Ноемврийче, покажи се - момче ли си или момиче?

  • 59 110
  • 737
# 195
Здравейте и от мен. Ние сме казали само на родителите си и сестрите си, но смятам след феталната ако всичко е наред да взема да им кажа на работа. Виждам, че видимо съм напълняла, което никак не ми харесва ще трябва да се стягам след като напълно изчезне гаденето. Все още на моменти го има. И ще наблегна на плодове и зеленчуци, защото иначе наистина ще стана слон, а определено това мен го искам. За сега само се моля всичко в бебето да е наред.
Виж целия пост
# 196
Zimaa, успех на работа! Аз се тревожих за килограми и пол на детето, но много бързо ми мина. Онзи ден разбрах, че заради неориентираност изпускам бхс. Дадоха ми координати много късно и не можех да намеря специалист в моето село. Звънях на трима днес и никой не ме взе до 13та седм +3. Аз до сряда не мога да мръдна от тук, ако си пътувам до София имам три работни дни до 13+6.вчера цял ден рев и главоболие и реших да правя пренатеста, който е генетичен и имам време. Камък ми падна от плещите. Но сега нито килограми нито пол ме интересуват. Толкова теми изчетох на ужасени бременни момичета, че не знам как да си върна спокойствието.
Виж целия пост
# 197
Мила съвет от мен не чети нищо, не си разваляй спокойствието!
Виж целия пост
# 198
За съжаление лошите примери ни правят повече впечатление, но наистина стресът от притеснението може да окаже голямо влияние, и май наистина е най-добре да се ограничим с четенето на някои работи.
Виж целия пост
# 199
И аз в началото хукнах да чета теми за спонтанни аборти и т.н., но бързо се усетих и спрях  Laughing  На мен много ми харесва да чета различни статии и теми, затова просто се пренасочих. Изчетох доста информация за кърменето например, за това как се къпе новородено, какво да очакваш като си го прибереш вкъщи и такива неща. И тогава единственото чувство, което изпитваш, е нетърпение да се срещнеш с малкото  Hug  От психологическа гледна точка е важно върху какво ще се фокусираш. Чела съм за много майки, които толкова са се притеснявали през бременността, че не са си представяли, че ще станат майки въобще и не са прочели и една книга за това как се гледа бебе. И като се прибрали вкъщи всичко било много по-трудно и стресиращо.

п.с. В тубата има страшно сладурски клипчета как се къпе новородено, как се сменя памперс и т.н.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 200
Вие, които сте по-напред от мен искам да ви попитам: Момичета на феталната казаха ли ви пола на бебетата? Аз съм в края на другата седмица и много се вълнувам . Разбира се много повече държа да ми кажат, че всичко е наред, но все пак аз да питам?
Виж целия пост
# 201
  Аз на работа казах още преди няколко седмици. Казах само на шефовете, счетоводителката и най-близките ми 5 колежки, с които сме в един отдел. Е вече всичките 90 служителя знаят, радват ми се повечето.
  Относно спокойствието и лошите мисли, с първата ми бременност бях ужас, пълна паника и стрес. А сега, точно обратното, много съм по спокойна и някак си relax Simple Smile
  ФМ и на мен не са ми правили, не зная защо. 13 седмица съм и следващия ми преглед е чак на 30.05. Тогава май ще е съвсем късно за диагностициране на аноималии на плода.
Виж целия пост
# 202
При мен ФМ мина в петък 13 г.с. + 3д., като че ли очаквах повече от този преглед, но важното е че докторът каза,че всичко е наред. Според него за пол е още рано, явно техниката му е по- старичка. Оставих и кръв за БХС. Понеже съм голяма паника имам няколко питания, дали някоя от вас е в същото положение.
Много ми опъва вдясно точно където ми е операцията от апандисит, според доки са сраствания, но все пак искам да чуя дали ви се е случвало.
Мериха ли ви дължината на маточната шийка?
и как сте с кръвното, моето едоста ниско 90/50 дори на работа ми прилоша и припаднах тогава беше 80/40 и много се изплаших
Виж целия пост
# 203
На мен на ФМ в 12+4 ми казаха, че ще е 100 процента момченце  Hug   Обаче апарата беше хубав и бебето стоя разкрачено през цялото време. Предполагам, че съм по-скоро от изключенията, защото много зависи как е позиционирано бебето. Имам познати, на които бебетата до последно се криеха, така че е относително. Но пък ФМ сама по себе си е страхотно преживяване, така че и да не ти кажат какво ще е, като го видиш как се пипа с ръчички и се върти ще ти се разтопи сърцето....  Kissing Heart
Виж целия пост
# 204
При мен ФМ мина в петък 13 г.с. + 3д., като че ли очаквах повече от този преглед, но важното е че докторът каза,че всичко е наред. Според него за пол е още рано, явно техниката му е по- старичка. Оставих и кръв за БХС. Понеже съм голяма паника имам няколко питания, дали някоя от вас е в същото положение.
Много ми опъва вдясно точно където ми е операцията от апандисит, според доки са сраствания, но все пак искам да чуя дали ви се е случвало.
Мериха ли ви дължината на маточната шийка?
и как сте с кръвното, моето едоста ниско 90/50 дори на работа ми прилоша и припаднах тогава беше 80/40 и много се изплаших
на мен много ми опъва. поне при мен се случва, когато ми е студено, когато съм гладна или когато спортувам повечко. за сраствания не знам, но в момента много се увеличава матката а и се мести напред.

опитвам се да спра да се плаша, ще чета и аз за бебета и къпания, както и изобщо увлекателни неща, несвързани с болести. за жалост, имам склонност към тревожност и не мога да се настроя оптимистично.
Виж целия пост
# 205
Я всички,които четат лоши неща да ги преустановяват Simple Smile
Влизаме в най-хубавите месеци от бременността.Идва лято,море,слънце.Не се натоварвайте излишно.
После ще има да мислите постоянно за бебетата.Насладете се хубави мисли.
Виж целия пост
# 206
На моята ФМ сега в 12г.с. не коментираха въобще пола, но пък важното е, че казаха, че всичко си е в нормата и изглежда добре! Simple Smile
Виж целия пост
# 207
Аз утре съм на преглед (в 13г.с. съм) . Ще правим кръвни тестове и тест за Даун и подобно. Казаха ми че било рано за ФМ. ПИтах е вдна друга тема но да питам и тук. Аз като съм по здравна каса колко прегледа ми се полагат. Един колега каза че ми се полагат 3 прегледа! Възможно ли е да е толкова мако?
Виж целия пост
# 208
3 прегледа с ехограф, да. За цялата бременност. Но не всички лекари го спазват.
Виж целия пост
# 209
На моята ФМ сега в 12г.с. не коментираха въобще пола, но пък важното е, че казаха, че всичко си е в нормата и изглежда добре! Simple Smile

Това е единственото важно ! аЗ много се бях вманиачила в пола, гледах сума ти прогнози в интернет за череп, за симптоми, сега съм решила, че даже не искам да знам пола, за да не ми е уроки, да не си го представям бебето и да не го искам твърде много. Това за мен е единственият начин да не изцикля. Ако знам пола, вече ще си го визуализирам. И имена няма да мисля.



Момичета, моля ви кажете, вие какво приемате втория триместър, кои са важните витамини и в какви дози?

Аз мисля да вземам готова пренатална формула, но искам да се уверя, че в нея има всичко необходимо. Не мога да намеря колко омега 3 и колко калций, колко витамин Д трябва да приемам, а май това са важните витамини втория трим.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия