Имам една мусака по гръцки от онзи ден и тъкмо ще я свършим за вечеря. Ама съвсем съм го отдала на пълно лешперене, а.
Имам една мусака по гръцки от онзи ден и тъкмо ще я свършим за вечеря. Ама съвсем съм го отдала на пълно лешперене, а.

Ако не ме дострашее, ще пробвам пънчетата. Не за друго, ама ако има провал, няма да имам време да отреагирам с друга баница, а народът иска баница.


/!!! Красота!!!
Корите са благодатни да ги правиш със всичко - и с праз, и със зелении, и с кайма - абе италианска работа по български
Отраснала съм на село при баба - тогава нямаше пластмасови кутии за храна, то и буркани нямаше
та като тръгнат на работа на полето с дядо - носят се баници
Имахме пещ пред къщи - един ден от седмицата баба точеше по цял ден, а баници се печаха 3 пъти седмично, ама по 5 тави
Та "баница" се прави от всичко. Вероятно за това и много обичам всичко тестяно - така съм свикнала.
имам рецептата от бабата на една приятелка от разградско, обаче нещо тестото за корите трябва да си го донаглася, че да докара вкуса точно който търся. Изгледах стотици клипове на турски
ама повече от една баклава на месец не е здравословно да правя и за това експеримента се проточва във времето 

Да минава и заминава лошото и само светли дни напред! 



Препоръчани теми