Ноемврийче, покажи се - момче ли си или момиче?

  • 59 148
  • 737
# 540
Момичета, относно морето моят доктор вчера ми каза, че не ми препоръчва да влизам във водата, имайки предвид колко е мръсна по българското черноморие. Каза, че може да си докарам някоя бактерия, и че ако ще се ходи в Гърция, тогава ми разрешавал да се къпя в морето. Grinning Ние вече сме си резервирали почивката в средата на юли на бг черноморие, така че ще влизам до коленете и това е, дано жегата не е непоносима, тъй като много ми се ходи Sunglasses
Виж целия пост
# 541
Здравейте, момичета, запознати ли сте с издаватето на болничен. С колко дни закъснение може да се издаде със задна дата и може ли да се издаде предварително, преди датата на изтичане на предходния.
Питам защото получавам леки контракции при пътуване, а вчера пътувах до Плевен за болничен, който беше със задна дата от неделя (25.06) и днес съм на ж.к. пак там. Като се уговарях с гинеколожката ми тя ми каза, че не може да ми издаде болничния днес когато съм на ж.к.
Виж целия пост
# 542
Здравейте, момичета, запознати ли сте с издаватето на болничен. С колко дни закъснение може да се издаде със задна дата и може ли да се издаде предварително, преди датата на изтичане на предходния.
Питам защото получавам леки контракции при пътуване, а вчера пътувах до Плевен за болничен, който беше със задна дата от неделя (25.06) и днес съм на ж.к. пак там. Като се уговарях с гинеколожката ми тя ми каза, че не може да ми издаде болничния днес когато съм на ж.к.
И на мен са ми отказвали болничен със задна дата. Защо не опиташ варианта да ти го издаде когато си е деня и да си викнеш еьин куриер за твоя сметка да ти го донесе, за 7-8 лева си спестяваш разкарването, ако е съгласна лекарката разбира се.
Виж целия пост
# 543
И аз да се включа по последните обсъждани въпроси.
До миналата седмица не съм сигурна дали усещах това въпросното къркорене или си въобразявах, но от 5-6 дни, особено като сложа колан в колата или вечер след 22ч си усещам точно едно побутване на кратки интервали.  baby_neutral
Колкото до морето...въпреки че съм и живея в морски град, все още не ми е останало време да се добера до плажа. Въпреки това миналото лято ходих на море с доста бременни девойки, така че не смятам, че е проблем, всички си гледат сега дечицата. Ако сте предразположени към някакви инфекции е по-добре да се избегне къпането в морето - една кофичка и ще се поливате под чадъра като стане много жега.  Peace
Виж целия пост
# 544
Сиси, питай в общата отчетна за бременни. Там има доста момичета и все някоя ще е наясно.
Виж целия пост
# 545
Здравейте, момичета, запознати ли сте с издаватето на болничен. С колко дни закъснение може да се издаде със задна дата и може ли да се издаде предварително, преди датата на изтичане на предходния.
Питам защото получавам леки контракции при пътуване, а вчера пътувах до Плевен за болничен, който беше със задна дата от неделя (25.06) и днес съм на ж.к. пак там. Като се уговарях с гинеколожката ми тя ми каза, че не може да ми издаде болничния днес когато съм на ж.к.

Сиси, точно вчера питах как става с болничните, по принцип съм си вадила болничен със задна дата, но не от АГто. До два дни може, стига да не е понеделник и да искаш за петък, т.е. трябва да са в една седмица. Сега за АГто ми обясниха, че първичен болничн се издава само на деня, а ако е продължение можело с до месец назад (?което ми прозвуча много съмнително, но така казаха).
Виж целия пост
# 546
Dzen_mama не можело от разстояние да ми го издадат ...трябва да съм на място.

Malka maimunka болничният ми е продължение. Нямаше как да не е със задна дата, понеже в събота ми изтича стария болничен, а в неделя трябва са започва новия, само че в понеделник имаше някакъв проблем и нямаше как да ми се издаде и се разбрахме за вторник, попитах дали не може направо в сряда, когато така или иначе съм на преглед, но ми казаха, че не може. Днес я попитах за другия месец, тогава се пада пак във вторник да ходя за болничен и в сряда на консултация ...та стигнахме до споразумение другия болничен да го издаде с един ден закъснение със задна дата.
Виж целия пост
# 547
Нищо не съм усетила още! Лежа, почивам си, въртя се настрани.. Бебче явно е мързеливо и не иска да мърда.  Simple Smile

За морето - ние тази година няма да ходим, но нямаме забрана и не мисля, че би било голям проблем да се отиде. Всяка година до сега сме ходили, но сега решихме, че ще е по-добре на планина - само и единствено от гледна точка на това, че имаме нужда от спокойствие. С едни наши приятели резервирахме в един прекрасен хотел във Велинград за края на юли.

Аз исках да питам, много ли ви личи корема? Моя все повече и повече.. Ако не съм облечена с нещо по-широко се забелязва доста. И 2 пъти вече ми се случва да ме питат хората, които не знаят. Grinning
Виж целия пост
# 548
Брррр, днес сме на ФМ и нямам търпение! Ще мина после да се похваля дали ще връзваме панделки, или ще купуваме мечове. Grinning
Виж целия пост
# 549
Vaninalor, а ти с каква плацента си? Според мен има голямо значение, освен активността на бебето разбира се. Аз днес съм 20+6 и от 7-8 дни вече усещам всеки ден сутрин и вечер въртене, ритане, мърдане. Simple Smile Много е готино. Особеното е обаче, че аз съм с близнаци и знам как са разположени-едното вляво, другото вдясно. Та, едното е с предна плацента, а другото със задно-странична и аз усещам само това със задна, то е вляво, другото може би веднъж на 2-3 дни. Затова си мисля от личен опит, че разликата в усещането е съвсем различна. Иначе ходих миналата седмица на ФМ, добре са си и двамата, и двамата мърдат, просто девойката вдясно си рита плацентата и аз не усещам почти нищо.  Grinning
Виж целия пост
# 550
Брррр, днес сме на ФМ и нямам търпение! Ще мина после да се похваля дали ще връзваме панделки, или ще купуваме мечове. Grinning
Empirina И ние, ние. На последния преглед ни казаха, че е момиченце, но не се наеха на 100% да гарантират. Чакаме потвърждение Simple Smile Ти в коя седмица си?
Виж целия пост
# 551
И аз съм с предна плацента и ритниците ги усещам от 19 седмица, а преди това беше само леко побутване, но много слабо и много рядко, почти не се усещаше. А коремът ми е все едно съм глътнала диня  Laughing
Виж целия пост
# 552
Момичета,

моя бебо така рита, че баща му го усети, докато ръката му беше върху корема ми. Явно последните месеци няма да спя  Laughing

Докторът потвърди, че е момченце. "Това са му тестисите, а това пениса" и с ММ се разсмяхме като тийнеджъри  Laughing

Как сте с разходките и движението? Аз работя от вкъщи и съм се доста застояла, а всички ми повтарят, че трябва да вървя всеки ден по час-два в парка. А така да нямам сили...
Виж целия пост
# 553
Брррр, днес сме на ФМ и нямам търпение! Ще мина после да се похваля дали ще връзваме панделки, или ще купуваме мечове. Grinning
Empirina И ние, ние. На последния преглед ни казаха, че е момиченце, но не се наеха на 100% да гарантират. Чакаме потвърждение Simple Smile Ти в коя седмица си?

Стискам палци за вълнуващ преглед! Ще споделяме после трепетите и тук. Grinning
Аз съм вече в 20г.с., ужким с предна плацента, но ритничетата усещам от 16г.с.
Виж целия пост
# 554
Брррр, днес сме на ФМ и нямам търпение! Ще мина после да се похваля дали ще връзваме панделки, или ще купуваме мечове. Grinning
Empirina И ние, ние. На последния преглед ни казаха, че е момиченце, но не се наеха на 100% да гарантират. Чакаме потвърждение Simple Smile Ти в коя седмица си?

Стискам палци за вълнуващ преглед! Ще споделяме после трепетите и тук. Grinning
Аз съм вече в 20г.с., ужким с предна плацента, но ритничетата усещам от 16г.с.
Аз съм в 22г.с. От 16г.с усещах въпросните "пеперудки" хих, а от миналата седмица отчетливи ритничета. Успех и на теб! 😊😊😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия