и фоликуларна киста да не изчезне за 10 дни...
П.п От кой ден на цикъла ти казаха да започнеш оргаментрила?
Виж целия пост
# 243
Трябва да го почна от днес 18 ти ден от цикъла.Доктора каза че малко сме закъснели , но да го почвам от днес 10 дена.След като ми свърши цикъла да отида на преглед да насрочим операцията ,ако не се е махнала кистата.Но според доктора няма да се махне(защото не била от тези).Но Стефанов ми предписа Ясмин От 2-3 ден на цикъла да пия.А Бузалов днес ми каза почвай оргаметрила от днес 18 ти ден ,10 дена да го пия и  след края на цикъла на преглед.Сега незнам коя схема да почна. newsm78.Немога да се вредя при Стефанов  да го коментираме.Няма часове.Незнам какво да правя  :thinking:Live love за първи път чувам за това изследване.То за какво е?
Виж целия пост
# 244
Аз бих се доверила на репродуктивен лекар(незнам кой от двамата доктори какъв е).Не бих бързала с операция,защото имам лош опит с това да действам под натиск.Пила съм противозачатъчни дълго време и не мисля,че ще навредят.Няма ли как да се свържеш с лекаря по телефона?
Виж целия пост
# 245
 Ами няма как.Днес звънях ,но от регистратурата ми казаха,че нямало как да стане.Утре щели да му предадат и да ми се обадят какво е казал и евентуално да ми запишат извънреден час.Репродуктивния е др.Стефанов и той изписа ясмин от 2ри ден на следващия цикъл(но не ми назначи туморен маркер и съответно не знае резултата).А другия лекар ми изписа оргаметрил от днес 18 ти ден на ц.И сега незнам какво да правя.Но ще изчакам утре да ми звъннат и да видим какво ще стане.Но определено ме притеснява резултата от са125.Благодаря за съветите.
Виж целия пост
# 246
CA 125 ми беше 124.Често се завишава при ендометриоза. И да, един лекар с опит разпознава вида на листата на ехограф. Разбира се, на 100% се доказва само с хистология, но опитните рядко бъркат.
Виж целия пост
# 247
Момичета, вече минаха повече от 60дни след поставянето на Лукрина, но цикълът ми така и не идва... Вече даже взех да се притеснявам Sad Моля ви, кажете ми при вас колко дни след поставянето на последната инжекция ви дойде менструацията.
Деница, на 4 Май ми беше последната инжекция, а ми дойде на 17 Юли - 74 дни мисля

stz2, моя туморен маркер беше над 320, но не заради това направих отворена операция /просто тогава имах доверие на лекаря/. Когато започнах да посещавам репродуктивен специалист, той ми каза, че това не се прави от "обикновен" гинеколог, а от репродуктивен... След нея имам доста сраствания, включително и изместен яйчник... Моето мнение е - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ отворена операция. Няма причина да е такава! Мен ме подведоха думите на лекаря тогава, че така ще се изчисти всичко по прецизно, е да ама не! Имам отново такива кисти, а туморния маркер беше завишен отново на 2 цикъл след последната инжекция, което ме навежда на мисълта, че не е изчистено всичко.  Сега ако се върна назад въобще няма да слагам и Золадекса-направо инвитро...
Можеш да изчакаш един-два месеца да видиш дали ще изчезне, а след това евентуално да потърсиш още едно мнение или да узнаеш поне това на репродуктивния...


Desire. , какво ти казаха по темата за изместения яйчник ?
Аз съм с лапаро и при последния ми преглед, гинеколжката каза , че "всичко ми било изместено от ляво" .
Не знам какво означаваше това и как би ми повлияло при опити за забременяване или нещо друго.
Виж целия пост
# 248
Момичета, вече минаха повече от 60дни след поставянето на Лукрина, но цикълът ми така и не идва... Вече даже взех да се притеснявам Sad Моля ви, кажете ми при вас колко дни след поставянето на последната инжекция ви дойде менструацията.
Деница, на 4 Май ми беше последната инжекция, а ми дойде на 17 Юли - 74 дни мисля

stz2, моя туморен маркер беше над 320, но не заради това направих отворена операция /просто тогава имах доверие на лекаря/. Когато започнах да посещавам репродуктивен специалист, той ми каза, че това не се прави от "обикновен" гинеколог, а от репродуктивен... След нея имам доста сраствания, включително и изместен яйчник... Моето мнение е - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ отворена операция. Няма причина да е такава! Мен ме подведоха думите на лекаря тогава, че така ще се изчисти всичко по прецизно, е да ама не! Имам отново такива кисти, а туморния маркер беше завишен отново на 2 цикъл след последната инжекция, което ме навежда на мисълта, че не е изчистено всичко.  Сега ако се върна назад въобще няма да слагам и Золадекса-направо инвитро...
Можеш да изчакаш един-два месеца да видиш дали ще изчезне, а след това евентуално да потърсиш още едно мнение или да узнаеш поне това на репродуктивния...


Desire. , какво ти казаха по темата за изместения яйчник ?
Аз съм с лапаро и при последния ми преглед, гинеколжката каза , че "всичко ми било изместено от ляво" .
Не знам какво означаваше това и как би ми повлияло при опити за забременяване или нещо друго.

Miss_V, на първия преглед като видя тази особеност каза, че от срастванията е отишъл отстрани /по-скоро зад/ матката и че от него изпитвам болка при полов акт. Ако има пречка за забременяване, ще е от това, че е възможно да има сраствания по тръбата, според мен, а и той ме насочи за лапаро, което аз отлагам вече доста време... Под "всичко", какво е имал предвид гинеколога? Имаш ли проверка за проходимост на фолоп.тръби?
Виж целия пост
# 249
Аз съм с един яйчник,който при това е наполовина зад матката.Тръбите ми са прекъснати заради хидросалпингс.Незнам за естествено забременяване какви са рисковете освен че тръбата може да е нагъната или със сраствания,които са променили местоположението на яйчника.Но за инвитро може да се окаже пречка и да не се достигне яйчникът за пункция.Аз много се бях притеснила затова,защото ми е един,но ми аспирираха яйцеклетки въпреки всичко.
Виж целия пост
# 250
Някой правил ли е лапаро при Калчев, как го прави, той минава през влагалище и при обикновенно лапаро ли, защото иска микробиология
Виж целия пост
# 251
И на мен ми правиха микробиология, въпреки, че не съм с трансвагинално лапаро. Мисля, че винаги я искат.
Виж целия пост
# 252
От доста време избягвам темата, но за жалост виждам, че доста  е писано в нея. Интересно ми стана,
че всъщност имаме общи симптоми, които по принцип са незначителни и никъде не са отбелязани май като симптом на ендо. В тази връзка ми направи впечатление бълбукането на яйчника-имах го няколко години преди да ми се появи кистата, но всеки път като го кажех на гинеколог ме гледаха странно и ми казваха, че това е глупост. Интересно ми е някоя от вас момичета да е имала някакви, дори и минимални проблеми с щитовидното жлеза, дори да са само възли с нормални хормони, както и случайно някоя да е имала проблеми с виене на свят?
Виж целия пост
# 253
Да. Много жени с ендо имат автоимунни болести
Виж целия пост
# 254
Нямала съм проблеми с ЩЖ,виене на свят от време на време,но това е защото съм с ниско кръвно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия