За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 55

  • 43 861
  • 752
# 540
Моята беба също се поти много по главата (има доста коса). Постоянно е на климатик, защото сме на последен етаж, иначе става саун, но пак има мокри петна по чаршафа от главата й. Не смятам, че има проблем, просто й е топло.
Виж целия пост
# 541
CruellaDeVil, на колко градуса оставяш климатика?
Виж целия пост
# 542
На 26 или на 27, зависи колко е топло навън.
Виж целия пост
# 543
Ясно. Аз го държа на 25 градуса. Ще опитам да кача 1-2 градуса. Мерси!
Виж целия пост
# 544
Вече сме на 14 месеца и половина, и още не ходи. Не може да пази равновесие, не го е страх, но направи ли крачка губи равновесие и пада. Водим го за две ръце, за една се олюлява. До кога е нормално детето да проходи и след каква възраст се води на лекар?
Виж целия пост
# 545
И моята щерка е постоянно потна, а от главата 'и тече вода. Като спи е някакъв кошмар, матрака чак изпотява. На ден я преобличам по ста пъти, докато спи също. Климатик пускам в другата стая, като не се изключва и разхлаждам на отворени врати. Обикновено е на сушене, че аз съм с една зловеща дискова херния, не мога да стоя и да ми духа, а  на този режим разхлажда много приятно, иначе не смея да я директно на климатик В колата също климатик задължително. И тя е с една голяма коса, къдрици и аз все съм във филм да не настине😂, че е мокра, но все още не съм я подстригвала.
Това потене направо ме влудява, но и на мен ми казаха, че било нормално. Гледам ги бебетата в парка също са все с мокри глави, но жега ли е да я опишеш.
Пролет, индивидуално е. Аз съм проходила на година и 3-4м, племенникът ми също там някъде, въпреки проходилката. Дъщеря ми проходи сама на 12м. Покрай майките виждам, че е много различно.  Ако изпитваш съмнения и се тревожиш, направете преглед при оптопед. Аз знам, че след прохождане се прави преглед, но още не мога да се организирам и да я заведа, а мина време.😶
Виж целия пост
# 546
Как заспиват вашите 8-9 месечни бебета, по колко пъти спят на ден и с каква продължиъелност е дневният им сън? Моето бебе спи поне по 3 пъти на ден, но не повече от 40 мин. Заспива на гърда, но отнема ужасно много време приспиването! Имам чувството, че аз цял ден само приспивам... Tired
С баткото беше същото, затова си мисля, че аз някъде бъркам просто, не може да е нормално това!
Понякога заспива в количката сравнително лесно, понякога и там не става бързо, а протестира дълго и упорито! Винаги съм казвала, че най-трудната част в отглеждането на големия беше приспиването, до 5 годишен продължаваше упоритият му отказ да легне и да спи  (да не кажа, че и до днес имаме трудности), не искам това да се повтори, не издържам ни физически, ни психически. Sad
Виж целия пост
# 547
Здравейте!
Мойта почти 9 месечна дъщеря спи два пъти на ден за по час и половина - два. Първият път е от 10:30 /11 - до към 12:30- 13 часа. После от 16 до 17:30 - 18. Сама си създаде този режим. Обикновено заспива в раницата, ако е много много изморена може и с галене на спалнята. Докато спи трябва да лежа до нея, защото периодично отваря очите и ако не съм там надава вой до небесата. Нощем спи от 22 до 6/7, но сега в жегата супер неспокойно, поради което и някои нощи сме на климатик.
Също се поти супер много, въпреки че е плешивка.
Виж целия пост
# 548
Likeadream, браво! Хубав режим, все така да е!
А кърмена ли е или на АМ?

На мен големият ми син се поти много по главата, аз също. За бебето не ми е правило впечатление, значи е ОК. Simple Smile
Виж целия пост
# 549
Благодаря, elleni!
За съжаление беше на кърма само първите два месеца, тогава чинно си ядеше на всеки два часа, в допълнение имаше и яки колики, а аз проблеми с гърдите, та тогава сън не виждах Wink
Твоето спи ли нощем?
Виж целия пост
# 550
Спи, но залепен за мен, за гърдите ми. Нямам представа колко пъти и колко често суче нощем, но така поне и аз поспивам! Иначе спи от 20-21 до 7-8 сутринта. Simple Smile
Виж целия пост
# 551
Мъчат ли го зъбите и какво даваш за тях?
При щерка ми са на път горните два, долу избиха и доста я мъчат.
Давам Осанит, но не съм сигурна, че има много полза.
Иначе и ние спим залепени, уж я слагам на леглото, което е залепено за нашето, но тя идва да се гуши при мен. От една седмица се приспива като ми дърпа косата или миглите. Както оплешевях след раждането, сега от нейното дърпане хептен Simple Smile
Виж целия пост
# 552
Мъчат го, да. Вчера изби горен ляв вече, чакам всеки момент и десния. Иначе има два отдолу. Давам Камилия. От прахчетата Teetha никаква полза не видях, друго не съм давала!
Виж целия пост
# 553
Много благодаря, ще я пробвам Камилията!
Виж целия пост
# 554
Моят син е на 10 месеца и спи по два пъти на ден с продължителност около два часа. Спи между 9 и 11 ч. и после между 14-15 и 16-17ч. Заспива към 22 и се буди към 6ч сутринта. Има от време на време нощи, в които се буди към 2ч през ноща. Поти се също много. Но в тея жеги какво да очакваме? И естествено пие много вода. Simple Smile
А, и заспива сам в легълцето си Simple Smile вече не го взимаме при нас, че е едно въртене и сучене..... Намерихме веднъж на края на спалнята с провесена глава заспал и приключихме със спането при нас. Много рядко се налага да го успокоявам. Дори на ръце не иска да заспива, рядко пъти го гушкам при мен. Предпочита сам да си заспива. Коетпщо е добре за мен де Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия