ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 73 380
  • 748
# 345
touristka, препоръчвам ти пълни изследвания на урина, т.е. не само микробиология, но и изследвай също за полово-предавани болести, т.е. микоплазми, уреаплазми, трихомони. Тези последните не са част от стандартния пакет, а се изследват и плащат отделно. Трябва да се разбере заради какво имаш такива симптоми.
Виж целия пост
# 346
Връщам се от прегледа при лекарката. Полуразревана й обясних притесненията си. Още преди да ме прегледа каза, че няма как да имам ендометриозна киста, защото още не съм имала цикъл, тоест нямам образувал се ендометриум. Ехографа показа , че матката ми е с много лигавица, десния неопериран яйчник е многооо функциониращ и тези дни е била овулацията му. Всичко си работило перфектно, без остатъка от левия яйчник на този етап и до 20 дена да чакам цикъл !
На излизане каза, че ми има нещо и това е , че излизам от климактериум  Joy
Както и каза на приятеля ми , че ако тея дни сме правили секс, след 20 дена не цикъл , а нещо друго е щяло да се види на ехографа.
Относно болката ми каза, че така ще си ме боли , и дори като забременея до 20г.с. ще си боли заради сратсванията .
Кървенето ми преди 10 дена е било овулаторно Wink

Препоръча след цикъла един курс физиотерапия , за да се кръвоснабдят хубаво яйчниците Wink

 touristka , отивай и ти на лекар , за да ти е мирна главата, че аз вчера що рев изревах...както и приятеля ми каза "все най-лошата картина си представяш"
Виж целия пост
# 347
Miss_V, радвам се за теб, много  Hug Има логика в това, което ти е казала  Grinning
Аз днес съм много по-добре, но отивам на лекар тези дни, че много се изплаших. Ще пиша после.
 Praynig
Виж целия пост
# 348
Здравейте момичета!

Моля Ви, препоръчайте ми добър лекар в София, тъй като днес бях при два различни гинеколози, които имат 2 коренно различни мнения! Първият ми каза, че съм със съмнение за ендометриозна киста. Тази новина ме шашна и след няколко часа отидох при друг лекар, който каза, че яйчниците са ми напълно здрави и не знае как е възможно първият лекар да е с такива съмнения!! Сега ще търся 3-то мнение, да се чуди човек на кой да вярва и да се притеснява или не. Личната ми лекарка ми препоръча д-р Божилов в Майчин Дом? Може ли да споделите мнение или опит с някой добър гинеколог, на който би могло да се има доверие?
Виж целия пост
# 349
Здравей Мариса, за съжаление май излиза, че дори кръвните резултати и ехографа не са достатъчни за диагноза, на мен поне така ми казаха, и ме насочиха за лапароскопска операция, за да вземат материал за биопсия. И аз отидох на 3 доктора, които в един глас ми казаха най-вероятно ендометриоза (СА125 ми беше 257!!), а след операцията толкова различни неща чух... Мен ме насочиха към доктор Нецов в Софиямед, познат лекар ми каза, че шефа му е завел дъщеря си да се оперира при него, а и в интернет пишеше хубави неща за него, та той ме оперира. После на епикризата пишеше фоликулярна киста (нали там си имат клиничен лаборант, който изследва капсулата на кистата), а пък медицинската секретарка започна да ми вкарва някакви филми, че не били верни заключенията на лаборанта, второ мнение и т.н. - което така и не направих.

Да използвам да довърша историята си, отидох при Нецов на контролен, който ме успокои, че всичко си е нормално, не е ендометриоза, яйчника си ми е добре, показа ми снимка от ехографа (която на мен абсолютно нищо не ми говори) и ми изписа да пия медиана 28 - противозачатъчни. Не съм пила от много години противозачатъчни и съм малко скептична, но честно казано и нямам против да си облекча малко болезнения цикъл). Но ми препоръча колкото може по-скоро да имам деца, а аз като му казах, че нямам партньор, ми се доплака, но стиснах зъби (аз съм на 32) и не знам какво имаше предвид с тази препоръка, уж иначе нямало проблеми. Нали уж при някои се връщало заболяването, и при повторна лапароскопия вече се установява ендометриоза, но пък от друга страна, това е д-р Нецов, реших да се доверя на думите му...   newsm78

Но също се чудих, не се ли правят повторни кръвни изследвания след операцията, и не се ли пускат хормони, преди да се изпишат противозачатъчни?
Виж целия пост
# 350
https://www.endonews.com/


Момичета, влизам за да пусна линка към портала с новини и рисърч на Endometriosis Foundation of America. Можете да се запишете с емайла си и ще получавата новините по емайл. Надявам се информацията да е от полза на някой.
Виж целия пост
# 351
Celtic, кой е лаборантът/хистологът? При мен беше подобен случая, само, че пишеше "ендометриозна", също нямах никакви огнища.
Честно казано гонадотропинантагонистите за подтискане на хипофизата са доста тежка артилерия. Радвай се, че ти се е разминало така.
Виж целия пост
# 352
Lady_Joy, не пише на епикризата кой е хистолога, някъде в болницата се мерна такъв документ, но май не е останал при мен, в Софиямед се лекувах.
Дано да си права  bouquet
Виж целия пост
# 353
Момичета,моля за мнение за Емил Филипов от Майчин дом,препоръчаха ми го...
Ходили ли сте при него,лапароскопия искам да правя за ендометриоза.Моля за помощ!
Виж целия пост
# 354
Момичета, извинявайте, че нахлувам така в темата, но просто исках нещо да споделя. Аз имам ендометриоза, макар и без открити кисти, въпреки, че при пункциите са споменавали за кафяви фоликули. Както и да е, при мен имаше запушване на тръбите, а по-късно и нарушаване функциите на яйчниците..предполагаме от ендометриозата. Да ви окуража, че все пак имам две успешни бременности. Та, сетих се да ви кажа, за вит.Ц..нз как помага, на какъв принцип,но преди опитите, аз бях открила, че ако пия 5-6-7 от малките хапченца витЦ няколко дни преди датата на цикъла и не ме боли. Ама, въобще не ме боли, а по принцип умирам от болка. Бях забравила това толкова години и този месец се разболях и пих витЦ няколко дни преди цикъла точно и реших да ви споделя. Нз дали помага за друго, но на мен за болката определено е вълшебно. Дано н някой съм била полезна и успех!
Виж целия пост
# 355
Благодаря за полезната информация. Аз лично ще пробвам, защото най-малко би ми навредило, особено след Золадекс. А дано и да последваме примера с успешна бременност. Хубав ден от мен!
Виж целия пост
# 356
Здравейте,
Миналата пролет ме оперираха заради ендометриома (ендометриозни кисти) в Майчин дом (д-р Емил Филипов). След това бях 6 месеца на Золадекс, от който имам една останала инжекция, която съхранявам грижливо в хладилник. Моля ако някой се нуждае от Золадекс да се свърже с мен на моб. +359 899 888 941. Ще се радвам да помогна на някого в нужда, тъй като зная, че не винаги има налични в аптеките по здравна каса. Иначе, една година по-късно след операцията, сме на етап първо инвитро в клиника Щерев, силно се надяваме да е успешен опит!
Виж целия пост
# 357
Забравих да се похваля  Stop
77 дена след последната инжекция золадекс ми дойде цикъла !
Както казах преди няколко мнения имах си обилно влагалищно течение преди цикъла и една бурна овулация от здравия, непокътнат яйчник (това го видя гинеколожката)

Цикъла ми беше абсолютно нормален както и преди тези сухи 7-8  месеца. Нямах никакви болки, дължината му пак си е 3 дена по-активно и 4 и 5 ден по- оскъдно кръвотечение. Общо взето все едно не съм била в менопауза  Joy Не знам защо очаквах, че ще имам някви болки, обилност.. а то не !
Четвъртък пускам цитонамазка, надявам се на хубав резултат и почваме бебеправене ! Чак ме е страх от този така говорен и чакан момент  Joy
Виж целия пост
# 358
Celtic. И мен скоро ме оперира д-р Нецов. Влязох за запушена тръба, а се оказа ендометриоза. Сега съм на Золадекс.(Впрочем да попитам как изчислявате 28-те дни? Първата инжекция ми беше на 31.05. Втората на 27 или 28.06. трябва да е?) Аз съм много задължина на мед.секретар там и лично за мен жената е много в час, но щом си говорила с доктора значи всичко е ок! Най-лошото е, че след моята лапароскопия ме боли много....а вече мина повече от месец и половина...доктора каза, че не трябва да ме боли...Някой друг имал ли е подобен проблем?
Виж целия пост
# 359
Момичета, и на мен ми се възстанови цикъла, но около 90 дни след последната инжекция. Беше си както преди, нищо особено по-различно. Ходих и на ехограф и за моя изненада яйчника, който беше с голяма киста (и който сума ти и лекари не знаеха дали могат да спасят), този месец работи и има фоликул. Другият също е добре.
Сега да ви питам, след инжекциите и при условие, че все още не правим бебе, дали е добре да приемам противозачатъчни?
 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия