Какво ви е мнението за Прайда?

  • 124 673
  • 2 313
# 375


Аз оттам тръгнах - какво прави човекът, който няма пари за корекции? Лишава ли се от от правото на самоопределение поради финансови причини? Има ли някакви фондове, които му гарантират, че ще отговаря на условията юридически да му признаят новия пол или корекциите няма да са задължителни, а промяната ще става със заявяване на желание.

А, живеем в капитализЪма, та ако има пари, ще си смени пола.
Ако няма, ще си наляга парцалите.
Като с циците е- ако имаш спонсор, правиш си, ако не- ходиш си " натюр". Mr. Green
Ама, само заради това, че нямал пари, да ми се обявява за трети- пети пол, нема нужда.
Виж целия пост
# 376
JP, нямам предвид външния натиск, а точно обратното- себеидентификацията. Нея човек не може да ампутира лесно. Особено на стари години.

Да де - ама защо, ако полът е нещо чисто биологично? Как въобще би могъл да го загубиш, ако е само въпрос на матка и нива на естроген.
На психична травма в детството. Възпитавани са като момчета, с брадвата и пушката. Не са имали право да играят с кукли и да бъдат момичета. И когато цял живот си бил възпитаван като момче, започваш да се чувстваш точно така. А може това и да им е харесвало, заради повечето права, които имат момчетата, после и мъжете в Мюсолманските общества.
Виж целия пост
# 377
Да си намират спонсори като нямат пари. В противен случай чисто процедурно би настъпила голяма бъркотия.
Славка, няма как да обърнеш сексуалната насоченост с възпитание. Имам много близки няколко примера, единият от които ми е братовчедка. Гледаха я като розова принцеса, но в последствие доведе снаха. На всичките от малки им личеше.
Виж целия пост
# 378
JP, нямам предвид външния натиск, а точно обратното- себеидентификацията. Нея човек не може да ампутира лесно. Особено на стари години.

Да де - ама защо, ако полът е нещо чисто биологично? Как въобще би могъл да го загубиш, ако е само въпрос на матка и нива на естроген.
Не го губиш . Играеш роля . Правилно ли те разбрах, че имаш предвид жените лесбийки с матки
играещи роля на глава на семейство . Съжалявам , но ролята е смехотворна...,понякога се налага дори и в хетеро двойки жената да е "мъжът" в семейството
Боже с какво се занимавам  hahaha
Виж целия пост
# 379
Миссля, че при жените, които обсъждаме става дума не за пол, а за себеидентификация.

Причисляването към определен пол е съществена част от т.нар. себеидентификация, според мен.

***vasilena***, не ме разбра дори бегло правилно - но пък аз и не бях дори бегло изненадана от това.
Виж целия пост
# 380
Миссля, че при жените, които обсъждаме става дума не за пол, а за себеидентификация.

Причисляването към определен пол е съществена част от т.нар. себеидентификация, според мен.

Да, съществена е, разбира се. Но при тези жени в ранна възраст е извършено ампутиране на биологичния пол за сметка на наложената социална конструкция. Макар и груб, примерът с еничарите е точен- не случайно са избирани момчета в предпубертетна възраст. Изключително подходяща е за налагане на всевъзможни девиации върху Аз-а. След това тези девиации до края на живота им остават единствената идентичност, с която те разполагат.
Виж целия пост
# 381
Разбрах те , ама ме мързи ....как така са станали буш ...какво беше албанките  пък са със матки ...това те интересува ...ти не ме разбра и търсиш удобния за теб отговор  Wink
Питай медицината и психиатрията за налагане на модели .. Grinning. за това сте опасни и по далеч
Същото пише и Уиш , но с по сложни думи ...роля, модел в точното време
Виж целия пост
# 382
Да, съществена е, разбира се. Но при тези жени в ранна възраст е извършено ампутиране на биологичния пол за сметка на наложената социална конструкция.

Това внушава, че едва ли не ние сме оставени да се развиваме естествено и правилно, а само в другите общества ги девиират насам-натам.

За което нямаме обективни доказателства. Субективното ни усещане, че точно ние вършим нещата по правилния и естествен начин не се брои, понеже е очевидно плод на "наложената социална конструкция".

За повечето неща, които е прието жените и мъжете да правят различно един от друг, вероятно няма нито една обективна биологична причина. Голяма част от тях са предимно в главите ни, сложени там от средата, в която растем.

(С което не твърдя, че мъжете и жените са еднакви - само че не са чак толкова различни и че голяма част от различията са възпитани, а не естествено присъщи на пола.)
Виж целия пост
# 383
Естествено, че повечето модели на поведение са възпитани и са продукт от средата, в която живеем. Отдавна е казано, че човекът е стадно животно, всеки има среда, която дори несъзнателно му влияе, на децата особенно много. Парадите за каквото и да било също са част от тази среда.
Не си мислете, че всеки който усети хомосексуални пориви е щастлив и доволен от това и единственото, което чака е прословутите права.
Често тези пориви имат психологически причини, като липсата на мъжки модел, ниска себеоценка, порно и т.нат.
Да се говори на такъв човек, че е завършен гей като единствения възможен изход е нелепо. Още повече, че и той не е ок с това.
Има много случаи в които хора са се преборили с такива пориви. Нещо, което за ЛГТБ организациите не е алтернатива, а чиста ерес.
Виж целия пост
# 384
Да, съществена е, разбира се. Но при тези жени в ранна възраст е извършено ампутиране на биологичния пол за сметка на наложената социална конструкция.

Това внушава, че едва ли не ние сме оставени да се развиваме естествено и правилно, а само в другите общества ги девиират насам-натам.

Не, не внушава подобно нещо. По-скоро е повод да бъде зададен въпросът колко от тези жени биха избрали мъжка идентичност, ако тя не им е била наложена отвън. Имам подозрението, че броят им би бил нищожен. Ако подозренията ми се окажат верни, извършеното с тях явно е девиация.

Хрумна ми още един въпрос, макар че той няма много общо с темата. Има ли проучвания как са се справяли с менструацията и особено с ПМС тези "мъже"?
Виж целия пост
# 385
Аз съм за равните права...Ако моето дете види гей парада,ще му се набие в очите...и тъй като няма парад на нормалните хора,то ще види само гейовете.Така моето дете е дискримирано,не вижда двете страни,следователно,НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ГЕЙ ПАРАД
Виж целия пост
# 386
Сексуалността не се възпитва, нито се предава като модел в семейството...иначе нямаше да има гейове, всичките създадени от хетеросексуални родители...
Виж целия пост
# 387
Сексуалността не се възпитва, нито се предава като модел в семейството...иначе нямаше да има гейове, всичките създадени от хетеросексуални родители...

Възпитава се, понякога и от хетеросексуални родители, които не виждат или не реагират на психологическите проблеми довели до нея.

" Едно от най-големите проучвания досега, което анализира австралийска база данни за 33.000 двойки близнаци, открива, че само в 11% едновременно и двамата еднояйчни близнака са хомосексуалисти. Ако еднояйчните близнаци имат идентични гени и ако хомосексуализмът се причинява единствено от гените, еднояйчните близнаци би трябвало и двамата да са хомосексуалисти в 100% от случаите."

Не се раждаш такъв, не се възпитава, тогава откъде се появява?
Виж целия пост
# 388
Бързия влак, щеше да е супер да беше обърнала внимание и на датите тогава, най-скорошната дата в станията ти е отпреди 18 години, някои са назад до над 40. Наистина ли смяташ, че в цивилизования свят данните са замръзнали на тогавашното ниво?
Виж целия пост
# 389
Бързия влак, щеше да е супер да беше обърнала внимание и на датите тогава, най-скорошната дата в станията ти е отпреди 18 години, някои са назад до над 40. Наистина ли смяташ, че в цивилизования свят данните са замръзнали на тогавашното ниво?

А ти някакви доказателства, че са се променили числата за последните 18 години имаш ли?
Ако имаш ще ми е интересно да ги чуя и как точно проблемите с болестите в хомо обшността са отпаднали.

Мащабни изследвания не се правят всяка година. Вие цитирате на английски проучванията на оня Алфрред Кинси от 30-те 40-те години на миналия век, нали така?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия