Къната, билките и всичко останало - Тема 11

  • 90 446
  • 747
# 390
В екомама също я има Cultivator's, аз много се надявах на живо в някой магазин да я има... но май още само онлайн се намира.
http://www.ekomama.net/producti-za-mama/naturalni-boi-za-kosa.html
Скъпа ми е, не съм я ползвала.

Мога да направя сравнение между три продукта: Khadi Henna, Хена фокс и Ayumi.

Khadi e хубава билкова боя, но преди да се боядисате с нея, задължително трябва да сте къносали косата си. Къната им дава оранжев цвят (белите ми корени се оцветиха оранжево). Има някакви частици в нея, които се оплитат в косата, като парченца сено са.

С Хена фокс косата ми е по-твърда и плътна. По принцип ми е перушан от боядисването и третирането с маши и преси години наред.

Ayumi е изключително гладка и приятна за ползване къна. Не се разтича. Спах с нея пролетта. Сега не бих го направила заради жегите. След нея косата е мека и гладка.
Виж целия пост
# 391
Снощи изпробвах и аз боята Cultivator's. Много ми прилича на Билковите бои на Хена фокс, разликата е че е на пакетчета (4бр, а не едно цяло) и е някак по-финна, по-бързо се разтваря и разбърква и като, че ли една идея се мие по-лесно. За трайност не мога да кажа още. Хубаво е че по-малко часове се стои, вместо 3 часа - час и 30 мин.
Виж целия пост
# 392
kremm, а какво ще кажеш за цвета и портативността? Поне на първо четене де Simple Smile
Виж целия пост
# 393
Blue butterfly lady aз си взех цвят кестен. Там където ми е наслоен цвета по дължините стана дори по-тъмна от преди, мисля че добре покрива. Отпред над челото имам бели коси и те стават винаги в по-светъл цвят, оранжавеят и светлеят не е като боята с химия. За сега съм доволна. Много е близка до билковите бои на Неха фокс. Аз последната година ползвах на Лагона кестенявата боя.
Виж целия пост
# 394
Онзи ден пробвах сух шампоан от прах от рози тъй като бързах и нямах време да си мия косата. Много съм доволна!  Peace Обира идеално мазното от косата и мирише чудесно.  Grinning
Виж целия пост
# 395
Снощи изпробвах и аз боята Cultivator's. Много ми прилича на Билковите бои на Хена фокс, разликата е че е на пакетчета (4бр, а не едно цяло) и е някак по-финна, по-бързо се разтваря и разбърква и като, че ли една идея се мие по-лесно. За трайност не мога да кажа още. Хубаво е че по-малко часове се стои, вместо 3 часа - час и 30 мин.
Отскоро обмислям точно същата боя. Косата ми е кестенява, на места леко прошарена, небоядисвана. Дали и при мен ще се получат ръждиви отенъци? Много искам да избегна подобен ефект, както и всякакви почервенявания на косата, което все още ме възпира да използвам къна и естествени бои.
Виж целия пост
# 396
Roya, кой точно шампоан си ползвала? И придава ли обем в корена? Аз основно заради това ползвам сухи шампоани, заради обема Blush
Виж целия пост
# 397
Дами, коя къна от дрогерийните марки бихте ми препоръчали черна, но да няма ефект гарваново черно и да е поне с компромисно щадящи съставки. Не мога в момента да чакам интернет поръчка и искам набързо да взема отнякъде.
Виж целия пост
# 398
На Хенафокс Фокс, билкова боя-тъмно кафяв цвят. Няма нужда да поръчваш от интернет, има я в био магазините.
Виж целия пост
# 399
О, благодаря, останах с впечатление, че качествените къни само онлайн ги поръчвате. Отивам да потърся, даже и аз си мислех да е нещо тъмно кафяво, за да избегна наситен гарваново черен цвят. Естествено черна ми е косата по принцип. Целя подхранване и блясък без да наслоявам черно, дори червеникави отблясъци да има пак е ок. Благодаря много за препоръката!
Виж целия пост
# 400
Смятам, че ще ти хареса. И моята коса е тъмна, не исках да става черна, затова се спрях на билковата боя. Цветът, при мен е разкошен-тъмен, но топъл оттенък на шоколад:)
Виж целия пост
# 401
Ани, имаш ли снимки? Kissing Face
Ако след къносване ползвам такава боя дали изобщо ще се промени цвета? Smiling Imp
Виж целия пост
# 402
NoshtenYastreb, използвах около 1 с.л. прах от розов цвят на ХенаФокс. Относно обема - придава такъв, поне при мен.  Simple Smile
Виж целия пост
# 403
NoshtenYastreb, използвах около 1 с.л. прах от розов цвят на ХенаФокс. Относно обема - придава такъв, поне при мен.  Simple Smile
Значи определено ще го пробвам, а и щом казваш, че мирише страхотно…
Виж целия пост
# 404
използвах около 1 с.л. прах от розов цвят на ХенаФокс. Относно обема - придава такъв, поне при мен.  Simple Smile
А как го нанасяш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия