Великобритания - Тема 69 Великденска Зелено Пролетна

  • 77 209
  • 738
# 330
Диетувам аз сега, от един месец съм на нисковъглехидратна високомазнинната диета и нищо не смъквам. Така се ядосвам. Оглеждам се сега за някакъв спорт ли, зумба ли, не съм решила още, но нещо графикът стана много натоварен, не мога да намеря никакви класове в неделя следобед, да използвам когато мъжът и децата са на народни танци, а друго време май нямам.


Замисляла ли се за домашни треировки с  някои от клипчетата с инструктори в нета? При мен това не работи, но имам много приятелки, които с години така тренират у дома, когато намерят пролука свободно време.
Виж целия пост
# 331
Памперс, пробвала съм преди време и съм издържала по два месеца. Проблемът ми е, че принципно съм с оплетени крака, смятам, че някои от упражненията не ги правя както трябва, с времето ме заболяват колене, стави, считам че е голям минус, че няма инструктор, който да ми каже стойката ми дали е правилна и да ме коригира. Иска ми да се да започна зумба или някакви други упражнения с инструктор и в група, примерно веднъж седмично, през другото време вкъщи от клипове. 
Виж целия пост
# 332
Работата е добре, уморявам се още, понеже отвикнах на такова натоварване, но иначе е добре. Уж съм на 16 часа, но тази седмица са ми дали 23, другата - 21, дано да има повече оувъртайм. Другата седмица един ден започвам в 6 сутринта, не ми е ясно как ще стигна до магазина толкова рано, но пък приключвам в 10 сутринта и после имам цял ден и следващите два почивни, та си мисля, че няма да е толкова зле. Всички са много готини, държат да ни уведомяват за всичко, което се случва в магазина, таргети и тн, за всичко благодарят и гледат да ни почешат егото, има няколко, които се правят на важни, но там се работи почти изцяло сам, и не ми пречат. Една патица имаше с която ни обучаваха заедно, но сега смените ни са различни, и по добре, понеже щеше да си го отнесе. Само веднъж да дойде края на месеца да ми платят, понеже сега за всичко трябва да искам от приятеля ми, който ужасно се дразни и непрекъснато се караме за пари. Изобщо не може да схване, че след две седмици всичко ще е наред, само трябва да избутаме тоя гаден период някакси, малко остана, ама той не разбира, все едно на чужд език му говоря. Трябва да му се моля за пари за автобус, за пари за храна, много ми писна, честно казано.
Виж целия пост
# 333
Момичета, моля ви за мнение. Дъщеря ми е канена на рд на дете от нейната група в нърсърито. За първи път ще ходим на такова 'събитие'. Не съм сигурна дали този подарък е подходящ
https://www.lostmy.name/personalized-products/lost-my-name-book? … CR5FKfBoCuwjw_wcB
Персонализирана книжка с името на детето. Името се разкрива в течение на историята и накрая, като се свържат буквите, се оказва, че главният герой е всъщност детето с неговото си име. Ох, как го обясних. Вижте клипчето, ако искате.
 Много ли е, малко ли е, момиченце на 4 е. Учат буквички и мислех, че може да е интересно.
Виж целия пост
# 334
Аз подарих подобна книжка, но за Коледа и историята беше коледна, в началото има опция и да сложиш надпис, но беше за по-малко дете. На мен ми харесва иначе Simple Smile
Виж целия пост
# 335
значи е подобно. И на тази можеш да добавиш послание. Мерси, Илейн  Hug
Виж целия пост
# 336
Страхотен подарък Laughing
Откъде я поръчахте?
Ние от септември сме на нърсъри за 3 часа на ден. Цяла хамалогия ще е при нас тк нърсърито е към едно у-ще но в др край на града на около 40 минути пеш, мое време, с деца незнам, трябва да го извървим Laughing да не се окаже, час натам-Час, насам newsm78 Joy
Какво учат там на 4 год? Ние, ще сме на 3 и но, все пак, любопитно и интересно ми е.
Госпожица Мърморана браво и успех на работата  bouquet
Виж целия пост
# 337
demmy, много ги харесвам аз тези книжки. И не забравяй картичката  Laughing

kokona20, ще учат това, което ти рзказвахме тук последните месеци. Нищо по-различно.
За транспорта - нашата градина е на 1 час пеша. Използваме градския транспорт. Детето пътува безплатно, а аз имам карта. Давам го като идея, особено за зимно време.  Peace

МГМ, не мога да си представя такива отношения. Ние от ден първи с ММ сме с общи финанси, без значени кой внася парите в хазната. Дано скоро не губиш финансовата си независимост!

dejie, успех с намирането на спорт в наличното свободно време!
Виж целия пост
# 338
Отношенията са сложни и честно казано в момента ми се иска да го изритам от вкъщи, но не мога. Обичам го и искам да съм с него, но той е на някакви периоди и в момента е в период в който с него не може да се говори, и най малкото нещо се превръща в грандиозен спор. Например току що, насред парка, се изпокарахме за това дали е по добре да си висок или нисък що се отнася до еволюцията. Той твърди, че е по добре да си нисък, защото може да се скриеш по лесно от враговете си. Аз твърдя, че е по добре да си висок, защото си по ефективен, вървиш по бързо, нямаш нужда от стълби и помощни средства. Той казва, че нямал нужда да е висок, ащото само животните, които ловуват, имат нужда от голям размер, а той ако ловувал, щял да стреля по плячката си от разстояние. Освен това кога в Портсмут ми се било налагало да ходя бързо, града не бил голям. Аз го питах кога в Портсмут му се е налагало да се крие от враговете си или да ловува за храна, а той се ядоса, аз не съм била разбирала нищо, глупости съм била говорела, не съм го била слушала... Много ме ядоса, изобщо не искам да го гледам в момента, добре, че съм на работа утре цял ден до полунощ, а смените ни се разминават та само вечер ще ми се налага да го гледам, дори почивни дни нямаме заедно скоро. Иначе не е лош човек, но сега се е депресирал, че ще става на 30 след няколко дни, че нищо не бил постигнал в живота, другите хора на 30 какви били и какво работели, пък той за нищо не ставал, и само пуши трева и гледа клипчета в ютюб. Ама като му кажеш, че няма как да има по хубава работа с гледане на клипчета, се ядосва и не иска да говори.
Виж целия пост
# 339
Памперс Благодаря  bouquet
Ние имаме някакъв градски в нашето градче. Но докато отидем до центъра за да го хванем, по добре, направо до училището да се отнесем. А и този автобус, не минава отвсякъде. С две думи.  Не ми върши работа.
Ох Мърморана, не ти е лесно, определено.
Виж целия пост
# 340
Аз мисля, че по-дребните са по-пъргави. И е факт, че като еволюираме и вече не оцеляваме в дива пустош, растем на ръст. Сетих се за жирафите, дето ядат листа от дърветата, защото не можели да се навеждат толкова ниско до земята, само не знам как пият вода тогава.

Има много семейства, при които подобно разпределяне на средствата върши работа и двете страни са си доволни, добре че моето не е от тях, че да съм умряла от глад досега.  Crazy

Коконче, децата са на нърсъри от 2 или 3 до 4, 4 и нещо в зависимост, кога имат рожден ден. На 4 тръгват на предучилищен клас в училище и учат много. За нърсърито ти обяснихме, в ресепшън клас учат да пишат, да четат, да броят, да смятат и т.н. Твоите дъщери май бяха с моите, ще тръгнат на училище на 4 г и 9 месеца, дотогава ще са в нърсърито и ще учат каквото ти обяснявахме по-рано. Моята вече брои до 20 и пее много песнички, четем много книжки на английски, които ни дават от градината, за съжаление мога да кажа, че са много по-интересни от тези, които имаме на български и на български вече четем много рядко, но пък тези четем и превеждаме в ефир. Онзи ден за първи път я чухме да говори свързана реч на английски, тушира ни направо. Топката и падна в двора на съседката, отидоха с батко си и баща си да звъннат на вратата - баба на 91г - и още преди те да кажат и дума, тя се изказала "Мелъди, бол го оувър" и посочила оградата. Аз даже не мога да си го представя още. Бабата я разбрала чудесно и я повела да търсят топката.  Shocked
Виж целия пост
# 341
demmy, на мен ми се струва хубав подарък  Peace
Виж целия пост
# 342
Dejie браво на малката  Hug
Ние също сми мното контактни и засега приказваме само неща от сорта на Здравей,  Чао,  много използваме и това, екскюзми  hahaha
Броим до 20 и ние. Аз ги уча и да ги пише тези числа. Азбуката я знаят като песничка.  Показвам и как се пишат и буквите също.
Рисуваме.  Но нещо сэм уморена или по-скоро нямам нужното търпение към гях докато учим. Хич не ми се получава много. Абе за учител хич не ставам  Joy то само 'бой и заточение',  както казваше, един мой, преподавател в университета  hahaha
Иначе, относно спора, да се изкажа и аз  Mr. Green
Съдейки по себе си. Високите, често са по-тромави един вид.  Аз например, освен с две леви сэм и с два гумени крака. Хем висока,  хем спъната  Joy
По физ въз , хич ме нямаше. Скарана съм с видовете спорт,  но сэм си наумила, да ходя на фитнес.  Дано, не се пребия, там  hahaha
Но, за да изглеждам, по-добре с напредването на годините, ще се прежаля Mr. Green
Колкото до финансите.  Ние, сме също с общ бюджет.  Ако беше отделен и както сме тук, направоооо не бих оцеляла  Laughing
Виж целия пост
# 343
Ами аз реално нямам кой знае какво мнение по въпроса с ниските и високите, само казвах, че за да извърви едно и също разстояние, високия ще направи 100 крачки, а ниския - 200. Ние с него имаме само 5-6 сантиметра разлика и въпреки това като ходим някъде, аз трябва да вървя по бързо от него, за да го стигам, понеже неговите крачки са по големи. В този ред на мисли, височината му дава предимство, че по ефективно се справя със заданието - изразходва по малко енергия за същото, за което аз изразходвам повече. Въпроса е, че това не е нещо, за което трябва да се караш с приятелката си на фона на парк, залез и птичи песни.

Нашите финанси никога не са били кой знае какъв проблем, досега винаги сме имали повече пари, отколкото са ни били необходими. Сега обаче, като живеем с долу горе 1/4 от предишния доход, започнахме да се караме. Реално досега неговия доход е 2/3 от общия, а моя - другата 1/3, тоест не е като само той да плаща всичко а аз да си седя вкъщи и да гледам телевизия. Срещу тази 1/3 аз бях поела всички домашни задължения, готвене всеки ден, почистване, пазаруване, само дето задника му не бършех тези четири месеца. На всичкото отгоре живеем с двама мърльовци, та чистя и апартамента непрекъснато. Особено новия съквартирант, поне по пет пъти чистя тоалетната всяка вечер. Този месец за съжаление аз нямам никакъв доход (не е и месец дори, малко над две седмици са) в резултат на което до края на месеца трябва да оцелеем с неговите пари. Разбирам, че му е писнало, но аз съм направила всичко по силите си да помагам с каквото мога. На работа съм от няма и седмица, а в момента правя девет дни поред, някои от които по 12 часови смени, за да мога да получа колкото се може повече пари в края на месеца, за да мога да допринасям поне половината от общия ни доход. Той се държи, все едно никога няма да взема заплата. В същия момент той има няколко хиляди спестени, които са си негови и по никакъв начин не поставям под въпрос за какво ще си ги харчи и защо не ги харчи за нас (иска да вземе книжка с тях), но дори да се наложи да изтегли малко от тях, за да изкараме месеца (и да си платя абсурдната сметка за телефона), след две седмици ще му ги върна. Не разбирам какъв е проблема. Ако си седях на дивана по цял ден и не си мръдвах пръста, разбирам да се дразни, но аз не съм спряла четири месеца, между кандидатстване по обяви и домашни задължения (които иначе уж си делим), но ако го питаш, аз нищо не съм правила. Затова се дразня аз.
Виж целия пост
# 344
МГМ Hug
Това с нищоНЕправенето е някаква обща 'болест' при представителите от мъжкия пол. Или поне, при някои.
Аз не работя все още, въртя къщата , чисти мм, това си е негово задължение, особено, като купи, този 'танк'  Joy наречен, перяща прахосмукачка. Аз, не мога да я отместя Joy пэк за чистене,да не говорим hahaha
Та, гледам децата, занимавам се с тях всекидневно, че понякога и денонощно.  И много 'обичам', като се чуя с баща си например, да чуя: че какво толкова правиш по цял ден  
 Joy
Та нормално е подобно незобелязване на труда ти.
Това са просто едни битовизми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия