Любители на кучета - 71

  • 67 430
  • 745
# 645
То мисля им правят изследвания дали понася упойката и трябва да не е ял преди това май половин ден,той доктора ще каже  Thinking

Ох и аз не искам да го гледам миличкия,но лошото е 1 ден,после са си добре кучетата,понасяли го по принцип добре
То май .... били го понасяли добре .... въобще не си сигурна как минава процедурата, но си готова да подложиш кучето на това мъчение  ooooh!

Чакай малко,кучето си е мое   Peace

То сигурна ли си ако иде на доктор как ще мине  newsm78  навсякъде има рискове,но да идваш от нищото и да ми скачаш айде айде  Naughty
Така сме преценили,не съм 1-вата дето го прави,нито последната  Peace навсякъде се знае,че се правят такива манипулации,но не съм видяла някой да иде и да накаже някой доктор затова  Peace 
На колко породи се режат и опашките и ушите,че седнала тук в моето да се оглежда  Crossing Arms
Когато видиш доберман с опашка ела ми се обади и ми кажи,че при мен е варваство  Peace
Виж целия пост
# 646
Ай да не ми се репчиш, става ли?
То като навсякъде се прави така защо не вземете и вие да си отрежете ушите за по-красиво?
Жалко за красивото кутре.
Виж целия пост
# 647
Жалко за красивото кутре.
Наистина жалко Sad
Никога не бих подложила кучето си на такова мъчение.
Виж целия пост
# 648
Ай да не ми се репчиш, става ли?
То като навсякъде се прави така защо не вземете и вие да си отрежете ушите за по-красиво?
Жалко за красивото кутре.
Ако не ми се репчиш ти,няма да ти се репча и аз  Peace
Едно да кажеш - да,не бих подложила,ма тука да ми се ежиш все едно на твоето го причинявам...моля моля

Виж целия пост
# 649
жгмъц, аз май не се изразих правилно и те подведох. NexGard Spectra е хапче, което се дава и мори всякакви гадини и като превенция, и по време на вече налични. Предпазва и от дирофилария.

И аз ще взема отношение за Тайсън. Много е красив и така, но все пак решението е на Вери - малката Етърва М.А.. Всеки има свое мнение. Това е забранена процедура- няма спор, но и е по желание на стопаните, както естетическите при нас хората (въпреки, че не са забранени със закон). Все едно някой да се заяжда с друг защо ще си оправя носа. Пак е болезнено и крие рискове. Наистина процедурата крие рискове, защото за съжаление към днешна дата много животни стават свръхчувствителни на упойки и други, но има начин да се обясни на човек без да се навлиза рязко в личното му пространство.

Аз съм наплашена от алергии и бих избегнала всичко, което не е крайно наложително, за да минимизирам риска, но нека бъдем преди всичко културни. Винаги има много фин начин да представиш мнението си на някой, както доста от вас правят, но има и по- агресивен, който със сигурност НЕ е по- убедителен.

Нали идеята е да сме си полезни в отглеждането на мъниците, а не да си късаме нервите? Давайте го по- спокойно, защото от стрес няма полза  bouquet Praynig Hug
Виж целия пост
# 650
Мамче  Peace така е  Peace
Нито се бъркам на госпожата как си гледа животното,нито ще й каза - ама защо така правиш или защо онака  Peace
Рискове има навсякъде  Peace все едно при кастрацията няма ? Много малко случай са задължителни,другото е за угода на човека  Peace  защо оставаме така животинката без поколение  Peace

Не се мешам на никой,не искам и да ми се мешат  Peace
Доктора е много добър,много познати имам с питбули и нито един не е имал абсолютно никакъв проблем  Peace 


Не ми занимава наистина да споря и без това се разстроена от смъртта на едни кученца  Rolling Eyes  вчера докато го разхождах Тайсън видях майката толкова омършавяла милата,явно изоставена и няма къде да иде и кученцата отдалеч понеже лаеше и не посмях да ида и само отдалеч ги видях,оставих каквото носех за Тайсън,че не беше ял и й дадох  Rolling Eyes днес й донесох пак 200 гр гранула и тръгнах,сега се върнахме и се приближих от другата страна и ги видях,майката лежи до тях и не мърда и толко мъчно ми стана и се разплаках чак  Cry
Виж целия пост
# 651
Мамче  Peace така е  Peace
Нито се бъркам на госпожата как си гледа животното,нито ще й каза - ама защо така правиш или защо онака  Peace
Рискове има навсякъде  Peace все едно при кастрацията няма ? Много малко случай са задължителни,другото е за угода на човека  Peace  защо оставаме така животинката без поколение  Peace

Не се мешам на никой,не искам и да ми се мешат  Peace
Доктора е много добър,много познати имам с питбули и нито един не е имал абсолютно никакъв проблем  Peace 


Не ми занимава наистина да споря и без това се разстроена от смъртта на едни кученца  Rolling Eyes  вчера докато го разхождах Тайсън видях майката толкова омършавяла милата,явно изоставена и няма къде да иде и кученцата отдалеч понеже лаеше и не посмях да ида и само отдалеч ги видях,оставих каквото носех за Тайсън,че не беше ял и й дадох  Rolling Eyes днес й донесох пак 200 гр гранула и тръгнах,сега се върнахме и се приближих от другата страна и ги видях,майката лежи до тях и не мърда и толко мъчно ми стана и се разплаках чак  Cry
Съжалявам, че си станала свидетел на нещо толкова жестоко и ти съчувствам  Hug
За съжаление много животинки страдат от нехуманно отношение  Sad
Аз лично не те съдя, защото Тайсън е твой и ти решаваш как да се отнасяш към въпроса с купирането на ушите. Затова и ти желая всичко да мине безпроблемно, а на него да му мине бързо- като на кученце  Heart Eyes
Позволих си да коментирам само, защото въпросът претърпя развитие, след като написах, че е красив и така. Просто ми стана съвестно, че може би съм провокирала интерес към нещо, на което не се обърна такова внимание веднага след поста, в който написа, че имаш намерение да ги режете ушичките.
Късмет на Тайсън Praynig
Виж целия пост
# 652
Жалко за красивото кутре.
Наистина жалко Sad
Никога не бих подложила кучето си на такова мъчение.

Аз също.

Вери, Що се отнася до кастрацията, ако кучката дето си видяла беше кастрирана нямаше да има мъртви кученца, също и натирена кучица. Няма нужда всяко куче да остави поколение, то кучетата са прекалено много...

Мамче, разбрах те прекрасно. Мисля че няма 100% гаранция за превенция с каквото и да е. Аз хапче не бих дала, мисля че товари черния дроб а моята куча е с хормонални проблеми. Хормоните се синтезират в дроба...
Виж целия пост
# 653
жгмъц, разбирам. И мен ме е страх, че товари черния дроб, затова давам само от м. Април до м. Октомври, защото много ме притесняват комарите/ дирофиларията. Ротвайлерката на вуйчото на майка ми почина точно от дирофилария преди доста години. Кой да ти знае преди толкова години за такава болест?! Разхождал я покрай реките и в един момент жизнено и здраво куче си отиде за отрицателно време  Cry
Аз много се замислям за каишка, но ме е страх от проклетите алергии...
Виж целия пост
# 654
Има отделнои препарати за профилактика на дирофиларията. Но чак да трепе бълхи и кърлежи, това ми звучи много силна химия.
Виж целия пост
# 655
жгмъц за каишка никакъв съвет не мога да дам. Тази на Форесто ми е първата и дори още ме съм я сложила. А и тя излиза по-скъпо от тази на Килтикс. Аз я платих 68 лв за 40 кила куче. Иначе преди това ползвах адвантикс спот он и въпреки, че Макс е все във вода нямахме кърлежи и бълхи. Виждала съм ходещ по него, но забит не. Ама пък и той от аптвка ми е 20 лв на месец и реших да пробвам с каишката, защото в дългосрочен план излиза по-евтино. Май ти пита и за храната по-горе, ама нали знаеш че всяка храна се отразява различно на всяко куче. Само с проба ще разбереш дали ще ви е добре. Аз по отношение на храната съм на Taste of the wild, защото за момента не мога да открия друга, която да му се отразява толкова добре.
Виж целия пост
# 656
Именно заради цената съм взела Килтикс, това Форесто 70 лв. е лудост за мен! В началото и с Килтикса всичко беше наред, нито лазеха, нито се забиваха, но...
Храната звучи добре, ще се пробва.
Виж целия пост
# 657
Вери, недей, моля те! Опитай да убедиш "мъжкото", че не си заслужава да се осакати здраво и красиво кученце. Виж го какъв е сладък с тия ушета, недейте. Аз за малката се притеснявам отсега за кастрацията, хем тя е наложителна и от полза за здравето й. А каква полза има от рязането на ушите?
Виж целия пост
# 658
Вери, недей, моля те! Опитай да убедиш "мъжкото", че не си заслужава да се осакати здраво и красиво кученце. Виж го какъв е сладък с тия ушета, недейте. Аз за малката се притеснявам отсега за кастрацията, хем тя е наложителна и от полза за здравето й. А каква полза има от рязането на ушите?

Пробвах  Rolling Eyes всеки ден му стеням на главата
Без резултат обаче... е имам още няколко дни ма не вярвам да размисли
Виж целия пост
# 659
Ако кучето е твое, не виждам как брат ти ще има дума в отглеждането му.
Да, аз имах куче, докато брат ми живееше вкъщи, но никога не е имал думата за решения относно кучето. Разхождал я е, хранил я е, но толкова. Решенията си бяха моя отговорност, както и кучето.
Законът забранява купирането на уши и опашки, освен по медицински показания. Това, че докторът ги извършва, не означава, че те са законни процедури.
Решението е твое, но явно си го взела. Не се опитвам да те откажа или уговоря в нещо.
Моля само да запазим добрия тон в темата и да не се "репчим" едни на други.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия