Да преправим старите мебели с любов - тема 32

  • 173 850
  • 766
# 255
Flash* сега е момента да ползваш туй:

Преведено е с "чичо Гошо"  Embarassed
1. С помощта на 3/4 чаша масло и 1/4 чаша оцет за възстановяване на дървесина на стари мебели.

2. Смесва се гъста паста от зехтин и сол и се разтрива върху дървото - оставя се около 30 минути.
Солта извлича влагата, а маслото подава/???/ дървесината.

Имаше и нещо с гладене през кърпа, но не съм го запазила, а ми трябва много време да го открия...
https://www.google.bg/search?q=using+3/4+cup+of+oil+%26+1/4+cup+ … p;bih=641#imgrc=_

Опитай преди да пробваш  Mr. Green
Ииии сподели  bouquet
Виж целия пост
# 256
Flash*, съветът на Трънка Бодливкова за почистване и изваждане на петната е добър. Не съм пробвала нищо подобно, но не ти пречи да опиташ. Аз също имам маса, която обаче не е талашит, а масив, но пак е с фурнир отгоре, така че ситуацията не е кой знае колко различна. Та и моята имаше сериози петна, но я изшкурих и омаслих. (Изшкурих я насред хола, понеже е огромнаи тежка маса и нямаше как да я местя, още повече сама. После чистих, но си струваше и още как.) От петната няма и следа. Белите крака на показания от теб модел наистина са лесната част и без проблем ще се справиш с тях.
Виж целия пост
# 257
Ето тук след 2:50 мин показват как се маха петно с ютия. Трябва да се внимава да не се обели фурнира от топлото.
https://www.youtube.com/watch?v=RuEzj14QeGw

Да ви питам ламинат може ли да се боядисва? Мислех с  малко зашкурване и боя или с боро първо? Искам да облека една врата с него, но не искам да се виждат шарките на ламината.
Виж целия пост
# 258
Имаше и нещо с гладене през кърпа, но не съм го запазила, а ми трябва много време да го открия...

Ей едно от youtube с ютията
Скрит текст:
Не съм пробвала, изглежда лесно - просто гладиш през плат. Има доста подобни клипчета и им се получва на хората  Mr. Green Ако някой се престраши -да докладва, че нямам подходящи петна.


П.С. писали сме заедно с Пролетен дъждец  Hug
Виж целия пост
# 259
Момичета, благодаря за идеите. bouquet
Петна - бол както видяхте:-), ще пробвам и ще ви покажа резултата за статистиката Laughing
Виж целия пост
# 260
Не е вярно това за групата.  Не може без причина да те трият.
Скрит текст:
Оооо да могат, могат.Бях в групата почти от създаването и, не бях влизала около месец и са ме махнали преди да я скрият. Който е на различно мнение, веднага бива анатемосан. Жалка работа.
Виж целия пост
# 261
Момичета и момчета, малко помощ ми е нужна, ако някой е работил с лазурен лак, какво е състоянието му и как изглежда, бяла, като прясно мляко течност ли е? Мажа с него едни первази, изобщо не прилича на лаковете, които досега съм ползвала, не личи къде съм минала, абе не ми прилича на лак, все едно с вода мажа. Или си е такъв или сме купили някакъв.........не знам какъв. В срок на годност е поне според кутията.
Ето така изглежда. А лакирам новопоставен чамов таван, като не искам да му променям цвета и не ми се ще и да пожълтява, въпреки че при лакиране става и това. Ех, никой не ще да ме слуша да омасляваме. Не можело после нищо да се прави, ни да се лакира, ни да се боядисва, като че ли през месец ще му сменяме цвета, лаците и боите. Ама нали и масторът дето го прави рече, че не било добре с масло, коя съм аз да знам повече..........уф, ядосаха ме. bouquet
Виж целия пост
# 262
labrex работила съм с 2-3 вида такъв лак преди 2-3 години.
Такива бели бяха и моите. Разбъркай много добре.
Цвета /за безцветен  Mr. Green / може да разбереш какво ще се получи като цвят,
като обършеш с влажна кърпа дървото.
Грундиране понякога се налага- разреден лак с вода. Съхне.
Като прокараш ръка, където ти задере, лекинко зашкурваш по посока на дървото. Забърсваш.
Води се прозрачен, ама променя цвета  33uu
Виж целия пост
# 263

Трънка Бодливкова, благодаря ти много!  bouquet Hug bouquet Вече си мислех, че е нещо я развален, я не знам какъв...........Никога не съм лакирала досега с такъв, ама майсторОт така нареди. Хем ме е яд, хем се хванах да лакирам, пък взех да му се вглеждам на лака........айде, отивам пак да мажа. Simple Smile
Виж целия пост
# 264
Пак аз с питанки. Има ли начин, минатият само един път с лазурен лак таван, да се се намаже с нещо, което няма да го покрие плътно, като с боя? Маслото е изключено вече, след лака не става, но не ми харесва след тоя лазурен лак, изобщо не личи, че нещо е правено, дори като лакирах, не се вижда до къде съм стигнала. Не че е лошо така, но нали му трябва и някаква защита на дървото, а и много ми се искаше да е белеещо се, но не можах да се преборя с мЪжовете - ММ и майстора. С лазурния лак имам чувството, че нищо не става, все едно с вода го минавам. Може и да не съм права, както писах, не съм използвала досега т.нар. лазурен лак. Не разбрах и какво му е лазурното.....  Embarassed И в никакъв случай не ми е цел лъскав таван. Май стана ....и аз не знам какво искам. newsm78 Не ми се смейте и не ми се ядосвайте много.  Peace bouquet
Виж целия пост
# 265
Искам от една патинирана "иноксова" фруктиера да направя осветително тяло. Моля да ми препоръчате голям магазин в София да избера по-особени фасунга и разни джаджи, някакви метални, патинирани на вид.
Виж целия пост
# 266
Пак аз с питанки. Има ли начин, минатият само един път с лазурен лак таван, да се се намаже с нещо, което няма да го покрие плътно, като с боя? Маслото е изключено вече, след лака не става, но не ми харесва след тоя лазурен лак, изобщо не личи, че нещо е правено, дори като лакирах, не се вижда до къде съм стигнала. Не че е лошо така, но нали му трябва и някаква защита на дървото, а и много ми се искаше да е белеещо се, но не можах да се преборя с мЪжовете - ММ и майстора. С лазурния лак имам чувството, че нищо не става, все едно с вода го минавам. Може и да не съм права, както писах, не съм използвала досега т.нар. лазурен лак. Не разбрах и какво му е лазурното.....  Embarassed И в никакъв случай не ми е цел лъскав таван. Май стана ....и аз не знам какво искам. newsm78 Не ми се смейте и не ми се ядосвайте много.  Peace bouquet

Като го гледам е на водна основа, та не би ли трябвало да може да се мине с друг лак на водна основа с цвят ?  newsm78
Виж целия пост
# 267
Скрит текст:
Пак аз с питанки. Има ли начин, минатият само един път с лазурен лак таван, да се се намаже с нещо, което няма да го покрие плътно, като с боя? Маслото е изключено вече, след лака не става, но не ми харесва след тоя лазурен лак, изобщо не личи, че нещо е правено, дори като лакирах, не се вижда до къде съм стигнала. Не че е лошо така, но нали му трябва и някаква защита на дървото, а и много ми се искаше да е белеещо се, но не можах да се преборя с мЪжовете - ММ и майстора. С лазурния лак имам чувството, че нищо не става, все едно с вода го минавам. Може и да не съм права, както писах, не съм използвала досега т.нар. лазурен лак. Не разбрах и какво му е лазурното.....  Embarassed И в никакъв случай не ми е цел лъскав таван. Май стана ....и аз не знам какво искам. newsm78 Не ми се смейте и не ми се ядосвайте много.  Peace bouquet

Като го гледам е на водна основа, та не би ли трябвало да може да се мине с друг лак на водна основа с цвят ?  newsm78

С друг лак ще може, но не ми се иска да променям цвета, естествения цвят на чама е в момента, и е добре, единствено, дето ми се искаше да е с масло с бял цвят, така че да не закрива плътно, ама.....не стана. Обаче, само да вземе да пожълтява, ще видят те, и майсторът и ММ, кон боб яде ли! bash Stuck Out Tongue  Simple Smile
Виж целия пост
# 268
Искам от една патинирана "иноксова" фруктиера да направя осветително тяло. Моля да ми препоръчате голям магазин в София да избера по-особени фасунга и разни джаджи, някакви метални, патинирани на вид.
В Баумакс има фасунки, а и във всички подобни големи - Бриколаж, Практикер и т.н.
Може да стане интересно с ЛЕД светлини, има в различни форми, различни видове.

Лабрекс, с каквото и да лакираш чам задължително ще си промени цвета, не се притеснявай  Mr. Green И внимавай да не слагаш нищо по чам - една картина 3 месеца да стои върху чамова ламперия после си личи - оставя по-светло петно. Няма спасение.
Виж целия пост
# 269
Скрит текст:
Искам от една патинирана "иноксова" фруктиера да направя осветително тяло. Моля да ми препоръчате голям магазин в София да избера по-особени фасунга и разни джаджи, някакви метални, патинирани на вид.
В Баумакс има фасунки, а и във всички подобни големи - Бриколаж, Практикер и т.н.
Може да стане интересно с ЛЕД светлини, има в различни форми, различни видове.

Лабрекс, с каквото и да лакираш чам задължително ще си промени цвета, не се притеснявай  Mr. Green И внимавай да не слагаш нищо по чам - една картина 3 месеца да стои върху чамова ламперия после си личи - оставя по-светло петно. Няма спасение.

Фри, таван е, няма по него да слагам картини, обещавам! Simple Smile И без това ме майтапят вкъщи, че само на тавана не съм ги навесила. Но, ако беше с масло, а не с лак, нямаше да си променя цвета. Peace bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия