Да преправим старите мебели с любов - тема 32

  • 173 851
  • 766
# 210
Esmee,а ще минаваш ли след боята с вакса и каква ще е тя?
Виж целия пост
# 211
Задължително вакса или лак иначе боята ще седи суха като тебешир и ще цапа,а може и да се обели.Simple Smile
Виж целия пост
# 212
Какви са тези големи възглавници в Jysk за 10 лева? Вчера бях там и не видях такива. Малките, декоративните за диван са по 10 лева.


Възглавниците  Wink

Покрай плочките да питам - тръби на парно в баня с каква боя бихте боядисали ? Предвид и топлината.
Виж целия пост
# 213
Задължително вакса или лак иначе боята ще седи суха като тебешир и ще цапа,а може и да се обели.Simple Smile

  И кое от двете е по-добро,или има значение базовия материал?
 Съответно би ли дал линк  Praynig
Виж целия пост
# 214
Ваксата според мен е по добре,щом е за мебели, шкафове,столове...,лака е за по натоварени повърхности подове,външни мебели и тн.линк има в подписа ми.Simple Smile
Виж целия пост
# 215
Разгледах страницата във ФБ. Много хубави неща има, но там всички боядисани предмети са от дърво, а аз искам за ПДЧ, каквато е кухнята ми.
Не мислех да минавам с вакса или лак. Искам да постигна ефекта на матовия завършек.
Тази вакса от къде се купува, с какво се нанася и колко поема, за да си направя сметката.
Аз още чакам идеи да ми споделите за кухня ПДЧ - ванила и рамки от череша (ужасна и банална) - някакви идеи. Предпочитам я много светла и в два цвята. Цветът на плота ще го запазя такъв, какъвто е. Много се мокри, мърше, цапа, реже на него... Абе кухненски плот. Остава си с цвета на черешата.
Виж целия пост
# 216
Разгледах страницата във ФБ. Много хубави неща има, но там всички боядисани предмети са от дърво, а аз искам за ПДЧ, каквато е кухнята ми.
Не мислех да минавам с вакса или лак. Искам да постигна ефекта на матовия завършек.
Тази вакса от къде се купува, с какво се нанася и колко поема, за да си направя сметката.
Аз още чакам идеи да ми споделите за кухня ПДЧ - ванила и рамки от череша (ужасна и банална) - някакви идеи. Предпочитам я много светла и в два цвята. Цветът на плота ще го запазя такъв, какъвто е. Много се мокри, мърше, цапа, реже на него... Абе кухненски плот. Остава си с цвета на черешата.

Според мен трябва да се мине с вакса или лак за да стане по здрава боята. С тези бои завършека е матов дори като се минат с лак / на водна основа/ или вакса,затова някои хора не ги харесват...Ваксата струва 39лв/500мл ако я ползваш само за външната част на кухнята ще ти стигне за 4 стандартни кухни,разхода и е много малък. Аз боядисвам от една година и съм преполовил втора кутия. Във ФБ страницата има инфо къде да се купи,ако не ето и сайта www.vintageroombg.com ,но има още да се довършва.
Ето снимки на едно контейнерче от ИКЕА / най евтиното ПДЧ/ боядисал съм го с Chalk Paint,нарочно съм търсил такъв ефект защото седи под едно подобно бюро. След празниците ще боядисвам стаята на дъщеря ми която е от ПДЧ там ще гоним друг ефект по заръка на обитателката на стаята Wink.Ще постна снимки преди и след...









Виж целия пост
# 217
Разгледах страницата във ФБ. Много хубави неща има, но там всички боядисани предмети са от дърво, а аз искам за ПДЧ, каквато е кухнята ми.
Не мислех да минавам с вакса или лак. Искам да постигна ефекта на матовия завършек.
Тази вакса от къде се купува, с какво се нанася и колко поема, за да си направя сметката.
Аз още чакам идеи да ми споделите за кухня ПДЧ - ванила и рамки от череша (ужасна и банална) - някакви идеи. Предпочитам я много светла и в два цвята. Цветът на плота ще го запазя такъв, какъвто е. Много се мокри, мърше, цапа, реже на него... Абе кухненски плот. Остава си с цвета на черешата.

Ти член ли си на групата във Фейсбук? Споделям ти албума на Мила с пребоядисана цяла стая от ПДЧ преди 3 год. Уверявам те, че и в момента стаята е в този и вид с минимални изключения около дръжките. ПДЧ е от възможно най-най- евтиния вариант. Кухнята ти е от по- доброто ПДЧ, което означава че ще има нужда от по-малко ръце боя и ще издържи повече във времето.
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.554196271366243&type=3
Виж целия пост
# 218
stanoevus, с риск да те засегна  Embarassed , контейнера е отвратителен Sick с тези мазаници и цапаници.
Много ще ми е интересно да видя стаята на дъщеря ти "преди" и "след".
Виж целия пост
# 219
Не, не съм член. Да, бих искала да видя варианти. Знаеш ли колко идеи мога да давам за чужди неща, а като се касае до мен, съм тотално нерешителна и безидейна.
Ще купя вакса тогава. Ще слушам съветите ви, за да не рева по-късно, защото една нова кухня е по-скъпа и от най-скъпата вакса.
Значи искам да може да се чисти, бърше, пипа с влажни ръце, да се отварят и затварят вратичките по 100 пъти на ден - не всеки ден, но в някои от дните точно по 100 пъти се бърка, пипа и търка, понякога се пръска. Абе с две думи - кухня!
Къде да видя линковете?
Виж целия пост
# 220
Извинявай, не бях дала линк. Вече е наличен.
Вакса върху боя не ти трябва, излишен разход.
Виж целия пост
# 221
stanoevus, с риск да те засегна  Embarassed , контейнера е отвратителен Sick с тези мазаници и цапаници.
Много ще ми е интересно да видя стаята на дъщеря ти "преди" и "след".
Не е нужно да се харесва на всички...Цапаниците са такива за да пасне с един плот за който е предвидено,но няма значение. Защо не се отваря линка във ФБ?
Ще пусна снимки на стаята другата седмица,надявам се понеделник да я започнем. Simple Smile
Виж целия пост
# 222
Предполагам, защото групата е затворена и достъп до албумите имат членовете и.
Виж целия пост
# 223
Извинявай, не бях дала линк. Вече е наличен.
Вакса върху боя не ти трябва, излишен разход.

Къде е наличен? Аз не съм член на групата.
Виж целия пост
# 224
Дала съм го по- горе, но групата е затворена и явно за това не се вижда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия