Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще започне да я рита?

  • 40 028
  • 724
# 210
Здравейте пак и от мен! Най- после излязоха така чаканите резултати... бебчо е здрав няма даун и каквото и да е друго, а след цялото побъркване аз съм на седмото небе Simple Smile А и ми казаха пола ... момченце е
Виж целия пост
# 211
Аз мисля, че групата е закрита/скрита и не се вижда при писане в Търсачката на фейсбук, ако не си член. Иначе, каквото се публикува там, не се вижда от никой от приятелите ви. Другата група родени 2017 или родени декември 2017 и някакви такива са открити, защото виждам познати, които са влезли там и ми излиза като предложение, ако искам да се добавя.. Ще се въздържа Simple Smile
Виж целия пост
# 212
Май и аз ... не виждам логика от скрити групи и тн
Виж целия пост
# 213
Скритата група се намира само ако ти пратят заявка. Така разни познати и непознати не я виждат, не знаят, че си включен. Много хора предпочитат да е така, за да могат свободно да пишат(не, че имат гаранция, че някоя друга бременна не е позната на свекърва им или на друга тяхна позната).
Затворените-те се виждат, всеки може да влезе, просто ако не си вътре не виждаш какво се пише.Но може да влезе всеки.
Виж целия пост
# 214
Абсолютно има смисъл.. Застанала съм с лицето си и имената си там, не искам всеки от познатите ми на този етап да знае, че съм бременна; какво ме притеснява около бременността;  как изглеждам, защото се качват снимки на коремчета, на ехографски снимки и тн.. Не бих писала или поствала толкова неща, ако можеше да се видят от всеки от френд-листа ми.

Влади, радвам се за добрите резултати! Честито момченце!  Blue Heart
Виж целия пост
# 215
Да, така е не всички хора са добронамерени , за жалост някои живеят , за да следят и да се мешат в на другите живота...
Виж целия пост
# 216
Момичета, втората ФМ е най-добре да се прави м/у 20 и 24 седмица, а не м/у 18 и 23, както тук казахте..
Аз съм в 19+1 ден, пресметнах си прегледа така, че да не е нали точно в 18-тата, точно в началото.. а какво се оказа. Рано било.  Rolling Eyes Прегледа ме все пак, на което също не трябваше да се съгласявам, щом е толкова рано, но както и да е.. общо взето е хубаво да се информираме от повече места, наистина, и то най-вече от специалисти.
Виж целия пост
# 217
Влади, радвам се за хубавите резултати. Желая ти всичко от тук нататък да бъде гладко за теб до края на Б.
Искам да ви кажа, че клюкарите, недобронамерените, завистливите хора са навсякъде около нас. Опитвам се да ограничавам инфото за себе си, дори се свиват в черупката си, не желая познати и непознати да знаят за мен. Наскоро станах свидетел на отвратителна атака от позната на майка ми, която ни срещна и двете на улицата. Толкова любопитен човек не бях виждала. Взе да разпитва за мен аз се извъртяха да не се види корема ми. Майка ми взе че и каза за бременността ми. Онази взе да ми говори разни лиготии и аз се обърнах и тръгнах обидена. С майка ми се скарахме заради тази жена. Казах и да не се повтаря, че не ме разбира. Естествено бурята утихна и после се разбрахме. Разбира се съжалявам за спира ни, може би постъпих грубо. Но се чувствам уязвима. Искам да запазя личното пространство зА себе си и най близките. Лошо е, представете си фейса. Някои публикуват снимка на корем, на бебе. Толкова завистливите коментари се появяват. Ами останалите, които са инкогнито. Просто пълен потрес. Tired Face
Виж целия пост
# 218
Момичета, втората ФМ е най-добре да се прави м/у 20 и 24 седмица, а не м/у 18 и 23, както тук казахте..
Аз съм в 19+1 ден, пресметнах си прегледа така, че да не е нали точно в 18-тата, точно в началото.. а какво се оказа. Рано било.  Rolling Eyes Прегледа ме все пак, на което също не трябваше да се съгласявам, щом е толкова рано, но както и да е.. общо взето е хубаво да се информираме от повече места, наистина, и то най-вече от специалисти.
Всички източници в интернет гласят 18-23г.с - средно най-често се прави в 21-22! Ние няма как да знаем различните предпочитания на различните доктори. Споделихме това, което е дадено като информация.
Виж целия пост
# 219
То хиляда пъти беше написано 18-23г.с, най-добре около 20-21-22, за да е по-оформено и голямо бебето... Пък и използвай за източник само следящия те лекар, защото е най-сигурно. Още повече, ако смяташ информацията от други бременни за недостоверна.

Били, разбирам те напълно.. И аз не обичам да казвам, че съм бременна и не обичам да ме оглеждат, дори пипат по корема.. УЖАС Rage Хората са злобни и не всеки ни мисли доброто.. Но майките са така.. При мен и майка и свеки едва успяха да изчакат след БХС, за да казват и пак ги предупредихме.. САМО на най-близките, не на всеки срещнат.. Close
Виж целия пост
# 220
Под 18-а се има предвид 18 навършени седмици , т.е. 18 + някакви дни. Тогава караш логично 19-а, но не си я навършил.
Както и за 23-а. Там е важно и , защото ако се окаже, че бебето има тежко заболяване и препоръчват аборт, той се позволява до 20-а седмица, има има още 1-2 седмици, в които също е възможно. Ако мине 24-а, бебето вече влиза в друга графа и е жизнеспособно(макар и запазването на живота му да изисква големи грижи) и там се намесват и разни етични норми. Няма как да абортираш бебе в 25-а седмица, защото трябва да го реанимират, то си е живо. Докато по-малките, колкото и тежко да звучи....в повечето случаи са несъвместими с живота и се води аборт.
24-а седмица за мен е късно. Тепърва да ходиш на амниоцентеза...и като се окаже лош резултат, нямаш време за нищо.
Виж целия пост
# 221
ton4etyyy Ентусиаст
Re: ДЕКЕМВРИЙСКА мама започва да се чуди, момче или момиче нощем ще я буди - TEMA 3
♥0 вт, 06 юни 2017, 14:12   #147  
Цитат на: evianna в вт, 06 юни 2017, 14:06
А на вас каква фетална ви правят сега - тя не е ли между 18-23 седмица. На мен сега на 19- ти ще ми правят второ бхс. И чак по- късно фетална. Да не пропускам нещо?

Не, просто ранна фетална морфология е т.нар. ултразвуков скрининг, който се прави с БХС. Между 11-14 седмица. Повечето сме на този етап, някои от нас го минаха вече Smile Иначе феталната морфология между 18 и 23г.с си е същинската част, когато бебчо е напълно оформен вече. Сега се следи за разни аномалии, които могат да се открият по носната кост, нухалната гънка и т.н

 Shocked Това е твое изказване, Тони..

Все тая. Просто ме притесни нещо, а не мога следващата или по-следващата пак да дам 90лв за преглед, както и за последната, която ми препоръчаха да направя. Пак казвам, че моя предишен лекар много бързаше да ме изпрати на вратата, и като отидех наистина забравях какво трябва да питам, щото нямах време!? Затова го и смених, а каква по-достоверна информация от мами, които са се информирали преди това, или вече са били на фетална морфология? Моя грешка, да, но мислех, че няма нужда да звъня и да питам по разни болници, при положение че тук има десетки като мен, които вече са се информирали или са минали през това. Благодаря все пак.

Дези ами явно е рано в 19гс да се прави, според Кръшков поне.

Виж целия пост
# 222
Да, и после над 100 пъти коментирано, че се прави най-добре около 20-та, включитлелно писах 100 поста, как се дразня, че не мога да запазя част поради липса на график, а ми е важно да е около 20-21г.с.. Както и да е, чети и спазвай, каквото прецениш за хубаво.. Не мисля, че някой от тук е виновен, че си запазила за 18г.с, а е било рано.. Това зависи от бебчето, моя колежка, която пропусна БХС в ранните седмици отиде в 17г.с и видяха всичко необходимо, изследваха и повече не е ходила. Ще ходи чак на 3-тата, защото докторите й са били доволни от видяното и им е било достатъчно. Всеки лекар преценява сам, кое е ок и кое не, ние се доверяваме.

Разбирам те, че няма как да дадеш отново парите, нормално 90лв. не са малък разход. Все пак ми се струва, че добър специалист следва да може да прецени, ако има съмнения не дай Боже за нещо лошо, ще каже и тогава искаш не искаш, ще трябва да дадеш отново..

Дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 223
Днес бях на преглед. Не мина кой знае колко добре.Отново имам проблем с течението(промяна в цвета), отново ще пия дуфастон. От около 3 дни имам контракции, не болезнени. На док не му хареса и веднага ми предписа,, Магнерот"3 по 1 Sad
Относно ФМ, днес ме пита кога ще ходя. По препоръка на позната на майка ми(акушерка) ще ида в 22 седмица. Доктора каза,, Ок е 22 г. с, ФМ се прави от 18 до 23".Това ми каза днес доктора ми(на когото имам супер вяра)!!!
Виж целия пост
# 224
Да, и после над 100 пъти коментирано, че се прави най-добре около 20-та, включитлелно писах 100 поста, как се дразня, че не мога да запазя част поради липса на график, а ми е важно да е около 20-21г.с.. Както и да е, чети и спазвай, каквото прецениш за хубаво.. Не мисля, че някой от тук е виновен, че си запазила за 18г.с, а е било рано.. Това зависи от бебчето, моя колежка, която пропусна БХС в ранните седмици отиде в 17г.с и видяха всичко необходимо, изследваха и повече не е ходила. Ще ходи чак на 3-тата, защото докторите й са били доволни от видяното и им е било достатъчно. Всеки лекар преценява сам, кое е ок и кое не, ние се доверяваме.

Разбирам те, че няма как да дадеш отново парите, нормално 90лв. не са малък разход. Все пак ми се струва, че добър специалист следва да може да прецени, ако има съмнения не дай Боже за нещо лошо, ще каже и тогава искаш не искаш, ще трябва да дадеш отново..

Дано всичко е наред!

 "Над 100 пъти" ... е едно чудесно убеждение, след като си казала че 18-23 е най-подходящото време - "същинската част" , и, нали, аз не мога да следя всичко, особено след като съм прочела нещо така убедително просто съм го сметнала за достатъчно. Грешката е моя, пак казвам.
 Ама целта ми не е да вменявам нещо сега, а да информирам по-скоро, какво каза този специалист, по ФМ, не просто доктор, при който бях днес. Че в 19г.с., за която си бях запазила час, днес, е ранко да се познаят разни работи, ако не са наред.
Дано всичко е наред, да. Ще разберем след 2 месеца на следващата ФМ.  Мир и любов  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия