Голямата тема за малките масла - 17

  • 78 620
  • 745
# 90
И моят душ гел по принцип е от масовите,
Но момента се къпя с органик гел за измиване на лице на Алтея.
Купих го и в къщи прочетох на етикета да се избягва очите, което не ми е на мен целта и затова започнах да се къпя с него.
От Зоя съм купувал органик душ гел с много висок процент алое, но нищо по различно не усетих от другите и не повторих.
Виж целия пост
# 91
Срещам доста противоречия по темата,затова реших да попитам тук! newsm78
Как е по-правилно да нанасяме маслата,преди или след крема за лице?
И има ли значение какъв е кремът,слънцезащитен,нощен...
Виж целия пост
# 92
Първо се нанася водата (козметиката на водна основа), после маслата. Иначе маслото запечаква кожата и водата не може да проникне през него.
Виж целия пост
# 93
Срещам доста противоречия по темата,затова реших да попитам тук! newsm78
Как е по-правилно да нанасяме маслата,преди или след крема за лице?
И има ли значение какъв е кремът,слънцезащитен,нощен...
Аз ги смесвам с шпатула и двете.
Загребвам от крема и в него капвам маслата.
На почистена кожа директно нанасям и масажирам леко.

И лицето ми е доволно  Flutter
Виж целия пост
# 94
Момичета, сега съм на прага на покупка за масла иии малко ми остава, ама все пак да попитам някои има ли мнение за студено пресованите масла на Alteya  Rolling Eyes Конкретно си харесах от там арганово и шипково...Моля за съвет  Praynig
Виж целия пост
# 95
На Алтея са хубави продуктите, взимай смело.  Peace
Виж целия пост
# 96
Срещам доста противоречия по темата,затова реших да попитам тук! newsm78
Как е по-правилно да нанасяме маслата,преди или след крема за лице?
И има ли значение какъв е кремът,слънцезащитен,нощен...
Аз ги смесвам с шпатула и двете.
Загребвам от крема и в него капвам маслата.
На почистена кожа директно нанасям и масажирам леко.

И лицето ми е доволно  Flutter
По принцип първо крема после маслото,защото маслата запечатват кожата като цяло а ако крема е овлажняващ първо овлажняваш после запечатваш.Пробвала съм слънцезащитно масло въру крем,но въпреки че съм със суха кожа мазнея,само като ходя на плаж мога да си го позволя.Откакто си правя крем маслена с водна база смесвам с емулгатор, съм в пъти по-доволна отколкото само масла или само конвекц.козметика.Тена ми стана страхотен,кожата също.Направила съм си слънц,крем с масло от малинови семки+алое +подобрители(активни съставки) и съм много доволна от резултата върху кожата.
Виж целия пост
# 97
Записвам се да следя темата, след като наскоро се реших да изпробвам почистване на кожата с масло. За сега съм се спряла на шипково, кожата ми е мазна и за момента нямам оплаквания. Смятам да си купя и лешниково, ще споделя отзиви по-късно.
Виж целия пост
# 98
Здравейте, записвам и аз да ви следя, много сте полезни  Hug
Тъй като съм съвсем прохождаща в темите с маслата, срам не срам, ще си питам. Аз съм с атопичен дерматит и много суха кожа, кои масла според вас биха ми били от полза.
stasy_f Би ли пояснила за слънцезащитния крем, който си правиш? Аз съм много бяла и на слънце направооо  Rage
Виж целия пост
# 99
Здравейте, записвам и аз да ви следя, много сте полезни  Hug
Тъй като съм съвсем прохождаща в темите с маслата, срам не срам, ще си питам. Аз съм с атопичен дерматит и много суха кожа, кои масла според вас биха ми били от полза.
stasy_f Би ли пояснила за слънцезащитния крем, който си правиш? Аз съм много бяла и на слънце направооо  Rage
В някоя от предните теми едно момиче беше изредила доста масла, които ползва и си забърква сама за детето си с атопична кожа. Помня, че и брат й беше със същата кожа.

Обаче, нито помня в коя тема, нито ник.
Освен да пробваш с търсачката и ключова дума атопична кожа и така да я откриеш.
 
Аз преди да пропиша в темата, с търсачката четох някои стари теми и ми е каша в главата и не успявам да си спомня поне колко теми назад бяха постове.
Виж целия пост
# 100
Тъй като съм съвсем прохождаща в темите с маслата, срам не срам, ще си питам. Аз съм с атопичен дерматит и много суха кожа, кои масла според вас биха ми били от полза.
Шеа/карите е богато масло и е подходящо за суха кожа, също маслиново, кокосовото, сусамово, пшеничен зародиш, авокадо.
Кокосовото запушва порите обаче, ако имаш подобен проблем, бих го избягвала за лице. Аргановото овлажнява, бадемовото подхранва.
Виж целия пост
# 101
Тъй като съм съвсем прохождаща в темите с маслата, срам не срам, ще си питам. Аз съм с атопичен дерматит и много суха кожа, кои масла според вас биха ми били от полза.

Не е по темата с маслата, затова го слагам в скрит текст:

Скрит текст:
Единственото, което помогна на синовете ми с атопичен дерматит е AVEENO® Cream. В състава има специален сорт овес, много добър продукт. Говоря за крема, не лосиона. Не знам обаче дали се намира в България. Аз си го поръчвам от Англия. Има го в Ибей и Амазон. Peace
Виж целия пост
# 102
Здравейте, записвам и аз да ви следя, много сте полезни  Hug
Тъй като съм съвсем прохождаща в темите с маслата, срам не срам, ще си питам. Аз съм с атопичен дерматит и много суха кожа, кои масла според вас биха ми били от полза.
stasy_f Би ли пояснила за слънцезащитния крем, който си правиш? Аз съм много бяла и на слънце направооо  Rage
РЕЦЕПТА ЗА СЛЪНЦЕЗАЩИТЕН КРЕМ
Смесвам 9 с.л.масло+1с.л. емулгатор на водна баня да се разтвори емулгатора,защото е на прах до температура да понася кутрето.Слагам и малко восък (отчупвам парченце ок 1 с.л.) за да стане водоустойчив.После в отделна чашка загрявам 6 с.л. алое(купувам си за пиене 1л) до температура да понася кутрето и така махам двете чашки леко да се охладят.Отделно загрявам  повече пак алое -1-2 с.л.+ 2с.л. цинков оксид и бъркам с капучинатор(уредче за правене на фрапе) докато се разтвори.Цинк оксид се разтваря по-трудно и най-накрая остава на леки бели точици,което се вижда като се нанесе на кожата и което предпазва от слънч.лъчи.След като се охлади и тази смес първо смесвам маслената фаза+алоето с капучинатора после добавям и алоето + цинк,оксид.Най-накрая слагам консервант на капки -20капки,лавандула етерично маско-20капки и пожелание масло от жълт смил,защото действа успокояващо.
Маслата в маслената база може да са смес от няколко,но според мен най-гол дял тр да е маслото малинови семки или от семената на морков защото са с най-висок естествен слънц.фактор.Може да се добавят и какаово,сусамово,шея,кокосово и т.н.

За атопичната кожа беше публикувала за масло което сама си прави момичето + билка безсмъртниче(жълт смил) Peace
Виж целия пост
# 103
Наистина ли първо крем после масло? Аз действам на обратно.
Виж целия пост
# 104
И аз действам обратно. Обикновено маслото го слагам вечер, стоя поне час с него и отгоре слагам нощен крем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия