Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 6

  • 42 416
  • 736
# 525
Да ви питам: ако ми дадат талон за ЛКК в понеделник, а съм на комисия в сряда от коя дата ще ми е болничния - от сряда или от четвъртък?
Виж целия пост
# 526
Би трябвало да ти го дадат като продължение на предишния. Т.е. от денят след последният от предния болничен.
Виж целия пост
# 527
Ама аз нямам до сега болничен. Това ще ми е първият.
Виж целия пост
# 528
Пийкок,щом ти е първи болничен,от която дата кажеш,от нея ще ти издадат.При мен така беше.Оставих си картона и казах от коя дата искам.На следващата дата отидох да си го взема.На мен обаче талон не са ми давали и не съм ходила по комисии.Сега на един месец го подновявяме пак с ЛКК,но не ходя.

Поздравления за големите бебоци.На мен незнам защо грамажи не ми казват,а само мерките.Thinking Ще питам.
Моят корем също вече е кръгъл,вдигнал се е нагоре.
Виж целия пост
# 529
А за големината на коремите... Много се притеснявам какво ще ми кажат в понеделник, дали бебчето расте и се развива нормално. На мен изобщо не ми личи, че съм бременна. Нито съм от много слабите, нито от дебелите. Като легна и се снимам отстрани с тел, е съвсем леко изпъкнало коремчето, но никой не би казал, че съм бременна. Освен тази тревога, имам и още.. Не мога да хапна нищо почти вечер. Просто имам чувството, че стомахът ми някъде там е сгъчкан и сгърчен и няма вече толкова капацитет като преди. Снощи успях да хапна една филийка с лютеница само /хляб Вита/, която е адски малка. И се чувствах толкова подута и толкова дискомфортно ми беше... Все едно ще се пръсна. Просто имам чувството вече, че нищо не ми е наред. А в същото време, съм качила за последните две седмици адски мн кг... От два дни пък и някакво разстройство, абе, ужас ви казвам!!! Добре, че бебенцето е активно през целия ден с паузи, разбира се, и го усещам от вече повече от месец, че иначе съвсем щях да изперкам...
Виж целия пост
# 530
Аз съм с ужасно надути крака. Вечер им правя студен душ, вдигам на високо и пак няма ефект. Ставам с надути и болезнени крака.едвам ходя. Опашката ме е захапала и като стъпя направо ми омекват краката. Как идвам още до работа не знам..
Виж целия пост
# 531
Ели,и аз като съм легнала почти не ми личи.Коремът тогава спада надолу и е нормално да е така.А като сложа някоя по-широка блузка мога да мина за леко похапнала.Ти в коя седмица си?
И на мен ми става тежко от храна.Понякога имам чувството,че ще се пръсна.Затова гледам на един час да хапвам по малко за да не ми е тежко.
Виж целия пост
# 532
Много го мислите размера на корема, а той няма кой знае какво значение, освен по остарелите разбирания на нашите акушерки. Моя съседка я забелязах, че е бременна с второто дете седмица преди да роди. Амал Клуни (малко хайлайф пример) роди преди няколко дни близнаци, а на папарашките снимки преди месец едва й личеше. Толкова е субективно да се съди по размера на корема.

За отчета в темата - утре влизам в 21 г.с., легнала и права все ми е 78 см. обиколката при пъпа (това е след закуска и 2 чаши вода, вероятно на гладно ще е малко по-малко).
Виж целия пост
# 533
При мен като съм легнала излиза с 4см по малко обиколката.Но едва ли е от значение това.Щом бебчетата растат добре и си отговарят на седмиците,можем само са се радваме. Hug
Виж целия пост
# 534
Стефи, и аз учудих, че в легнало не е по-малко, но явно в момента нещо подпира отвътре. Mr. Green Да чукна на дърво от началото бебето си отговаря съвсем точно. Даже лекарят от ФМ отбеляза, че рядко се случва съвсем до ден да съвпада.
Виж целия пост
# 535
Пийкок, според мен болничният ще ти бъде от деня на ЛКК, не от следващия. Т.е. от сряда. Без да съм капацитет.
Елица, аз както писах по-горе съм със същия проблем с корема. Изглеждам си просто дебела, особено с широките дрехи, които нося. От две седмици вече обиколката при пъпа си е все една и съща- 97 см. И килограми не качвам, но бебчо е добре. Дори голям. Така че явно това не е критерий и не трябва да му се притесняваме. А мърдането на бебоците доста успокоява, особено като е минало повечко време от последния преглед. Simple Smile
И аз Стефи като теб, много не ям на едно ядене, но за сметка на това ям сигурно по 7-8 пъти на ден!
Виж целия пост
# 536
Ели,и аз като съм легнала почти не ми личи.Коремът тогава спада надолу и е нормално да е така.А като сложа някоя по-широка блузка мога да мина за леко похапнала.Ти в коя седмица си?
И на мен ми става тежко от храна.Понякога имам чувството,че ще се пръсна.Затова гледам на един час да хапвам по малко за да не ми е тежко.

Вдруги ден влизам в 21 седмица. Сега реших да си измеря обиколката, понеже досега никой не ми я е мерил- 85 см (ако правилно съм измерила) на ръст 168. Подозирам, че повечето см са от паласки, защото наистина трупам там доста. wildpoppy май писа, че нейната е 70 и нещо, което леко ме поуспокои, но зависи и от ръста. В понеделник ще разбера вече и от лекаря, дали вс е ок.
За яденето до такава степен се чувствам зле, като хапна, че ми се прокрадват мисли хич да не ям НИЩО. Естествено, няма да го направя, но... Не знам как ще я караме оттук нататък...
Виж целия пост
# 537
При мен кг тръгнаха изведнъж нагоре.Винаги съм си хапвала без да дебелея,но сега може би хормоните оказват влияние.Такова дупе съм завъртяла,че Джей Ло може да ми завиди. Laughing

Виж целия пост
# 538
Вчера, след като пуфтях като парен локомотив у дома споделих на мъжът ми,че не разбирам защо казват,че бременността е най-хубавият период от живота на жената, предвид че през тия месеци-повръщаме, отичат краката, хъркам, пуфтим,тежим,мрънкаме.Какво му е чак това хубавото,освен,че се вълнуваш за малкото човече?
Аз се чувствам дебела,тежка и с много болежки,а детето е още лекичко (500гр).
Виж целия пост
# 539
И моето човече сигурно е има няма 500гр,а съм с 5-6 кила отгоре и не са само на корем,а и по други части на тялото ми.Въпреки всичко,това ми е най-хубавият период в живота.Сякаш съм различна жена.Само контракциите ме притесняват,всичко друго е супер. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия