Какви неща ви правят впечатление?

  • 87 222
  • 947
# 390
Аз познавам съдии, шефка на отдел в НАП, нотариус и много на брой успешни адвокати, всичките завършили право във ВСУ, което е пълен майтап по принцип. Познавам и отличници от СУ, които така и не можаха да започнат да работят по специалността си. Правото е занаят. Почти всичко важно се учи после.
Виж целия пост
# 391
Прави ми впечатление, че само лоши неща, а не хубави, ви правят впечатление.
Виж целия пост
# 392
Ами не е така. На мен ми правят впечатление хубави мъже, яхти, плажове и разни други такива неща. Озъртявам явно и не ми дреме за дипломи и всякаква подобна патетика. Те пък точно нито среда, нито просперитет гарантират.
Виж целия пост
# 393
То това потвърждава моите впечатления за тези, които избират НБУ - изобщо не им пука за работата, която ще вършат, за тях е важно само да вземат хартийаката.
Ти просто работиш в друга среда-всички са учители и са си на полагаемите места.Аз напоследък се сблъсквам с работодатели, които назначават хора с хартийки, а
останалите с истински дипломи, подплатени със знания-остават зад борда.По този начин се генерира накадърност и после се питаме-защо затъва тази държава....ама това е друга тема. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 394
Прави ми впечатление, че само лоши неща, а не хубави, ви правят впечатление.

Разбира се. Даже ми прави впечатление, че хората масово си правят труда да напишат негативен коментар за работодател, за хотел, за фирма, за обслужване, но ако са доволни от тях рядко ще се занимаят да го отразят. Природа.  Flutter

Виж целия пост
# 395
Важни са си дипломите и подробностите: не че и с некачествено образование не може да туриш табела, да заемаш пост и да правиш пари, обаче ще натвориш толкова груби и непоръбени неща- при това без дори сам да се усещаш колко си некомпетентен. Ще се тупаш по рамото, че имаш "успехи", но всъщност всичко ще е направено много грубо и леймърско.

Виж целия пост
# 396
.......... между другото и аз съм учила в НБУ,

И що така, бе, Шу? Йейл се оказа недостоен за теб ли  newsm78

В тази страна повечето неща са фалшиви - като започне човек с чантата на министър,  мине през лордовете ни Mr. Green и стигне до университетите.



Виж целия пост
# 397
Разбира се. Даже ми прави впечатление, че хората масово си правят труда да напишат негативен коментар за работодател, за хотел, за фирма, за обслужване, но ако са доволни от тях рядко ще се занимаят да го отразят. Природа.  Flutter
Сега ще прозвучи като това за средата, но такава ти е нагласата или пък просто повтаряш нещо по инерция без да се замисляш.
Виж целия пост
# 398
Всъщност тя е права - хората са склонни да казват повече негативното, отколкото позитивното. Тази тема е поредният пример 0 още от първите постове се започна все със споделяне на негативни случки, емоции и впечатления. Вероятно на двайсет негативни има един позитивен коментар.
Виж целия пост
# 399
Разбира се. Даже ми прави впечатление, че хората масово си правят труда да напишат негативен коментар за работодател, за хотел, за фирма, за обслужване, но ако са доволни от тях рядко ще се занимаят да го отразят. Природа.  Flutter
Сега ще прозвучи като това за средата, но такава ти е нагласата или пък просто повтаряш нещо по инерция без да се замисляш.

Ама хич, даже.  Grinning Пътувам много и предварително чета - ма то едни претенции, оплаквания, пък като отид на място, мчи супер си е. Sunglasses (Вероятно ще стигнеш до извода, че моите критерии са занижени, но това не отменя факта, че само недоволните пишат, какъвто и да е техния праг). Търсих работа до скоро. Е, за всяка фирма, от която ме поканиха на интервю прочетох такива ужасии, направо със страх ходих на интервюта. Включително гадни, лъжливи шефове, арогантни ейч арки, пачври, надути, мислещи се за не знам си какво, е съвсем нормални и дори приятни интервюта имах в 99% от случаите.
Виж целия пост
# 400
Прави ми впечатление, че само лоши неща, а не хубави, ви правят впечатление.

Разбира се. Даже ми прави впечатление, че хората масово си правят труда да напишат негативен коментар за работодател, за хотел, за фирма, за обслужване, но ако са доволни от тях рядко ще се занимаят да го отразят. Природа.  Flutter
Ако са доволни от тях-значи просто са си свършили работата за която им се плаща.
Виж целия пост
# 401
Нормално е да забелязваш негативното- аз като ходя по улицата, се оглеждам за странни и агресивни хора, не зяпам хубавите и усмихнати.
Виж целия пост
# 402
Включително гадни, лъжливи шефове, арогантни ейч арки, пачври, надути, мислещи се за не знам си какво, е съвсем нормални и дори приятни интервюта имах в 99% от случаите.
Интервютата в повечето случаи нямат нищо общо с работната обстановка.
Виж целия пост
# 403
Включително гадни, лъжливи шефове, арогантни ейч арки, пачври, надути, мислещи се за не знам си какво, е съвсем нормални и дори приятни интервюта имах в 99% от случаите.
Интервютата в повечето случаи нямат нищо общо с работната обстановка.

Интервютата се водят от HR - и, нали така? Често четях, че са надути, безцеремонни, подценяващи и т. н. Аз подобно нещо не усетих. И говоря за конкретни фирми, не общо.
Виж целия пост
# 404
В темата може и така да е станало, но във форума има много похвали за каквото се сетиш - като почнеш от педиатъра на детето си, та стигнеш до брашното и кафето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия