Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 7

  • 45 643
  • 729
# 645
Не бързай да отваряш . Ако не ти тръгне кърма ,ще можеш да я продадеш
Виж целия пост
# 646
Ох,ами значи няма смисъм да я стерелизирам помпата.Confused Да питам вече раждалите мами,носихте ли си помпи в болницата и как ги транспортирахте до там,за да останат стерелизирани.Такива неща взеха да ми се въртят в главата.
Виж целия пост
# 647
А какво представляват контракциите? Къде точно "свива" ?
Виж целия пост
# 648
Ох,ами значи няма смисъм да я стерелизирам помпата.Confused Да питам вече раждалите мами,носихте ли си помпи в болницата и как ги транспортирахте до там,за да останат стерелизирани.Такива неща взеха да ми се въртят в главата.

Кърмата тръгвала 2-3 дни след раждането и то в добрия случей и се стимулирала чрез смукането на бебето . Не съм сигурна дали в болницата ,ще ти потрябва помпичката. И не Бъди сигурна ,че изобщо ще прибегнеш до нея . Моя приятелка така и не я използва . Имаше малко кърма няколко седмици и всичко свърши до там . Помпата така си стои без да е била в употреба
Виж целия пост
# 649
Моята кърма тръгна с поставянето на бебето на гърдата, което беше 4-5 часа след раждането. Помпа ми трябваше още в болницата. Цедях и хвърлях млякото. Миех помпата до толкова да не мръсна и да лепи, защото кърмата е сладка. Бебето сучеше само от гърда, цедено мляко не.
Виж целия пост
# 650
Аз няма да бързам с помпата. Ако видя зор мъжът ми или майка ми ще ми донесат.
Виж целия пост
# 651
Деси,ти нормално ли ражда или секцио?
Защото нали уж казват,че със секцио по бавно тръгвала кърмата обаче една приятелка роди наскоро със секцио и кърмата и тръгнала веднага.Бебето не е било при нея първите два дни след раждането и е трябвало да се цеди,защото имала много кърма и гърдите и започнали много да я болят.Затова ми каза да си нося помпа задължително и аз слушам и изпълнявам. Wink
Виж целия пост
# 652
Ееее спирам да чета статии 😁 Сега ме замислихте с тази кърма как е тръгнала толкова бързо. Връщам си думите назад . Май и аз ,ще си взема помпа да има в болницата ,пък дано е нужда . Мислех да си набележа някоя и ако се наложи да ми се купи и донесе на място
Виж целия пост
# 653
Моята кърма слезе някъде на третия ден.  На петия след изписването си спомням, че хич не ми беше добре и трябваше да се облекчавам. По принцип бебчовците първите няколко дни имат нужда от по няколко капки коластра, които ще си ги имаме още и преди раждането.

Само да вметна, че най-ефективният начин за облекчаване, особено при запушвания - е изцеждане на ръка. Ако няма да купувате помпа, може да потърсите информация как се прави, за да сте подготвени теоритично. За съжаление аз се научих, чак когато запушването стана мастит, така че ако усетите втвърдяване, бучки, повишаване на t, взимайте бързи мерки.
Виж целия пост
# 654
Попи,мен точно от такива запушвания ме е страх че и без това съм си с фиброкистозна мастопатия. Confused
Аз взех на Чико класическата помпичка.Много удобна ми изглежда и не  е скъпа.Поне ако не се наложи да я използвам да не ме е яд. Simple Smile
Виж целия пост
# 655
Ние вчера бяхме на консултация, бебка е станала мнооого красива, дори я оприличихме на баща й! Simple Smile Уж трябва да съм в 25+5 по ПРМ, а според размери на бебка 24, честно малко се шашнах, защото май е почнала да изостава тежи 650гр., незнам нормално ли е, но АГ каза, че всичко е перфектно. Другото, което ме притесни е, че обикновено ме вика на месец по веднъж, а сега ми даде час за след 2 седмици Rolling Eyes
Иначе толкова е почнала да рита, че чак се шашкам, направи голямо представление, това йогата я владее отлично Grinning ,  почесваше си окото с палеца на крака си Simple Smile
Виж целия пост
# 656
моята в 25гс (според големината) беше 700гр Simple Smile иначе според цикъл изоставаме с 4-5 дни
Виж целия пост
# 657
И при  нас към 25 г.с започнаха най големите акробатски изпълненя.Тогава даже усетих бебчо как се завърта с главата надолу.Сега понякога дори му се моля да поспре за малко да рита,че да мога да подремна. Няма спиране. Grinning Другата седмица ще ходя на преглед.Предния път бебчо беше с ръце пред лицето и спеше,нищо интересно не можахме да видим.Сега се надявам да го хванем,когато е активен.
Виж целия пост
# 658
моята в 25гс (според големината) беше 700гр Simple Smile иначе според цикъл изоставаме с 4-5 дни
И моето в 25 г.с. беше около 700 г, а по ехограф даже беше с 5 дни напред.
Така че, Амалинка, не се притеснявай, щом д-рът не е казал, че има нещо притеснително, значи всичко е наред.
Виж целия пост
# 659
И моето изостава с 3-4 дни, но лекарят каза, че няма място за притеснение. Лошо би било ако почне да изостава с 2-3 седмици, но за няколко дни няма място за тревога Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия