Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 44

  • 129 821
  • 824
# 330
Благодаря.
Виж целия пост
# 331
Момичета помагайте, в началото на месеца поизстинах, личния лекар като начало ми даде някакви леки хомеопатични, предстоеше ми да мина шестмесечния преглед за протокол в онкото и тъй като нямаше часове за ехограф , реших да си направя скенер на който се откри, че имам бронхо пневмония, след силно лечение с антибиотик 10 дни нещата се оправиха, но ето ти друг проблем започна едно парене при уриниране, втрисане и изпотяване, болки долу, първо помислих че е цистит, но в последствие джипито каза ,че съм получила гъбички от антибиотика.Междувременно от месец ми откриха и диабет и там започнах лечение по схема.Имах предписани едни глобули и мазила от онкогинеколожката по време на химията за същия проблем и ги започнах тях, тъй като не мога да се вредя за час, но чувствам отпадналост, втрисане, изпотяване и все още леко парене долу.А освен това отслабнах и някое и друго кило, което донякъде отдавам на диетата, заради диабета.Ако някой е имал подобен проблем моля да помага.Благодаря и се извинявам за дългия пост.
Виж целия пост
# 332
Здравейте, къде си правите изследванията за костна плътност в София?
Виж целия пост
# 333
Здравейте, къде си правите изследванията за костна плътност в София?
[/quote
Здравей , аз съм правила 2 пъти тук http://www.fokus-5.com/%D0%B4%D0%BA%D1%86/centyr-po-revmatologiq/
Успех
Виж целия пост
# 334
Привет, момичета...има ли някоя от вас с РМЗ и ЧД метастази?
Днес разбрах за това, имам суспектна мета лезия в ЧД. Ако някой има, омля, да ми пише - или на лични...да ми каже отсега нататък какво - истинска операция или радиоаблация...къде...ще има ли пак химия...

Целувки, момичета!
Виж целия пост
# 335
Здравейте, къде си правите изследванията за костна плътност в София?
В Александровска, при проф. Боянов.
Виж целия пост
# 336
Здравейте, момичета!
Преди 3 години (на 28) бях оперирана от РМЖ, ракът беше открит навреме, следователно премахнаха само туморчето + няколко лимфни възела (минах химио и лъче).  Обясниха ми, че има вероятност ръката ми да се подува и т.н. Досега не съм имала проблеми с нея, тук там ако я претоваря съм виждала съвсем лека промяна в китката. Сега обаче започна да ме наболява (от лакътя надолу) в момента ми е леко изтръпнала (дланта) и меката част между палеца и показалеца ми е с лек оток. Явно вече започна да се 'обажда'. Може би и аз съм си виновна, че правех гимнастика само в началото, после престанах..  Blush и все пак чак сега се появи този проблем. Исках да попитам ако на някой му се е подувала тази част от ръката как процедира? Предполагам трябва да посетя лекаря си, но заминахме за Англия наскоро и нямам възможност да се прибера в момента.. Та затова пиша тук, ако някой може да помогне със съвет от опит - компрес, почивка или каквото правите ще съм ви благодарна.  Heart Eyes


п.п. намерих си раздвижващи упражнения за ръката, четох също, че трябва 2-3 пъти на ден да лежа с ръка поставена върху възглавница, над нивото на сърцето (за около 40-45 мин.). Гледам нищо да не пипам в момента с тази ръка, но сякаш започна от това да ми изтръпва. Не знам вече. Искам само да разкарам отока и да я нормализирам, предполагам след това ако я пазя и правя упражнения редовно няма да има проблем.. или поне се надявам. Планирам да се върна август или септември в България за прегледите (че последният ми беше декември.. тук само ме гледаха веднъж на ехограф и то защото имах някаква бучка, която се оказа 'нищо' според лекарите тук). Та ако някой може да ми даде насока, че тук е малко тегаво с прегледите и лекарите, все няма часове, все се проточват нещата по месец..

п.п.2 Забравих да спомена, че точно преди да ми се подуе така бях лепнала някакъв вирус и седмица и нещо бях болна, с температура и кашлица. Възможно ли е някаква инфекция да се е получила и това да е причината?

Благодаря предварително и извинете за дългият пост..  Heart Eyes

Виж целия пост
# 337
Благодаря Olive и KokoJ , а вземате ли направление от ЛЛ или специалист? Как да разбера дали имам нужда от такова изследване? От почти 5 г. съм на хормонална терапия, но нямам оплаквания Simple Smile
Виж целия пост
# 338
armyhousewife това изследване не се покрива от здравната каса. Мисля, че е излишно - на сцитиграфията така и така ни казват, че имаме дегенеративни изменения и е ясно, че от хормоналната терапия и менопаузата рано или късно ще влезем в остеопороза. Това може да се забави с движение, спорт, добра храна, вит. Д, колаген и т.н. Ако остеопорозата е напреднала се лекува с някакви гадни и скъпи лекарства, които имат май повече странични ефекти, отколкото положителни. Мисля че на Олив й правиха такава инжекция, дано да се включи.
Изследват по два начина - плътността в глезена - било не много достоверно. Струва към 30-40 лв. Другият апарат мери плътност в прешлените и е малко по-скъп. Ако много държиш да се изследваш в офертомед почти винаги има оферти за изследване с по-добри цени - https://www.ofertomat.bg/product/?keywords=%D0%BF%D0%BB%D1%8A%D1 … D0%BE%D1%81%D1%82
Аз 2014г. правих такова в Онкото http://www.nomc.bg/news-details/izmervane_na_kostna_platnost_pre … cinski_centar/247 .
Платих 35 лв и д-р Желева ми каза, че съм с остеопения и да си изследвам вит. Д, беше сигурна, че е ниско. Оказа се съвсем в нормата, само се изръсих с маса пари за изследване.... Калцият винаги ми е бил в норма. Най-доброто с което мога пак да се похваля е, че паднах зловещо на стълбите и си ударих колената без никакво счупване или пукване. Това за мен значи че кокалите ми са ОК и няма да правя никакви изследвания.
Виж целия пост
# 339
Благодаря , Фри bouquet
Виж целия пост
# 340
Момичета, някоя правила ли е HIPEC или да е ходила на консулатция за тази терапия?
И да ми дадете препоръка за добър онкогинеколог, да отидем на консултация?
Тимчева я изключвам, защото при нея е невъзможно да се вземе час...
Благодаря ви!  Hug
Виж целия пост
# 341
Не ги знам много гинеколозите, но може би в някоя специализирана клиника. Например в Плевен при Горчев. В Пловдив има Селена, има добри и в Торакс, но не помня имена.
Исках на Възмутена да пиша да не се шашка, може и да се наложи пак химия, но ще я избута. Hug Не съм чувала за термоаблация.
Виж целия пост
# 342
Здравейте, момичета!
Преди 3 години (на 28) бях оперирана от РМЖ, ракът беше открит навреме, следователно премахнаха само туморчето + няколко лимфни възела (минах химио и лъче).  Обясниха ми, че има вероятност ръката ми да се подува и т.н. Досега не съм имала проблеми с нея, тук там ако я претоваря съм виждала съвсем лека промяна в китката. Сега обаче започна да ме наболява (от лакътя надолу) в момента ми е леко изтръпнала (дланта) и меката част между палеца и показалеца ми е с лек оток. Явно вече започна да се 'обажда'. Може би и аз съм си виновна, че правех гимнастика само в началото, после престанах..  Blush и все пак чак сега се появи този проблем. Исках да попитам ако на някой му се е подувала тази част от ръката как процедира? Предполагам трябва да посетя лекаря си, но заминахме за Англия наскоро и нямам възможност да се прибера в момента.. Та затова пиша тук, ако някой може да помогне със съвет от опит - компрес, почивка или каквото правите ще съм ви благодарна.  Heart Eyes


п.п. намерих си раздвижващи упражнения за ръката, четох също, че трябва 2-3 пъти на ден да лежа с ръка поставена върху възглавница, над нивото на сърцето (за около 40-45 мин.). Гледам нищо да не пипам в момента с тази ръка, но сякаш започна от това да ми изтръпва. Не знам вече. Искам само да разкарам отока и да я нормализирам, предполагам след това ако я пазя и правя упражнения редовно няма да има проблем.. или поне се надявам. Планирам да се върна август или септември в България за прегледите (че последният ми беше декември.. тук само ме гледаха веднъж на ехограф и то защото имах някаква бучка, която се оказа 'нищо' според лекарите тук). Та ако някой може да ми даде насока, че тук е малко тегаво с прегледите и лекарите, все няма часове, все се проточват нещата по месец..

п.п.2 Забравих да спомена, че точно преди да ми се подуе така бях лепнала някакъв вирус и седмица и нещо бях болна, с температура и кашлица. Възможно ли е някаква инфекция да се е получила и това да е причината?

Благодаря предварително и извинете за дългият пост..  Heart Eyes


В книгата " Гладуването може да спаси живота ви" съм чела, че отоците изчезват след тридневно гладуване . Авторът съветва да се пие много вода и да се почива, докато се гладува.
Тридневното гладуване е безопасно, ако човек няма диабет и не страда от анорексия.

Държа да подчертая, че не агитирам никого да гладува-просто споделям, каквото съм прочела.
Виж целия пост
# 343
Здравейте борбени момичета!След химиите и лъчето сега си имам и стафилококова инфекция Rolling EyesДавах гърлен секрет та оттам стана ясно...А и подутите лимфни възли на шията,които ме побъркаха са от инфекцията/слава Богу/.Все още ми е отпаднало,бързо се изморявам...Ако може някой да ми подскаже какво да пия за по-бързо възстановяване,нещо изпитано от вас.Пия гъбите на биомастер,искам още нещо...Юе съм ви благодарна Hug
Виж целия пост
# 344
Здравейте. В началото на месеца бях питала тук за свекърва си. Вчера сутринта жената почина. Тъй като нямаше диагноза, поискахме аутопсия, която установи, че е имала чернодробен лимфом и хроничен пакреатит. Много късно се съгласи за ЯМР изследване, вчера трябваше да я водим Sad Желая ви успех момичета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия