Съпруги на военнослужещи - 23

  • 84 122
  • 753
# 480
Здравейте и от мен момичета.
Поизгубих се тук, но все пак да се разпиша.

И моя малкия беше болен, хрема и кашлица, но нищо сериозно.
С капки за нос и специален чай за кашлица овладяхме положението.
И аз се позаразих от него, та 2седмици си влачих хремата.

Ядосвам се с учебното съдържание в 4ти клас, пълни безумия са тези учебници. Всеки ден като ги отворя ми иде да късам и хвърлям.
Побъркват децата с неща, които изобщо не са за тях, отделно че е наблъскана куп информация в 1урок. Неща, които ние сме учили поне в 4-5, сега се преподават на куп и децата трябва да ги запомнят.

Фло, много ти се радвам и възхищавам за желанието и ентусиазма.
Аз от поне 4г. все се чудя дали да не запиша психология, но ми се иска само магистратура да е, т.к. съм учила някои неща, но не съм сигурна дали ще ми ги признаят.

Виж целия пост
# 481
Здравейте момичета!
СЕСЕИЛ, хубаво е, че болестите са си заминали Hug. Отговарям ти веднага. Не се чуди момиче, ами догодина подавай документите. Специално за магистърската степен Психология на здравето приемат хора, завършили вече хуманитарни магистратури. Имам колеги завършили бг филология, политология, финанси, публична администрация, фармация, право, социална педагогика, международни отношения. Много е интересно! Имам колеги от Враца, от Ловеч, от Варна. Идват, слушат два дни лекции и си отиват, до следващия път. Заслужава си!
Време ми е да потеглям. Желая ви добър и спокоен ден!
Виж целия пост
# 482
Добро утро,

За днес едно дъждовно кафенце...

Фло, поддържам огъня тук, защото ми е приятна вашата компания, но може би не всеки има време да се включва и затова понякога даже преди да публикувам имам чувството,че сама съм тук, макар че виждам че темата се преглежда...а пък на мен не ми пречи да пиша набързо сутрин за Добро утро, или вечер за лека нощ, при мен още нещата не са толкова ангажиращи и ежедневието ми не е изключително натоварено, работата ми е спокойна, ММ ми помага за всичко в къщи, все още нямам детенце и може би като най-свободна имам време да вляза и тук и то по-често.
Дунди, ММ пък не мога да го накарам да иде на тези прегледи, като се е заинатил.. та.. но ще видим ние таз работа.. Grinning
Сети, приятен концерт, ще чакаме да ни разказваш как е минало и дали ти е харесало.. Simple Smile
Албенка, хубаво е когато има баба и дядо, да помагат.. и аз се надявам като дойде време един ден да са ми живи и здрави и да може да ми помагат и на мен моите родители, че на ММ са далече, нашите са по-близо..
Кати, ти си като енциклопедия, направо... винаги можеш да помогнеш независимо за какво се отнася.. :*
Сесил, наскоро бях в Плевен (правилно надявам се съм запомнила, че си от там, нали?!), но отново за много кратко, иначе веднага си помислих за теб, някой път като идваме за повече може да се видим за по кафенце, ако искаш Simple Smile
zyzkazakyska и аз не мога да помогна по твоя въпрос, дано ви е приятна почивката.. Simple Smile

Аа, докато напиша и Фло ме е изпреварила, хайде бягай момиче, ще закъснееш за лекции :*

Успешен ден на всички от мен! Simple Smile
Simple Smile
Виж целия пост
# 483
Фло, трябва да разуча отново нещата. Simple Smile
Аз исках чиста психология, но защо не и психология на здравето. Simple Smile Ще проуча дали не мога да се включа от 2ри семестър.

МисЮ, правилно си запомнила и с удоволствие ще се срещнем. Simple Smile Обичам да виждам нови хора. Simple Smile

Чета снощи и днес оплювки по повод отказа на пилотите от Графа да летят.
Много злобен народ и от всичко разбиращ сме...
Добре че има и светли хора насред цялата тази помия.
Виж целия пост
# 484
Добро дъждовно утро. Толкова е мрачно навън, все едно току що се е съмнало.
МисЮ ме изпревари с кафето, но аз съм се заредила, да не се налага Фло да тича до Екнота, че ѝ е натоварена програмата. Stuck Out Tongue


МисЮ, ММ е бил в сухопътни, там хич не ги питаха искат или не. Следяха ги изкъсо. Виж ВВС е малко лежерна работа. Може и да ги направиш, може и да не ги направиш. Ама то няма нищо страшна. Пуснаха му малко кръв за изследване, личната лекарка му направи кардиограма и това е. То и с ФП-то е така, кой бягал, кой не бягал ...

Аз по едно време се чудих за една магистърска степен за превод в ПУ-то. Но, като разбрах кой води занятията, се отказах. То е хубаво да запишеш нещо, ама после да ти послужи. Или поне да има някаква полза, а не само да си с поредната хартийка в колекцията. А и няма как да отсъствам по две дена от седмицата от работа. 

Приятен ден момичета, макар и облачен и мрачен.

Виж целия пост
# 485
   О , и аз съм много бясна на учебниците за 4 клас. Особено по ЧП, не че и ЧО е нещо различно. Обаче нали ми е второ дете и малко по-философски ги приемам нещата.
 
   Аз пък мисля, че наплива към психологията е някаква мода . Струва ми се и трудна реализацията после. Около мен двама безработни психолози (единият на работата ми -продължава да си е войник и не вярвам да намери поприще в близко време). Когато завършваше големият ми син предната година, класната не спираше да ни съветва ,че е безумно да се кандидатства психология, че няма нужда на нашия пазар от толкова много специалисти психолози, да се ориентираме към инженерни науки...И сега наистина виждам колко добра реализация намират децата на колеги и познати , завършили ТУ и УАСГ, на които преди 7-8 години се чудих какво ще работят, а колко трудно се изкарваха тези вузове...
   Иначе психологията е нещо много приятно и интересно-най-лесния ми изпит (имах 1 семестър ) в моето следване...

    И аз като Дунди смятам, че е хубаво да се учи нещо , но да има полза от него...така само за хартийка, начесване на егото, скука, излишни средства и време....няма нужда...

    И аз съм подразнена от коментарите на случващото се в Графа...още повече ме дразнят коментарите и слухове за "драстичното" увеличение на заплатите на военните, което май ще се окаже съвсем символично...но има време , ще видим какво ще измислят...
Виж целия пост
# 486
Кати, кой разбира, кой не разбира, всички пишат по въпроса. Ами то отнякъде трябва да се започне. Ама имало си ред, по който да си кажат какви са им проблемите. Ами те са го казвали, години наред, по канален ред, ама никой не ги чу. Пълен батак е навсякъде. И хора няма. Ако не вдигнат заплатите съвсем нямат шанс да запълнят празните места.
Приятел на ММ се уволни този месец точно заради парите. Ами не му стигат на човека да живее нормално. Заминава за чужбина.
Виж целия пост
# 487
Хайде и аз на раздумка при вас.
ДУНДИ, като казваш, че си имало ред по който да се казват проблемите, та се сетих за един виц. За един работник, който връхлетял в кабинета на директора и искал нещо да му каже, но шефът го върнал няколко пъти, че все не било по правилата. Накрая когато работникът влязъл по всички правила казал-господин директор, завода вече изгоря...Та и в този случай. Когато хората са неспокойни, когато са принудени да мислят за насъщния, тогава стават и белите. Дано да не станат, че скъпо струват!!!
СЕСИЛ, млада си, опитай! Всяко нещо което научиш, ти отваря нова врата. Така мисля аз. Simple Smile
В курса ми всички млади хора на брой 19 души + 1 ( не много млад  Wink ) и на възраст от 23 до 43 ( по-точно до 66  Wink ) са убедени, че ще намерят реализация. Имаме хора, които много се интересуват от психология на храненето и произтичащите проблеми, от връзката м/у психика и болести, психика и здраве. Имаме колега с тежко онкологично заболяване и не е в първа младост, която иска да помогне преди всичко на себе си, а после и на други като нея с такъв проблем. Едва ли я вълнува дипломата. Други са й вълненията. Тази съвсем нова наука за България сега се развива. Преподавателите са на мнение, че има хляб в тази специалност. Ние сме втория курс. Преди нас са започнали миналата година пак около двайсетина души. Моите мотиви няма да ги обсъждам, че дълго ще стане Simple Smile само за финал-чувствам се прекрасно сред младите хора! Simple Smile
МИС Ю, когато има желание се намира и начин (време) Wink
Остана ми нещо много малко да довърша по предстоящата среща в Брезник с КГБ-то. Искам всичко да е изпипано. И ще бъде! thumbsup После ще ви разказвам. Hug
Лека нощ!
Виж целия пост
# 488
Добро утро, момичета красиви!
Честит празник на всички, които носят името на Свети Димитър! Бъдете благословени.
Днес в народния календар се поставя началото на зимния празничен календар.
Желая ви да имате много поводи за празнуване.
Фло, тази вечер сънувах, че ми се отчупила една пломба, но ти си на лекции, и се чудих на кого да се обадя! Joy Не се съмнявам, че с КГБ ще имате чудесни преживявания!
Аз очаквам с нетърпение есенната ваканция, за да отпразнувам и рождения си ден!
Успешен ден, момичета!
 
Виж целия пост
# 489
Честит празник на всички именици! С пожелания за много здраве, късмет и успехи! 💐💐🌺🌺🌼

По стар български обичай на празнуващите се подарява бяло цвете, вързано с ален конец за здраве. Казват, че какъвто е първият гост, прекрачил прага на дома (полазник) такава ще бъде и годината.
Виж целия пост
# 490
Честит имен ден на празнуващите! Да са живи и здрави, и успехът във всичко да не ги подминава!
Ама, вярно си е, че зимата започва от Димитровден - какви студове ни налегнаха, а как ми е мъчно за отминалото циганско лято  Cry.
Виж целия пост
# 491
Момичета,

Да ви попитам дали някои има някаква идея, или е правил нещо подобно:
Канени сме на един юбилей 50 год. имам една много хубава снимка на цялото семейство на рожденика, искаше ми се да я направя в рамка такава в голям размер за стена примерно, или да я нарисуват ли, случайно някой от вас да е правил нещо подобно.. няма значение в кой град, не е задължително да е само в Пловдив.. тук ще ми е по-лесно де, но все пак приемам и други предложения..
Днес моя ден е много натоварен, шефа ми е в Китай, тук горе долу нещо като отговорник съм за момента и всичко на мен се пада.. понякога просто ми идва в повече.. да си идва вече и него да си занимават за всичко GrinningGrinning
Виж целия пост
# 492
МИС Ю, мисля, че това с фотографията, сложена в красива рамка е добра идея. Идеята с картината е по-рискована. Кой знае дали ще я харесаш, когато стане готова, а вече няма къде да ходиш. За моята 50 годишнина получих няколко картини - маслени бои и много си ги харесвам. Ако решиш да е картина, разходи се, поразгледай и избери тази, която те грабне.

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ И СЕМЕЙСТВАТА ИМ!

Имаме ли именяци в темата? Ако има защо не почерпиха newsm78

ЛУННО ЦВЕТЕ, утре тръгваме голяма компания към Брезник - 21 баби и 1 дядо. Знам, че ще бъде много весело. А пломбата дето ти се е отчупила в съня, ще я оправим hahaha newsm47 пак в съня Wink
Виж целия пост
# 493
Фло,весело да си прекарате в Брезник,насадих си розичките и сега вече ще чакаме пролетта да видим дали ще пукнат нови листенца.Благодаря ти и за книжките.
Аз вече чакам ММ да се обади че са пристигнали да ходя да си го прибера от поделението и да поема дежурството в къщи,че аз утре и в Неделя съм на лекции
Сутринта се учудих че ми даддоха само 2 купона за стола в училище,съвсем бях забравила че другата седмица децата са във ваканция,а Джули беше много разочарована че няма да учат толкова много дни
Сега ви оставям че излизаме малко да се порадваме на слънчевото време
Виж целия пост
# 494
Здравейте!
Тези дни са ми много динамични, ще пиша при възможност. Кати, добре че каза за концерта, та лесно се ориентирах. Благодаря ти!
Фло е на купон, но ние ще поддържаме огъня 🍀
Лека нощ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия