СЕДМИ клас - 1 - Началото

  • 87 135
  • 742
# 525
Дъщеря ми е с обучителни трудности, ученето наизуст при нея не работи. Всичко се учи нагледно, в картинки и с много различни начини на поднасяне на информацията. Идея си нямам как ще се оправяме в 7 клас, от сега ми се свива сърцето...
Моята пък едната има най-гадния тип памет - кинематична (учителката по АЕ й прави тест, че беше забавила темпото яко спрямо сестра си.) т.е. трябва да пипне за да го запомни. С годините си изработи собствени методи за помнене и държи ниво, но полага много по-големи усилия от сестра си. Frowning1 Онзи ден например рапираше с географски понятия.
Като се замисля и аз навремето си бях измислила една песньовка :
Килиманджаро-о-о, Килиманджаро-о-о,
с връх Ухуру-у , с връх Уху-ру-у ... нещо от сорта беше, но го помня и до днес. Joy
 Та ще трябва по метода проба-грешка и провери полага ли й се повече време или помощ при матурите (прочитане условия и т.н.).

На прощаване се учи наизуст без прошка и в училище, и в школата.
Виж целия пост
# 526
На прощаване се учи наизуст без прошка и в училище, и в школата.
bibi  Joy два пъти ли го учиха горките Simple Smile)))
Виж целия пост
# 527
Щерката не го е научила ooooh!, мързи я да гледа!
Виси през цялото време на телефона и чати, гледа аниме и не полага грам усилие да научи нещо извън домашните Close.
От днес наложих рестрикциии - телефонът ще стои при мен, докато преценя, че е положила достатъчно усилия за деня Crossing Arms.
Виж целия пост
# 528
На прощаване се учи наизуст без прошка и в училище, и в школата.
bibi  Joy два пъти ли го учиха горките Simple Smile)))
Жената търси представителна извадка, затова написах, че и двете учителки го искат наизуст. Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 529
И учителката в училище ги предупреди, че иска стихотворенията наизуст, но ... в училище вървят с толкова бавни темпове. Тепърва го почнаха това "На прощаване".
Виж целия пост
# 530
И при трябва да научат стихотворението наизуст, ще ги изпитва на консултациите, които ще се окажат почти задължителни...
Виж целия пост
# 531
Цитат
Жената търси представителна извадка, затова написах, че и двете учителки го искат наизуст. Stuck Out Tongue Winking Eye

за да покаже на тийна, че не е само той прекаран ... все пак  bouquet
Виж целия пост
# 532
И аз при вас.
Виж целия пост
# 533
И ние вчера го пяхме и рапирахме "На прощаване"😀
Виж целия пост
# 534
Здравейте, родители!  Mr. Green

И ние сме от учещите стихотворението наизуст.

Мандаринка, дано все пак в 7 клас да нямате трудности и да се справи детето перфектно. С такава грижовна мама със сигурност е по-добре.

Ние имаме билети за Хъшове в края на месеца. Аз си прочетох за n-ти път книжката за опресняване и нямам търпение.

Моята щерка изкара един вирус на крак - леко гърло, леко нос.
Виж целия пост
# 535

Ние имаме билети за Хъшове в края на месеца. Аз си прочетох за n-ти път книжката за опресняване и нямам търпение.

Дано не се разочаровате. За мен една от най-слабите постановки, които съм гледала напоследък. Нещо викането ми дойде повече, но аз го гледах миналия сезон.
Виж целия пост
# 536
Възможно е ... ще видим и ще споделя. Преди това ще сме били на Дон Карлос и Осмото чудо, ще балансираме накрая културната програма  Sunglasses
Виж целия пост
# 537
      За вникване в литературното произведение много препоръчвам "Немили- недраги"- Телевизионен театър от 1969г. Много лошо качество, но изключително автентично пресъздаване на произведението, великолепна игра на Георги Калоянчев, Петър Слабаков, Коста Цонев, Георги- Георгиев- Гец - за жалост все звезди, които ни греят само от вечния свят.

      "Хъшове" беше добра постановка в състава, в който съм я гледала преди години с Христо Мутафчиев, Чочо Попйорданов и др. Но най-старият/ телевизионен/ театър е най-близко до литературния първообраз.
Виж целия пост
# 538
           "Хъшове" беше добра постановка в състава, в който съм я гледала преди години с Христо Мутафчиев, Чочо Попйорданов и др. Но най-старият/ телевизионен/ театър е най-близко до литературния първообраз.
+1. Може би разочарованието ми дойде и от това. Постоянно пред очите ми беше Чочо. Disappointed Relieved
За подрастващи препоръчвам: Мнимият болен и Колко е важно да бъдеш сериозен.
Препоръчаха ми и Швейк.
Виж целия пост
# 539
За Хъшове - имаше мнения, че като съдържание, сравенено с Немили-недраги, може да подведе тийновете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия