Какви неща ви правят впечатление?

  • 87 235
  • 947
# 435
Пишеш пълни небивалици вече.
Виж целия пост
# 436
Е, чакай сега, то това оплюване си има принципни положения. Едната част са ми фенки, които не могат да преживеят, че не са черешката на тортата и хич не им мълча. Други го правят по съображението за тъпата домакиня, която си позволява да не е тъпа домакиня, а да има нова професия, че и да се справя. Нещо като $дошла тя, вчера, коя е тя, бе, двайсет  години пред печката, а аз тук се гърча петнайсет  години, все едно нищо$. Мохито го е описала супер това принципно полжени, затова си я цитирах в моя пост, да не вземе да се изгуби този бисер.

Фроузън, тогава пиши $бивалици$, аз давам възможност на човека отсреща да се изяви.  Wink Както казвам $кажи нещо, няма значение какво, важното е да виждам, че мислиш$.
Виж целия пост
# 437
Анди, защо подскачаш така? Ти нали си доволна и горда със себе си? Само това е важно, за да се чувства добре човек. За какво са ти и форумските признания?
Да, похвално е да се развиваш.
Но агресирането не е.
Поне от моята камбанария.
Виж целия пост
# 438
Както сте коментирали за негативните мнения за фирми, хотели, работодатели, логопеди и т.н., кажете и две думи за т.н. "черен PR". И аз така съм чела невероятни неща за хора, организации, хотели и т. н., които нямат нищо общо с реалността. Даже понякога си личи как нарочно е правено всичко това. По-откачените юзъри даже създават сайтове, специално да очернят някой или нещо.
Виж целия пост
# 439
Както сте коментирали за негативните мнения за фирми, хотели, работодатели, логопеди и т.н., кажете и две думи за т.н. "черен PR". И аз така съм чела невероятни неща за хора, организации, хотели и т. н., които нямат нищо общо с реалността. Даже понякога си личи как нарочно е правено всичко това. По-откачените юзъри даже създават сайтове, специално да очернят някой или нещо.
От поне 15-17 години лавинообразно почти всички медии се ангажираха с подобна дейност. В разузнаването го наричат дезинформация, но в общи линии е лесно до моментът, в който всички се окажат черни. Ние вече сме стигнали тази фаза, струва ми се, и всеки се информира като търси лични свидетелства на хора, на които вярва. Това във всяка област.
Виж целия пост
# 440
Личи си, когато мненията са фалшиви - може да се познае, че един и същи човек пише от няколко профила. Или пък са прекалено кратки - без конкретни факти, каквито истински недоволните клиенти обикновено описват.
Виж целия пост
# 441
Имам познати в СУ, които си изкарваха парите като ходеха на изпити вместо студенти в НБУ. Така един приятел редовно изкарваше отлични оценки по висша математика на някакво момченце от НБУ. Отгоре на всичко му беше много лесно, защото там им казваха 2-3 седмици предварително какви задачи ще се паднат на изпита - да си ги решат предварително и да идат само да си ги напишат.

Отделно познавам (макар и не в приятелски отношения) хора, които имаха двойки на матурите, но чудодейно бяха приети в НБУ въпреки това. Не ще да е имало нещо общо с доброто им финансово състояние, сигурна съм. Тези ми наблюдения са преди 7-8 години.

Естествено, че навсякъде важното е дали студентът иска да учи или не. Ако има мерак, ще стане добър специалист без значение къде е - това важи за всички университети. Само че в определени ВУЗ-ове можеш да вземеш отлична диплома и без да си отварял учебника кой знае колко, а в други - не. Не говоря за Андариел - уточнявам задължително.  Mr. Green

Никога не определям хората по дипломите, по-скоро по това дали като цяло са свежи и позитивно настроени, дали живеят щастливо и са доволни от реализацията си и така нататък. Една фризьорка с хубав бизнес може да е 10 пъти по-добре финансово и емоционално от висшист на държавна работа.
Виж целия пост
# 442

Никога не определям хората по дипломите, по-скоро по това дали като цяло са свежи и позитивно настроени, дали живеят щастливо и са доволни от реализацията си и така нататък.

Точно. И на мен само това ми прави впечатление. Wink
Виж целия пост
# 443

Никога не определям хората по дипломите, по-скоро по това дали като цяло са свежи и позитивно настроени, дали живеят щастливо и са доволни от реализацията си и така нататък.

Точно. И на мен само това ми прави впечатление. Wink
А на мен ми прави впечатление, че ако някой случайно не е щастлив и доволен това се приема за провал, за нещо лошо. В крайна сметка кризите развиват хората, пък и не може постоянно всеки да прелива от плодов аромат, колкото и да ни се иска да е иначе.
Виж целия пост
# 444
От поне 15-17 години лавинообразно почти всички медии се ангажираха с подобна дейност. В разузнаването го наричат дезинформация, но в общи линии е лесно до моментът, в който всички се окажат черни. Ние вече сме стигнали тази фаза, струва ми се, и всеки се информира като търси лични свидетелства на хора, на които вярва. Това във всяка област.

Много е трудно да се ориентира човек в обстановката. Толкова енергия, време и ресурси отнема, но това е положението.

Личи си, когато мненията са фалшиви - може да се познае, че един и същи човек пише от няколко профила. Или пък са прекалено кратки - без конкретни факти, каквито истински недоволните клиенти обикновено описват.

Понякога става въпрос за целенасочена кампания и пишат професионалисти. Изобщо не можеш дори да се усетиш, че става въпрос за фалшиви мнения. На мен ми се наложи да използвам една компания, българска. Нямах друга алтернатива просто и със свито сърце до последно се чудех ще ме прецакат ли, точно заради масираното оклеветяване в почти всички специализирани форуми и Facebook. Обаче всичко мина повече от добре и аз съм една много доволна клиентка. Но нещо ми подсказва, че ако напиша моето позитивно мнение, ще ме обяват за платена, за правеща реклама и т.н.
Виж целия пост
# 445

Никога не определям хората по дипломите, по-скоро по това дали като цяло са свежи и позитивно настроени, дали живеят щастливо и са доволни от реализацията си и така нататък.

Точно. И на мен само това ми прави впечатление. Wink
А на мен ми прави впечатление, че ако някой случайно не е щастлив и доволен това се приема за провал, за нещо лошо. В крайна сметка кризите развиват хората, пък и не може постоянно всеки да прелива от плодов аромат, колкото и да ни се иска да е иначе.
Да, но има един тип хора, които вечно са недоволни, все са измъчени, изморени, все нямат късмет, вечно се оплакват. Никакъв живец, никаква енергия. Ясно е, че не може вечно да си репичка и да подскачаш, но кризите са кризи - временен период, не постоянно състояние.
Виж целия пост
# 446

Да, но има един тип хора, които вечно са недоволни, все са измъчени, изморени, все нямат късмет, вечно се оплакват. Никакъв живец, никаква енергия. Ясно е, че не може вечно да си репичка и да подскачаш, но кризите са кризи - временен период, не постоянно състояние.
А, у нас така е възпитано, приема се за необходимата скромност и вежливост към останалите. Ако англичаните си говорят за времето, у нас разговорите често преминават в оплакване на 2-рата минута максимум.  Wink
Виж целия пост
# 447
Ми, то, по нашенско друг пиар има ли? Стана им навик на всички знайни и незнайни да го правят. сещам се за последния случай с едни снимки с директора на едно училище в София. Но парадоксално се оказва, че дори черният пиар има положителни ефекти, най-малкото, защото привлича вниманието и легитимира. Много внимателно слушам и гледам такива $събития$, поучителни са.. Когато хвърлиш кал по други, със сигурност и върху белия ти костюм се появяват хубави, черни пръсски, а особено на белия кУстУм правят невероятно хубав контраст и се забелязват от километри. Затова трябва да се внимава с тези работи, че пръскат и са издайническа улика кой е извършителят.  Wink

Гугъл, малко е като във вица с българския казан в ада - когато на някого му е зле, винаги се намират  доброволци, които допълнително да му обяснят колко е зле, как си заслужава всичко, колко е негативен и т.н. Предполагам, че по този начин вторите се опитват да убедят себе си колко те са добре на принципа на контраста с този, който е зле, а и винаги имат за какво да му върнат.
Виж целия пост
# 448
Това "Не държа на дипломите" е малко лицемерно, ще прощавате. Колко от вас насърчават децата си да се занимават със занаятчийство, и ги ориентират към фризьорски, търговски, шивашки, кожарски, дърводелски, строителен и т.н. техникум? Самата позиция "Аз не деля хората според дипломите" означава, че все пак имате представа кой какви дипломи има, но сте достатъчно "над нещата", за да не ги "делите"  Stop

И като сте на вълна "позитивност" - познавате ли продавачка в Кауфланд/шофьор на автобус в градски транспорт, които да излъчват спокойствие, хармония, да са удовлетворени от живота и професията си, да се простират според чергата си и да се усмихват непринудено на клиентите си?
Защото тези, които аз съм виждала, са намръщени, раздразнителни и завистливи, с тежък отпечатък от евтини цигари и/или евтин алкохол, и празни погледи.

Това ми прави впечатление - че за "позитивност" говорят тези, които могат да си я позволят. Другите просто са себе си.
Виж целия пост
# 449
На запад не е така. Тук, ако    ставаш известен с порно клип,кражби, побой, нищо градивно, ставаш звезда.
В другите страни, тези случки се прикриват умело от ПР-ти, и колкото по бял,толкова по-добре.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия