Любители на Котки - Тема 115

  • 36 992
  • 742
# 180
Видях майка с малки котенца с възпалени очи, диви, на покрив на заведение. Имаха сипани храна и вода. Как да им помогна без да ги хващам и прибирам? Антибиотик дистанционно дали ще подейства ако им дам с храна?
Виж целия пост
# 181
Не е ли опасно да се дава така антибиотик без да се знае какво им има?
А и какъв антибиотик да им дадеш?
Виж целия пост
# 182
Видях майка с малки котенца с възпалени очи, диви, на покрив на заведение. Имаха сипани храна и вода. Как да им помогна без да ги хващам и прибирам? Антибиотик дистанционно дали ще подейства ако им дам с храна?

В някои случаи помага:

http://www.urbancatleague.org/MedicatingFerals

Най-добре е очите да им се третират, но ако няма как да ги хванеш, може да е вариант. Потърси, ако искаш, още информация - feral cat eye infection antibiotics. Може да не намериш лесно в България антибиотици със същите имена, но със същата активна съставка има.
Виж целия пост
# 183
Дойде при мен проблемът с почивките и трите калпазана. Искам да отида до Рила за седмица, ама не става. Гледач е езключено, че не може да опази Мони и веднага бяга през вратата (Мони де, не гледачът). А имам безброй проблеми с комшийте за това.
Приятелят ми непрекъснато пътува.

Еми, опаковам раницата само за два дни и това е! Утре вечер идвам да си ги гушкам:flushed:
Виж целия пост
# 184
Ивекс, има широкоспектърни антибиотици ако не греша.
Кукумицинка, взех гентамицин маз за очи. Вчера им сипах гранули, после някой ги беше преместил и им беше сипал мляко. Разпитаме в заведението, бармана го обгрижва доколкото може, като едвам запирал колеги да не ги" разкарат" по брутален начин по негови думи. Дадох му маза за очи. .. Май се надяваше организация да ги поеме, но не разбрах дали има уговорка с някой.
Виж целия пост
# 185
Искам да отида до Рила за седмица, ама не става. Flushed

Jerry, кое точно те притеснява?  Т.е.не могат да са сами дълго време,че ще направят беля...ходенето до тоалетна...или въпроса с храната. Thinking

Ние с малките сме в събота на първа ваксина. Много се радвам да се похваля, че вече си свикнаха идеално двечките, играят си супер много и дори, когато се бият- e нещо смесено между игра и по-...груба игра Grin
И с мен свикнаха и идват като ги викам, особено първото, което взех два дни по-рано. Вече обичат да ги галкам, а снощи легнаха за пръв път на една възглавница заедно и като почнах да ги гал[ взеха да ми мъркат...ей какво щастие:relaxed:RelaxedRelaxedRevolving Hearts
Виж целия пост
# 186
Дано бебетата са добре, какви хора има не е истина.

Виж целия пост
# 187
Дано всичко се нареди с бебетата по-скоро и се оправят.
Аз също не бих оставила котето за седмица само..
Днес се върнах от двудневна почивка,а бях оставила храна и вода за по-скоро двуседмична почивка  Laughing
Винаги се застраховам,за да е наред всичко с котанка.

Вече имаме и записан час за кастрация - 21 - петък.
Онази вечер сънувах кошмари с тази интервенция,докато мине и се оправи ще получа удар сигурно  ooooh!
Виж целия пост
# 188
Орхидея, аз писах вчера, но май още не е наред "бърз отговор".
Нищо няма да и стане на дебеланите да не ядат няколко дни.
Имат една тоалетна и ако не им е почистена сутрин почват да разкрасяват терасата.
Да видим след малко какво ще са сътворили.

Успех с мъниците Heartbeat
Виж целия пост
# 189
Джери, и мен това ме притеснява като ме няма за ден-два. Двете са в една тоалетна и не знам ако не им чистя всеки ден както досега...какви ще започнат да ги вършат....
Виж целия пост
# 190
Джери, и мен това ме притеснява като ме няма за ден-два. Двете са в една тоалетна и не знам ако не им чистя всеки ден както досега...какви ще започнат да ги вършат....
Нямате ли легени? Аз слагам още 2-3 тоалетни в по-стари легени.  Laughing Може и кашони да се използват, но ако прекалено много се използват, могат да се разпаднат отдолу.

Да "похваля" нашата мома. За нея вече няма прегради. Отваря си всички врати с добре премерен скок и повежда глутницата в желаната посока.   Laughing
Виж целия пост
# 191
Малееее, много пък умна Grinning
Виж целия пост
# 192
Таня, Flowers Hibiscus

Положението е добре. Както винаги си сме на различни мнения по отношението на подреждането в нас. Някой от тримата се беше възмутил от малкото храна и си беше приготвил транспортната клетка да си ходи.
Значи може и за по-дълго да са сами:thinking:
Виж целия пост
# 193
Таня, добра идея, наистина. И аз мога да се възползвам Grinning

Имам въпрос към вас. Дали има вероятност, ако оставя храна за 3 дни наведнъж в една хранилка, да прекалят с дозата си много и да им стане нещо или ще се наядат и после пак? Не съм гледала котки скоро и не знам как са...
Виж целия пост
# 194
Таня, добра идея, наистина. И аз мога да се възползвам Grinning

Имам въпрос към вас. Дали има вероятност, ако оставя храна за 3 дни наведнъж в една хранилка, да прекалят с дозата си много и да им стане нещо или ще се наядат и после пак? Не съм гледала котки скоро и не знам как са...

Водата също е добре да е в голям съд. Нея я слагам в легена, който ползвам за чисто пране.  Laughing Когато е по-голямо количество ѝ се запазват много по-дълго качествата. Освен това в купичката по-лесно се изпарява. А и легена трудно се преобръща, за разлика от малката купичка.

За сухата храна нямам опит, но съм гледала клипчета за дебели котки, на които им слагат храната в голямо пластмасово шише с дупки. Така котето хем спортува, хем хапва гранулка по гранулка. Дали не може да се прилага и в случаи когато се оставят сами? Няма как лакомо да погълнат всичко наведнъж и ще си я яде дълго време. А другото е автоматична хранилка. Виждала съм да ги продават в онлайн сайтовете.

С Мъро нямах проблеми да сипя много храна наведнъж, защото не беше лаком и никога не преяждаше. А сега Киро е като прахосмукачка. Хем ще навреди на себе си и ще се пръсне от преяждане, хем ще остави другите гладни. Обикновено ги вардим докато се хранят, защото Кирчо изяжда своето ядене за 2-3 пъти по-кратко време от останалите и ги гони от купичките им. Simple Smile Гледаме да го залисваме поне докато сами се откажат и си тръгнат. Но понякога се случва Киро да изяде 2,5-3 порции, а Наско и Боги да останат гладни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия