Любители на Котки - Тема 115

  • 36 988
  • 742
# 135

Де да търпяха разни процедури, милите котки, щяха по-бързо да се възстановяват.
Това определено беше най-тежката анестезия, на която са ми подлагани котките. Кастрацията при котарак е 15-20 минути, при женска котка - 30-40 минути, а този път трябваше да е упоен почти 2 часа. Още не се е съвзел. Чак сега започна да проявява някакви признаци, че е нормална котка, но все още залита и заспива прав. Преди това гледаше втренчено в една точка и дъщеря ми с ръка му затваряше очите, за да спи. Дано поне инфекцията да е овладяна и зъбчето да издържи дълго време.  Praynig

Стейси,
и ти си изпати много с тази пневмония! Дано този път да си се излекувала напълно!  action032
Виж целия пост
# 136
О, милото Кирче, какво чудо ли е било, та се е наложило толкова дълго да е упоен. Нали не го боли? Таня, днес ще си е напълно добре момчето. Пак пиши  Hug

Стейси, бързо оздравяване, миличка  Hug
Виж целия пост
# 137
Здравейте на всички. Аз съм съвсем нова в темите за котките в този форум. Присъединявам се към вас, ако ни искате с новите ми бебета ( разбирайте котета). Реших да си осиновя две бебета, женски, на по 2.5 и 3 месеца - от различни котила. Едното го взех вчера, а другото или днес или събота. Живея в София и за сега ще се гледат в апартамент за около месец и малко и после в къща с двор, защото се местя в провинцията при приятеля ми. Както и да е...пиша ви, защото бих искала помощ и съвети. Гледала съм много котки като малка и то в двор, но не помня нищо.

Малкия сив тигър, който взех вчера е много стресиран и само си търси къде да се скрие, даже се беше набутала под бюрото, което е супер малко като пространство и се притесних за гръбнака и та запуших входа...Направила съм и една хралупка и знам, че трябва да има местенца за криене. Накратко...как да действам, за да се отпусне мъника. Аз се усетих, че върша глупости, защото я гоня и я хващам да я галя, но така ми се струва, че съвсем я стресирам. Вечерта мяукаше доста и не съм спала, но най ми е интересно как скача на леглото при мен...явно търси топлина и близост...но като посегна в тъмното много леко към нея да я погаля и скача долу да се крие. Иначе ми седи до главата точно, гледа ме и мяука.

Не е нито яла, нито пила вода (поне не съм видяла) и не е ходила до тоалетна последните 12 часа, откакто я имам. Реших днес изобщо да не и обръщам внимание и да не я гоня и прегръщам, докато не свикне с обстановката, което не знам колко отнема при котките ( напоследък имам повече опит с кучета).

На 3 месеца е и няма ваксини, но аз ще се заема със всичко, само да се поуспокои малко.

Приемам съвети за това как да и осигуря комфорт, дали да купя преносима клетка, която да направя и на скривалище-легло, където да не пипам, когато са вътре...да взема ли чесало за ноктите...(тоалетна имам силиконова). Как да процедирам като мяука...чуствам се, все виждам коте за пръв път, а хич не е така...ама кво" от това като не помня нищо...Rolling EyesRolling Eyes

Ето снимка на Китана (Кити)
Скрит текст:

Инвазията към 2 сутринта на леглото ми

А това е сестричката, която ще и доведа до ден-два - Хоте:

Скрит текст:

Благодаря предварително за всеки съвет Simple Smile
Виж целия пост
# 138
а здравей и тук

попаднала си на плашлив тигър, ще се сприятелявате бавно
по-добре не прекалявай с вниманието, да не се стресира допълнително
гледай храната, водата а и оалетната даса на лесно достъпни и неизискващи много смелост за да се стигне до тях места
и ще ви се получат нещата
като вземеш и другото коте ще стане по-бързо

ваксини и тн може и по нататък, сега котета не излизат

виж за гледане на котка на двор нищо не знам

силиконовата тоалетна им е по-странна, поне на моите, даже я отказаха
може да пробваш с бентонит в началото, повече им прилича на естествена среда
Виж целия пост
# 139
Стейси, бързо възстановяване и дано този път е напълно.

Милият Кирчо, само като чета и тръпки ме побиват.
Виж целия пост
# 140
Здравейте любителни на котки..
Аз ви пиша да споделя проблем, който ми се вижда сериозен, но за съжаление не мога да го реша.

От няколко дена котката ми се държи странно.
Първо збелязах, че когато легне след някоко секунди започва да рита с краче плаши се и бяга. Тъй като се храни нормално реших че може да е ухапано от насекомо,но не ми даваше да погледна. По-късно збелязах, че отвреме на време усеща дразнене и по гърба, защото започва да се чеше и оглежда сякаш нещо я каца или хапе на момента. Доста е уплашена и стресирана.
Днес е третият ден от ситуацията. Продължава да се храни и да пие вода, но неприятното дразнене продължава. Най-вече като опита да легне след няколко секунди става и започва да бяга да се крие и чеше по гърба, лапичките и около ушите. Отвреме на време ако в това състояние се опитам да я доближа ми съска и след това около минутка стои с отворена уста сякаш е забравила да я затвори.
Днес по-сериозно ме плаши защото няколко пъти забелязах че диша с отворена уста с езика вънка (като кучетата).
Истинският проблем е че не мога да я хвана. Няколко пъти успях да я хвана за малко, но в никакъв случай не мога да я вкарам в транспортната чантичка.
И по принцип не е от кротките котенца, мога да я галя ако тя иска,ако я взема в мен най вероятно ще завърши с одрано.. Казвам го за да подчертая че е с по агресивен характер и по принцип.
Да отбележа че е женска котка на около 4 години.
Моля някой ако има опит с нещо подобно да ми даде съвет как да постъпя.
Не мога да я хвана за да я закарам на ветеринар, а да я гледам да се измъчва направо ме подлудява.
Виж целия пост
# 141
Може да e алергия, което е доста опасно, може да е ухапване, бълхи ... Но не знам как може да се справиш без ветеринар. Извикайте някой на домашно посещение. Вземи една хавлиена кърпа и я дръж, докато прегледа тече, но първо може би се обади на ветеринар, кажи му симптомите и той да ти каже какво може да е според него и дали може да се мине само с посещение на място или ще трябват изследвания.

Дива Орхидея, чак сега видях котенцата. Прекрасни са. Според мене просто са стресирани. Остави им водичка, храничка, места за криене и катерене и неги закачай. Мисля, че до 2-3 дена ще се отпуснат и ще почнат да идват до тебе и да ти дават да ги пипаш. Мяука, защото е стресирано и се оплаква. Говори му нежно. Протегни си леко пръста към него, за да може да те подуши, остави му на пода - между вас някое лакомство. Хвърли му топче (от станиол например) за да си играе ида го гони. Може да вземеш от някой магазин играчка-въдичка. Почти е сигурно, че ще се разиграе и ще е доволно и то много.
Виж целия пост
# 142
Здравейте любителни на котки..
Аз ви пиша да споделя проблем, който ми се вижда сериозен, но за съжаление не мога да го реша.

От няколко дена котката ми се държи странно.
Първо збелязах, че когато легне след някоко секунди започва да рита с краче плаши се и бяга. Тъй като се храни нормално реших че може да е ухапано от насекомо,но не ми даваше да погледна. По-късно збелязах, че отвреме на време усеща дразнене и по гърба, защото започва да се чеше и оглежда сякаш нещо я каца или хапе на момента. Доста е уплашена и стресирана.
Днес е третият ден от ситуацията. Продължава да се храни и да пие вода, но неприятното дразнене продължава. Най-вече като опита да легне след няколко секунди става и започва да бяга да се крие и чеше по гърба, лапичките и около ушите. Отвреме на време ако в това състояние се опитам да я доближа ми съска и след това около минутка стои с отворена уста сякаш е забравила да я затвори.
Днес по-сериозно ме плаши защото няколко пъти забелязах че диша с отворена уста с езика вънка (като кучетата).
Истинският проблем е че не мога да я хвана. Няколко пъти успях да я хвана за малко, но в никакъв случай не мога да я вкарам в транспортната чантичка.
И по принцип не е от кротките котенца, мога да я галя ако тя иска,ако я взема в мен най вероятно ще завърши с одрано.. Казвам го за да подчертая че е с по агресивен характер и по принцип.
Да отбележа че е женска котка на около 4 години.
Моля някой ако има опит с нещо подобно да ми даде съвет как да постъпя.
Не мога да я хвана за да я закарам на ветеринар, а да я гледам да се измъчва направо ме подлудява.
Друго освен да е завъдила бълхички, които я хапят, не се сещам.
Виж целия пост
# 143
Здравейте любителни на котки..
Аз ви пиша да споделя проблем, който ми се вижда сериозен, но за съжаление не мога да го реша.

Скрит текст:
От няколко дена котката ми се държи странно.
Първо збелязах, че когато легне след някоко секунди започва да рита с краче плаши се и бяга. Тъй като се храни нормално реших че може да е ухапано от насекомо,но не ми даваше да погледна. По-късно збелязах, че отвреме на време усеща дразнене и по гърба, защото започва да се чеше и оглежда сякаш нещо я каца или хапе на момента. Доста е уплашена и стресирана.
Днес е третият ден от ситуацията. Продължава да се храни и да пие вода, но неприятното дразнене продължава. Най-вече като опита да легне след няколко секунди става и започва да бяга да се крие и чеше по гърба, лапичките и около ушите. Отвреме на време ако в това състояние се опитам да я доближа ми съска и след това около минутка стои с отворена уста сякаш е забравила да я затвори.
Днес по-сериозно ме плаши защото няколко пъти забелязах че диша с отворена уста с езика вънка (като кучетата).
Истинският проблем е че не мога да я хвана. Няколко пъти успях да я хвана за малко, но в никакъв случай не мога да я вкарам в транспортната чантичка.
И по принцип не е от кротките котенца, мога да я галя ако тя иска,ако я взема в мен най вероятно ще завърши с одрано.. Казвам го за да подчертая че е с по агресивен характер и по принцип.
Да отбележа че е женска котка на около 4 години.
Моля някой ако има опит с нещо подобно да ми даде съвет как да постъпя.
Не мога да я хвана за да я закарам на ветеринар, а да я гледам да се измъчва направо ме подлудява.
Подобни симптоми имаше нашето коте преди години.
Може ли да оприличите поведението на вашата котка с това от видеото?
https://youtu.be/1Q-cIM2X-IE

Виж целия пост
# 144
Здравейте на всички. Аз съм съвсем нова в темите за котките в този форум. Присъединявам се към вас, ако ни искате с новите ми бебета ( разбирайте котета). Реших да си осиновя две бебета, женски, на по 2.5 и 3 месеца - от различни котила. Едното го взех вчера, а другото или днес или събота. Живея в София и за сега ще се гледат в апартамент за около месец и малко и после в къща с двор, защото се местя в провинцията при приятеля ми. Както и да е...пиша ви, защото бих искала помощ и съвети. Гледала съм много котки като малка и то в двор, но не помня нищо.

Малкия сив тигър, който взех вчера е много стресиран и само си търси къде да се скрие, даже се беше набутала под бюрото, което е супер малко като пространство и се притесних за гръбнака и та запуших входа...Направила съм и една хралупка и знам, че трябва да има местенца за криене. Накратко...как да действам, за да се отпусне мъника. Аз се усетих, че върша глупости, защото я гоня и я хващам да я галя, но така ми се струва, че съвсем я стресирам. Вечерта мяукаше доста и не съм спала, но най ми е интересно как скача на леглото при мен...явно търси топлина и близост...но като посегна в тъмното много леко към нея да я погаля и скача долу да се крие. Иначе ми седи до главата точно, гледа ме и мяука.

Не е нито яла, нито пила вода (поне не съм видяла) и не е ходила до тоалетна последните 12 часа, откакто я имам. Реших днес изобщо да не и обръщам внимание и да не я гоня и прегръщам, докато не свикне с обстановката, което не знам колко отнема при котките ( напоследък имам повече опит с кучета).

На 3 месеца е и няма ваксини, но аз ще се заема със всичко, само да се поуспокои малко.

Приемам съвети за това как да и осигуря комфорт, дали да купя преносима клетка, която да направя и на скривалище-легло, където да не пипам, когато са вътре...да взема ли чесало за ноктите...(тоалетна имам силиконова). Как да процедирам като мяука...чуствам се, все виждам коте за пръв път, а хич не е така...ама кво" от това като не помня нищо...Rolling EyesRolling Eyes

Ето снимка на Китана (Кити)
Скрит текст:

Инвазията към 2 сутринта на леглото ми

А това е сестричката, която ще и доведа до ден-два - Хоте:

Скрит текст:

Благодаря предварително за всеки съвет Simple Smile
Много са сладки и двете. Да са ти живи и здрави. Ще ги кастрираш като пораснат нали?
Виж целия пост
# 145
Добро утро, муцунки  Hug
Таня, как е Кирето днес?
Виж целия пост
# 146
adelinda, Благодаря, но не ми дадоха второто котенце, защото имало сестричка и искали да ги дадат двете наведнъж. Сега търся второ - или ще взема сестричката на сивото или ще търся друго до ден-два ще го имам.

Иначе - да, ще ги кастрирам задължително и двете.

И да се похваля...послушах ви и оставих пространство на малката сладуранка. Още вчера вечерта я заиграх с едно плюшено мишле и други играчки и си играхме после доста, вечерта дойде да се гушне при мен и вече сме приятелки.



possessed, бавното сприятеляване отне цели два дни, явно се е правила на недостъпна Grinning

Виж целия пост
# 147
Привет, котколюбци Hug
В тази тема ви изпуснах. После ще чета. Идвам да кажа, че от понеделник в Лидл ще има разни неща за любимците.
Аз си набелязах закритата котешка тоалетна, че тъкмо се каним да взимаме нова. Може и нов гребен да им взема.
Данък няма, че през телефона ми е трудно.
Виж целия пост
# 148
adelinda, Благодаря, но не ми дадоха второто котенце, защото имало сестричка и искали да ги дадат двете наведнъж. Сега търся второ - или ще взема сестричката на сивото или ще търся друго до ден-два ще го имам.

Иначе - да, ще ги кастрирам задължително и двете.

И да се похваля...послушах ви и оставих пространство на малката сладуранка. Още вчера вечерта я заиграх с едно плюшено мишле и други играчки и си играхме после доста, вечерта дойде да се гушне при мен и вече сме приятелки.



possessed, бавното сприятеляване отне цели два дни, явно се е правила на недостъпна Grinning


Моя позната, която е приемен дом на котенце, обгрижва майка с малки, тук също в темата има мъничета за осиновяване. При интерес ми пиши на лични да те свържа с жената.
Виж целия пост
# 149
Добро утро, муцунки  Hug
Таня, как е Кирето днес?
Благодаря, че мислиш за Кирето!  Hug Добре е. Вчера следобед започна да прилича на нашия Киро, а днес вече е същия. Направо се бях побъркала, че заради един зъб си "повредих" котето.  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия