Любители на кучета - 71

  • 67 421
  • 745
# 90
Кърлежи махам само с такова нещо, много е лесно. Няма опасност от скъсване на кърлежа. Върти се бавно. След това дезинфекцирам мястото със спирт, кислородна вода, каквото имам.
Скрит текст:

Защо няма опасност от скъсване на кърлежа?
Виж целия пост
# 91
Дано не съм най-голямата досадница в темата и на всяка манджа -мерудия, но ще се опитам да ти отговоря , разбира се, базирайки се само на личен опит Hug...
Ами това е...аз пак си поплаках, а вие, вие си решете. Късмет и успех от сърце Hug


+100  Hug

Ние със Страхо се позагубихме малко, но започна Великият ремонт и вкъщи е Хирошима  newsm43 smile3544 Изкъртихме цялата баня и коридора и е отврат. Единственият, който намаза от това е Страхо, който е прибран да спи в спалнята.  Mr. Green Но, О! чудо, опита се първата вечер да се настани в леглото ми, но любезно, но твърдо му казах, че не може и веднага да слиза и да си ляга в леглото (без да очаквам да ме послуша), но той слезе и си отиде в леглото  Shocked Само веднъж през нощта се намърда пак, пак го изтиках и той повече не понечи, спа си в неговия креват цяла нощ. Вече две нощи нямаме драми, пу-пу, дано да си свикне така и да си остане при мен в спалнята.

Не пиша, но чета внимателно Simple Smile Стискаме палци и лапки за всички болнички и се радвам много на мъниците  Hug

Ето една ремонтна снимка на майстор Страхил:



Виж целия пост
# 92
Скрит текст:
Дано не съм най-голямата досадница в темата и на всяка манджа -мерудия, но ще се опитам да ти отговоря , разбира се, базирайки се само на личен опит Hug...
Ами това е...аз пак си поплаках, а вие, вие си решете. Късмет и успех от сърце Hug


+100  Hug

Ние със Страхо се позагубихме малко, но започна Великият ремонт и вкъщи е Хирошима  newsm43 smile3544 Изкъртихме цялата баня и коридора и е отврат. Единственият, който намаза от това е Страхо, който е прибран да спи в спалнята.  Mr. Green Но, О! чудо, опита се първата вечер да се настани в леглото ми, но любезно, но твърдо му казах, че не може и веднага да слиза и да си ляга в леглото (без да очаквам да ме послуша), но той слезе и си отиде в леглото  Shocked Само веднъж през нощта се намърда пак, пак го изтиках и той повече не понечи, спа си в неговия креват цяла нощ. Вече две нощи нямаме драми, пу-пу, дано да си свикне така и да си остане при мен в спалнята.

Не пиша, но чета внимателно Simple Smile Стискаме палци и лапки за всички болнички и се радвам много на мъниците  Hug

Ето една ремонтна снимка на майстор Страхил:



cutesmallcat, помага момчето сигурна съм, ама не си признаваш. Пък за нощното спане в креватчето - е, затуй им викам на моите мъжове вкъщи, че само Рекс разбира от дума, на тях трябва по сто пъти да кажа, та евентуално да вдянат! Simple Smile bouquet

И аз се подписвам под написаното от Аби, Peace така си е, donsita готви се ти да се занимаваш с четирикракия любимец, аз съм разказвала за вкъщи за първото куче кОлито, децата искаха куче, и аз се присламчих към тях, ММ твърдо нье Mr. Green, ама след седмица какво стана - ММ води кучето по разходки, аз го храня, синковците му се нарадваха бързо и не им се поемаха никакви грижи по него. Та си ни стана третото дете вкъщи. Peace Сегашният ми черньо си го гледам аз основно, но него аз си го исках, така че претенции нямам. Simple Smile
Виж целия пост
# 93
donsita, добавям и още един немаловажен момент - ако ходите на почивки без него, трябва да има на кого да го поверите . Т.е. винаги да имате резервен вариант .
    И аз бях от дърпащите се  Embarassed
Виж целия пост
# 94
Здравейте
Да се запишем и ние с дакелунчето Джери в новата тема , че да не ви изтървем.
Едвам ви изчетох , че последните три седмици нямам много време за форума  Mr. Green

А и  не мога да ви постна прясна снимка на дакелун , че от почти месец не съм си виждала животинчо  Rolling Eyes
Мамин сладък ще го видя след 3 седмици , ще си го нагушкам много и тогава ще ви покажа пресни снимки на един почти 11 годишен дакелунчо Crazy

Иначе редовно намазвам намачкване и нагушкване на кучовци докато съм на работа Laughing
Виж целия пост
# 95
Кърлежи махам само с такова нещо, много е лесно. Няма опасност от скъсване на кърлежа. Върти се бавно. След това дезинфекцирам мястото със спирт, кислородна вода, каквото имам.
Скрит текст:

Защо няма опасност от скъсване на кърлежа?
Защото "устройството" захваща кърлежа възможно най-близо до кожата - реално хваща самото хоботче/смукалце или каквото е там, което се забива в кожата.
От няколко дни намирам на Балу рани, които не знам от какво са. Едната е на гърба, идеално кръгла, вече няколко дни я третирам с кислородна вода, а тя продължава да сълзи и седи мокра, не хваща коричка. Има и една на дупето, но там е съвсем мъничко, само кожата беше леко одраскана. И една заздравяла, на едното бутче... Не мога да си обясня откъде тея рани, не се бие, играят нормално с Лили, не се е закачал никъде, никой не го е бил... Рано е за осили, мислих и тоя вариант, особено за раната на гърба, но няма нищо в нея. Не мога да си го обясня просто newsm78
Ако продължава така, в събота сме на вет.
Виж целия пост
# 96
Може да е нещо инфекциозно,да го види лекар най-добре.Стискам лапи Simple Smile
Виж целия пост
# 97
Вчера ни беше операцията. Много съм доволна от клиниката в Стара Загора към университета. Страхотно мило и нежно отношение. Евала. Дзверко вчера беше тъжен. Поплакваше си от време на време. Недаваше на никой да го пипа. Искаше да е близо до нас, но без да го пипаме. Само като видеше храна ставаше Simple Smile Днес обаче се събуди весел, махаше с опашка и лягаше да му чешкаме коремчето. Пи водичка пишка и гледа умно Simple Smile Оххх отдъхнах си. Все едно мен резаха. Голям стрес



Виж целия пост
# 98
Ах, душица мила  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Горканчо, как тъжен изглежда.. Радвам се, че е добре днес и всичко е минало ок Simple Smile Ще му мине, като на куче!  Mr. Green Wink
Виж целия пост
# 99
Милата сладка муцунка, как да не го пипа човек! Heart Eyes Нагушкала съм го от разстояние!  Hug Да му минава по-скоро, точно като на кученце! Иначе, стресиращо си е, няма как.  bouquet

dadka95, показвай снимки на дакелунчо!  bouquet
Виж целия пост
# 100
Мислех, че не пишете, а то имало нова тема Laughing
Болничките да се оправят бързо! Heart Eyes
Не съм писала, показвам новия член на семейството - Зара, от седмица е при нас.
Скрит текст:

Кая също посвикна, в началото като че ли мааалко изревнува малкото диваче.
Скрит текст:

Това е най-милата ми гледка от последните няколко дни Heart Eyes, снимката е с лошо качество - на тъмно са, презареждат батериите за нови игри Laughing
Скрит текст:

Виж целия пост
# 101
Герой е той! Малък голям герой  Laughing
 Коте, може тия рани да не искат влага. Не ги мокри, отивай при вет да ти каже що за чудо е това.
MEERA , обменят информация по женски на диванчето ( клюкини  Mr. Green )!
Виж целия пост
# 102
Здравейте! Имам въпрос, в търсене на сума време на кученце ( да вмъкна, че има страшно несериозни хора, потресена съм) та се свързах с един развъдник, и ми искат капаро по банков път. Въпроса ми е следния- Това в реда на нещата ли е?
Тъй като вие сте по запознати с процедурите .
Виж целия пост
# 103
MEERA, много мили муцунки, ще се сприятелят двечките! Heart Eyes bouquet
С Рекс ходихме на контролен преглед, според доктора добре се е повлиял, наби му още три инжекции и продължи антибиотика с още 5 дена, защото 15 били малко. И, понеже аз все си мърморя против антибиотиците, пак ми каза, че без тях щял да умре. Каза, че може да пие антибиотик до един месец без последствия за черен дроб и др. Сигурно е прав, аз първо мрънках заради дозата, двойна на човешката за денонощие, после пък, че е вреден......абе, не се научих да си трая. Каза, че на един барак 8 дена не могат да му свалят температурата от същата хубост. При Рекс на второто ходене вече нямаше температура. Не мога адвантикс да му сложа, а ходим на разходки по същите поляни, от които хваща кърлежите и само треперя да не му се лепне някоя гад. Като изпие антибиотика и минат 3-4 дена, тогава можело да слагам адвантикс рече ветът. Уф, много е лошо, като не им е добре на душиците. Да оздравяват всички болнички и да се оплакваме само от щуротийките им! Peace
Малко Сладко Коте, непременно покажи Балу на ветеринар, различни могат да са причините за тия рани. Че имам лош спомен от подобни рани на една овчарка. Дано да е нещо не сериозно. Peace
Виж целия пост
# 104
 labrex , радвам се и за Рекс, и за теб! Послушай вета, казвам го като патила. После се наложи да пия 2 антибиотика един през друг  Sad Що  не му ръснеш малко Тапилан за просветляване на цвета на чернушко  Wink като не може капки ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия