Модни консултации - 30. Лятна и цветна

  • 124 080
  • 767
# 555


И откога средната класа в Бг носи дънки за по 300-400 лв? Да дебнеш промоции ,да пестиш за да си купиш,и ходиш с един чифт 5 години,или докато не се изнищи,не е като да ти е по джоба. Да ти отговаря дадена марка на 'класата' ,означава да си й редовен потребител ,да пазаруваш на нова колекция,не на ликвидация ,да купуваш и скъпо бельо и чорапи,завивки,кърпи..а не само връхни дрешки,за да си развяваш етикета им ,доказвайки нещо на някого си,обикновено опитвайки се да компенсираш ментални качества или други личностни  липси.Това НЕ е към авторката на цитата горе,не зная на никого финансовото положение,и не ме и интересува,оспорвам единствено възможностите на средната класа.
Имам пряко наблюдение над търговската  'модна' сфера,и да ви кажа долни гащи за 150 лв не си купува всеки втори,нито палта за по 1000. Средната класа се пребива от блъскане на намаленията,а не в магазина на Лакост,когато докарат новата зимна колекция..
С първото изречение в цитата съм съгласна.Нямаш ли усет за фигура и естетика ,никоя марка не  може да ти помогне...
Защо си мислиш така? Познавам хора, които купуват всичкото това което си описал( плюс вила в Кан), не защото компенсират липси, а просто защото са си надвили на масрафа и могат да си го позволят Wink. В това няма никаква показност, а просто въпрос на предпочитание. Обикновено скъпите неща нямат крещящи надписи и си личат, че са скъпи по кройката, качеството и т.н. В повечето случаи са семпли и изчистени и ако не видиш етикета, никога няма да знаеш, че са “маркови”.
Виж целия пост
# 556
По вярно от rgzi до сега никой не бе го казвал. Мразя с парадиране на цени, независимо колко по-по-най качествени са дрехите. Да, Роберто Кавали за 5 цифрена сума седи евтино върху разголена силиконова девойка с изкуствена коса. Така, че въпрос на стил и вкус. Пък и аз, смятаща себе си за средно статистическа жена не си купувам дънки за 400, нито якета за 1000 лева. Май по-скоро си купувам такива/10.
Между другото, за мене също няма нещо по-ужасно от тези o-bag. Приличат ми на плажни чанти. А когато са с козина, съсвем за никъде не си ги представям. Но мода, какво да правиш.
Виж целия пост
# 557
Защо изпадаш в такива крайности? Нима само разголените силиконови кифли ходят с скъпи дрехи? Има съвсем нормални жени с добри професии, или пък заможни съпрузи, които си купуват скъпи дрехи и не изглеждат гротеско. Просто различни възможности, а не парадиране.
Виж целия пост
# 558
Да, абсолютно е така, но цитираните от тебе не казват кое колко струва. И не подчертават как само скъпото за еди какви си цифри е качествено и как те могат да си го позволят, всичко друго са некачествени боклуци. И да се подиграват на всеки, дръзнал да спомене даже, че си е харесал подобен евтин "боклук" Всъщност това правят цитираните от мене. Много разводних темата.
Виж целия пост
# 559
Аз говоря за начина, по който се позиционират конфекциите на въпросните марки на световния пазар. Добре, нека да са насочени към горната прослойка на средната класа. Факт е обаче, че тези марки масово се пазаруват от намаления, аутлети и т.н.,  защото дават заявка за определен стандарт, към които голяма маса хора се стремят. В това не виждам нищо лошо, все пак голяма част от артикулите са произведени в азиатски държави, а условията за работа там не са по-добри от тези на брендове с по-малко претенции. А и моделите са достатъчно класически, за да могат наистина да се носят по няколко години. В крайна сметка, колко поло тишъри му трябват на човек?
Относно средната класа в България, темата е много широка, защото такава почти няма. По класическа дефиниция, когато 1/3 от доходите отивам за жилище и консумативи, 1/3 за стандартни разходи като храна, лекарства, дрехи и 1/3 за други разходи като духовни потребности, спестявания, луксозни покупки и т.н.,  то човек е част от средната класа. Колко хора в България живеят наистина така?
Тези дни си пренареждах гардероба и установих, че дънките, към които посягам най-често са от C&A за около 20 лева и честно казано нямам никакъв проблем с това. Като качество не отстъпват по нищо на подобен модел Ралф Лорън, който слагам два пъти в годината.
Виж целия пост
# 560
Да ни питам аз кое според вас е средна класа? Коя е тя в София и коя е  в Бургас, ами във Велико Търново или в Тутракан?? Нищо лично случайни градове така ми дойдоха. Недейте да слагате нещата под общ знаменател. Всичи знаем каква е средната заплата в страната, а да не говорим колко много взимат дори и минамална заплата. Така че не ми говорете, че средната класа може да си позволи марките , които изброявате. И аз искам да нося Геокс, ама при положение, че имам нужда от поне 3 чифта ботуши в различен стил - ами сори ама няма как да стане. Явно обаче аз не съм от средната класа и затова ще си нося ботушите, купени от намаления и разпродажби на не чак толкова известни марки. Защо обаче се смята, че като не си си купил нещо скъпо и качествено , то това което носиш е боклук - това вече не знам Simple Smile
Виж целия пост
# 561
Понеже живея в Германия, ще ви дам една друга перспектива. Една средностатистическа жена от средната класа тук не си купува всяка зима три чифта ботуши, тя има един единствен, които е Геокс, но които носи минимум две зими. Въпрос на приоритети в случая.
Не влагам никакъв снобизъм в мнението си, напротив с най-добри чувства Simple Smile
Виж целия пост
# 562
Момичета, една стресредностатистическа майка , с какво би могла да съметае чорапогащник от този тип?
Виж целия пост
# 563
И аз съм казвала, че трябва по-леко да се подхожда с изказвания за цени и качество - особено ако не сме попитани точно за това. Знаем се тук, половината форум преди години се обличаше в НМ, а се гримираше с Шанел...
Виж целия пост
# 564
И аз съм казвала, че трябва по-леко да се подхожда с изказвания за цени и качество - особено ако не сме попитани точно за това. Знаем се тук, половината форум преди години се обличаше в НМ, а се гримираше с Шанел...
Пред една палитра сенки на Шанел, предпочитам чифт обувки на Ессо.
Виж целия пост
# 565
Да, абсолютно е така, но цитираните от тебе не казват кое колко струва. И не подчертават как само скъпото за еди какви си цифри е качествено и как те могат да си го позволят, всичко друго са некачествени боклуци. И да се подиграват на всеки, дръзнал да спомене даже, че си е харесал подобен евтин "боклук" Всъщност това правят цитираните от мене. Много разводних темата.
Къде съм споменавала цени?
Иначе ако погледнеш в амазон, можеш да си подновиш целия гардероб на много изгодна цена.
Последната ми покупка беше тениска на босс за 12 паунда Simple Smile. За същата цена в ХМ си купуваш ...всички знаем какво.
Човек може да носи качествени дрехи и без да си харчи цялата заплата за това.
Виж целия пост
# 566
Момичета, една стресредностатистическа майка , с какво би могла да съметае чорапогащник от този тип?

Със същите панталонки, или много къса пола, висок ток и потниче с тънки презрамки. Wink
Виж целия пост
# 567
Да, абсолютно е така, но цитираните от тебе не казват кое колко струва. И не подчертават как само скъпото за еди какви си цифри е качествено и как те могат да си го позволят, всичко друго са некачествени боклуци. И да се подиграват на всеки, дръзнал да спомене даже, че си е харесал подобен евтин "боклук" Всъщност това правят цитираните от мене. Много разводних темата.
Къде съм споменавала цени?
Иначе ако погледнеш в амазон, можеш да си подновиш целия гардероб на много изгодна цена.
Последната ми покупка беше тениска на босс за 12 паунда Simple Smile. За същата цена в ХМ си купуваш ...всички знаем какво.
Човек може да носи качествени дрехи и без да си харчи цялата заплата за това.

Амазон не доставят до България, ти съвсем само от твоя гледна точка гледаш. Бях в Бг няколко месеца и установих колко недостъпен е пазара, който имаме ние - хубави неща на ниски цени. Навсякъде боклуци на високи за стандарта цени. Или неща, на цената на вноската на апартамента на едно семейство.
Виж целия пост
# 568
Да, абсолютно е така, но цитираните от тебе не казват кое колко струва. И не подчертават как само скъпото за еди какви си цифри е качествено и как те могат да си го позволят, всичко друго са некачествени боклуци. И да се подиграват на всеки, дръзнал да спомене даже, че си е харесал подобен евтин "боклук" Всъщност това правят цитираните от мене. Много разводних темата.
Къде съм споменавала цени?
Иначе ако погледнеш в амазон, можеш да си подновиш целия гардероб на много изгодна цена.
Последната ми покупка беше тениска на босс за 12 паунда Simple Smile. За същата цена в ХМ си купуваш ...всички знаем какво.
Човек може да носи качествени дрехи и без да си харчи цялата заплата за това.

Амазон не доставят до България, ти съвсем само от твоя гледна точка гледаш. Бях в Бг няколко месеца и установих колко недостъпен е пазара, който имаме ние - хубави неща на ниски цени. Навсякъде боклуци на високи за стандарта цени.
Някои продавачи в амазон не доставят до Бг, но има превозвачи и много момичета купуват от амазон. Виж темата за покупките от амазон и ще се хванеш за главата, като видиш как купуват. Simple Smile . Сега се сещам, че миналата година поръчах на майка ми ботуши за Коледа и ги доставиха до Бг за около 7евро.
Това съм го казвала много пъти, че пазара в Бг е силно ограничен и цените са адски завишени за качеството което предлагат.
Виж целия пост
# 569
Не го знаех това, че доставят Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия