Етажна собственост - между танц със саби и етажна гроздова - тема 4

  • 78 861
  • 763
# 390
При нас може. Но ние сме с чипове на асансьора. Който ползва плаща по 3.50лв на човек за месец, вкл. кучетата Simple Smile който не ползва плаща - по 1.20лв на месец. Такса за управление и фонд ремонт са извън тези суми.
За 2.30лв на месец не си заслужава да се влачи човек по стълбите пеша и (вече) няма отказали се доброволно.


Фри, би ли ми разяснила какво озачава "вкл. кучетата" и " който не ползва плаща - по 1.20 лв. на месец".
Това означава ли, че вземате на месец по 3.50лв на куче без чип?
И че, който не ползва чип за асансьор, от трети етаж нагоре плаща по 1.20 лв. на месец?
Виж целия пост
# 391
решенията на ЕС важат и за вас и за всички бъдещи собственици.
поискайте протоколите от събранията и вижте какво са решили.
ако нещо драстично се разминава със закона възразете в писмен вид и поискайте преразглеждане.
не съм сигурна, но мисля, че срока за възражения тече от датата на запознаване с решенията.
в общия случай е обявяването им на таблото, във вашия би трябвало да е от датата на връчване на протоколите.
признавам, не сме имали такъв случай, но никога не е късно човек да научи нещо ново.

Виж целия пост
# 392
По брой обитатели. Някъде може и по квадратура. За животни, подлежащи на извеждане (кучета) може да се взема такса като за човек. За малки деца (мисля, че е до 6 годcolor=darkred]. ) такса не се взема. Месечните такси са за текущи разходи и евентуално - към фонд за аварийни ситуации. Сериозните ремонти изискват събиране на пари отделно, като тогава обикновено се смята според квадратура - тези с най-големи имоти плащат най-много.
Не МОЖЕ, СЕ НАЧИСЛЯВА.
Въобще - любима тема
Виж целия пост
# 393
didka pitka, да,  точно това означава и за двата въпроса.
Виж целия пост
# 394
Прочетох темата с интерес. Накратко - във входа сме 10 апартамента, на общо събрание се реши да се направи ремонт на покрива. Всички се съгласиха, събраха се оферти и  след това се реши кой ще извърши ремонта. Сумата се раздели съответно в зависимост от общите части. Обаче... един от апартаментите, чиѝто собственик го отдава под наем нежелае да плати неговата част. Надлежно бе уведомен по телефона, та въпроса ми е има ли шанс да си вземем парите по съдебен път... има ли осъдени

п.п Останалите собственици са съгласни да водим дело
Виж целия пост
# 395
Дупе да му е яко, действайте  Wink
Виж целия пост
# 396
pipi554 можете да го осъдите, ще плати и разноските по издаването на Изпълнителния лист.
Всички плащат за чистачка, ток за асансьора, ток за стълбищно осветление - при нас са разделени двата тока. За асансьор не плащат 1 и 2-ри етаж. 30 лв за чистачка на апартамент - трябва да е стерилно като в болница за тия пари. Не съм запозната как вървят цените за абонаментно почистване от фирма. Приятели са с Професионален домоуправите и осигурено почистване - 3 - членно семейство плащат 19 лв.
За общите помещения най-чисто е с символичен наем, който отива в бюджета на ЕС. Иначе все стават разправии рано или късно.
На едни познати им казаха, че всички в входа, ако ги няма при отчитането на водата са длъжни да си лепят бележка с данните на вратата Simple Smile Даже и да ги подават по интернет другите трябвало да видят - смех.
Виж целия пост
# 397
Вероятността да го осъдите е под 1 %.
От съда искат майка си и баща си. Протоколи, покани за събрания, подписи, ревизии, с % идеални части и т.н. Предполагам че по този закон има не повече от 10-15 човека осъдени. Но има повече етажни собствености загубили такива заведени дела и принудени да платят хиляди лв съдебни разноски.

pipi554 .......... На едни познати им казаха, че всички в входа, ако ги няма при отчитането на водата са длъжни да си лепят бележка с данните на вратата Simple Smile Даже и да ги подават по интернет другите трябвало да видят - смех.
В какъв смисъл "смех"? С какво от това не си съгласна?
Виж целия пост
# 398
Фри показанията на водомера в жилището касае ВиК. Никой не е длъжен да се отчита на съседите.
Аз също не бих се съгласила да ми държат сметка колко вода изразходвам. Когато ме няма по време на отчитането си подавам показанията по интернет и готово. Ако на някой му е по-удобно да остави бележка - ок, но не може да задължава всички останали да го правят.
Виж целия пост
# 399

pipi554 .......... На едни познати им казаха, че всички в входа, ако ги няма при отчитането на водата са длъжни да си лепят бележка с данните на вратата Simple Smile Даже и да ги подават по интернет другите трябвало да видят - смех.
В какъв смисъл "смех"? С какво от това не си съгласна?

Как пък ще си лепна на вратата данните, ако съм ги подала по интернет  Shocked Някой ще ги събира, за да прави статистика ли - смеех!
Нищо не лепвам на вратата, за да видят и крадците, че никой няма вкъщи  Mr. Green
Виж целия пост
# 400
Всички плащат за чистачка, ток за асансьора, ток за стълбищно осветление - при нас са разделени двата тока. За асансьор не плащат 1 и 2-ри етаж. 30 лв за чистачка на апартамент - трябва да е стерилно като в болница за тия пари. Не съм запозната как вървят цените за абонаментно почистване от фирма. Приятели са с Професионален домоуправите и осигурено почистване - 3 - членно семейство плащат 19 лв.
Аз също попитах познати коко плащат - около 14-20лв на апартамент. Тук само за чистачка искат 30лв, затова се чудя какви права имам да не се съглася. Освен това има и други неща, които вече ми вдигнаха кръвното, та явно ще има конфликт, колкото и да не ми се иска....
Виж целия пост
# 401
pipi554 можете да го осъдите, ще плати и разноските по издаването на Изпълнителния лист.
Всички плащат за чистачка, ток за асансьора, ток за стълбищно осветление - при нас са разделени двата тока. За асансьор не плащат 1 и 2-ри етаж. 30 лв за чистачка на апартамент - трябва да е стерилно като в болница за тия пари. Не съм запозната как вървят цените за абонаментно почистване от фирма. Приятели са с Професионален домоуправите и осигурено почистване - 3 - членно семейство плащат 19 лв.
За общите помещения най-чисто е с символичен наем, който отива в бюджета на ЕС. Иначе все стават разправии рано или късно.
На едни познати им казаха, че всички в входа, ако ги няма при отчитането на водата са длъжни да си лепят бележка с данните на вратата Simple Smile Даже и да ги подават по интернет другите трябвало да видят - смех.

Интересно ми е при вас какво значи символичен наем за общите помещения.
Виж целия пост
# 402
10 лв/месец - това обещаха съседи за общата стаичка на входа и за едно таванско стайче. На практика плащаха първите месеци и после спряха. Но на никой не му се занимава с разправий. Тези с сушилните си траят т.е. не плащат. На някои събрания се дъвчат един друг.
За мен това си беше заварено положение като се нанесохме с ММ. Не ме вълнува. Единствено искам като плащам редовно такса вход да не ми спират асансьора и чистачката да е измела.
Ако имаше единомислие бих била по-активна за облагородяване на входа, но за няколко опита се убедих, че няма.
Дори няма воля за законови действия спрямо проблемен съсед, чийто апартамент се запали и всички под него претърпяха щети.
Виж целия пост
# 403
Фри показанията на водомера в жилището касае ВиК. Никой не е длъжен да се отчита на съседите.
Аз също не бих се съгласила да ми държат сметка колко вода изразходвам. Когато ме няма по време на отчитането си подавам показанията по интернет и готово. Ако на някой му е по-удобно да остави бележка - ок, но не може да задължава всички останали да го правят.

Аз и преди казвах в тази тема, но ние се отчитаме един на друг (отвратително е!!) за водата, защото водомерът ни е общ на два входа. И панеже повече от две трети са пенсионери, по цял ден само с това се занимават. На моя етаж бабките отварят вратите и прави на площадките, едната е по пижама, обсъждат въпроси входни всякакви и понеже не чуват добре, доста високо говорят. Пред домоуправителя мълчат.
Много ни е разединен входът - никой никого не понася. Помежду си бабките също се дрънкат и не са приятелки. Аз не общувам с никого по съвсем естествен признак - много са възрастни, много са злобни и или трябва да клюкарим другите, или да слушам за болестите им. Освен това аз не понасям да ме разпитват, а те са много директни и нетактични.
Виж целия пост
# 404
Не знаех,  че ви е общ водомера, честно не мога и да си го представя. Въобще при вас е много зле, не бих търпяла това. Ако се съберете свестни хора от няколко апартамента ще се преборите. Не вярвам в съдебната система. При нас стана с постоянство и инат и малко манипулации и измислени заплахи Grinning.  Сега само след три години 92%  са редовни платци, входът процъфтява Simple SmileGrinning ремонтирахме покрива, сложихме домофонна система, нова врата на мазето, чипове, неща...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия