Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще започне да я рита?

  • 40 028
  • 724
# 240
При последният преглед на 29.06. бебочка беше с краката надолу и леко вляво.. Аз и там усетих потупването миналата седмица.. Сега ще я видим, то място има да се върти колкото и душа иска.. Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
Виж целия пост
# 241
Сигурно усещането е неописуемо, Нери, страхотно  Heart Eyes
Аз до дни влизам в 19та седмица, отчетливи ритници/побутвания като че ли не съм усетила, но със сигурност усещам, че вътре в мен има нещо Joy Бълбукане, нещо пърхащо, съвсем леки - аз им казвам намествания на бебето усещам Laughing Но рядко и не е всеки ден. На морето ми направи впечатление, че усетих силно и за кратко някакво движение, като че ли салто направи бебето  Grinning след като се навечерях.
Стискайте палчета, момичета. Днес съм на преглед при друг лекар - изтече най-накрая забраната да посещавам различен доктор от този, който избрах в началото и много се вълнувам и се моля да се окаже добър и да ме следи до самия край.
Хубав и усмихнат бременелски ден на всички bouquet
Виж целия пост
# 242
Стискаме палци, дано да останеш доволна и новините са добри Hands Plus1Hands Ok Hand
Виж целия пост
# 243
Аз точно заради времетраенето съм сигурна този път. Преди всичко, което съм усещала е било за секунди, а снощи много продължително и мноооого бавно мърдаше и навдигаше кожата на корема ми. Много сладко усещане, макар и доста странно. Колкото по-щастлива съм, толкова и по-уплашена съм вече. Осъзнавам на 100% вече, че е реално и че ще поема отговорност за ДРУГ ЧОВЕК  #Crazy
Виж целия пост
# 244
За мен това е един от най-хубавите моменти на бремеността заедно с казването на пола. Тогава помня за мен, бремеността изведнъж се промени. Когато разбрах, че чакам момиченце, някакси се чувствах, че
Трябва да внимавам повече, защото е момиченце... най-вероятно сега ще е същото дори и да разбера, че е момче. Вътрешно се надявам на момче, но каквото такова. Всичките знаци сочат момиче - никакво гадене, висок сърдечен пулс и тнт ....
с ритничетата обаче аз тогава за пръв път се успокоих и не чаках като чак така като откачена всеки преглед. Естествено го има и момента защо днес не е ритнало, но ест в началото не всички ритничета се усещат, защото се местят, променят и понякога усещането не стига до нас Simple Smile
Виж целия пост
# 245
Аз сега си спомням най-вече дискомфорта от движенията.
И хълцането Grinning Като попнеше да хълца и не можех да си намеря място.Първо е забавно, но като хълцането продължи 10 минути и нещо под стомаха ти подскача като топка, става неприятно.
Опъването също, правеше ми буца отдясно и болеше. Подбутвах го да се събере, че имах чувството, че ще пробие крака му.
Иначе е забавно, особено като разбереш на какво реагира-разни звуци, като седнеш да ядеш или в определена поза.
Виж целия пост
# 246
Това с хълцането ми е много интересно  Laughing Само като си представя, че вътре в корема ми хълца и си смуче пръста, разтапям се  Grinning
А иначе и аз го подбутвам. Закачам го с пръст, почуквам му да се размърда. Виждала съм една позната как почукваше на нейното и то веднага отвръщаше. Много яко. Моето все още не го прави обаче  Laughing
Виж целия пост
# 247
Това с побутването не действа винаги.. Бебето на моята приятелка шавеше много и раздаваше ритници, но никога не успяха да то предизвикат да "отговори" на побутване/почукване.
Виж целия пост
# 248
Добро утро, момичета  Hug
Да Ви разкажа за вчерашния преглед при новия лекар. Чаках много, може би повече от час и половина пред кабинета, на другия край на Виена е и малко се поизморих, но пък ми олекна като разбрах, че бебето е добре и се развива. Малко набързо мина прегледа, някак в движение задавах въпросите и разбира се пак голяма част останаха незададени и тук ще си Ви питам Blush Докторът ми каза, че вървя с две седмици напред и ми измести термина за края на ноември Rolling Eyes Каза, че иска да посетя друг лекар за още едно мнение и да потвърди казаното. Аз обаче сега започнах да се чудя какво ще стане с всичките мои дати за изследвания и т.н, които са по определени седмици и не знам как да броя-старите седмици с термин декември или новите, които ми потвърди вчера, а именно 20+6 дни, толкова и на ехографа излезе Rolling Eyes Тоест излиза, че имам много малко време, ако искам да правя фетална newsm78 А иначе, ако си смятам по старите имам достатъчно време, Вие как мислите? Нямам възможност сега да отида при друг лекар, а и тук се чака доста...Иначе средата на август съм в Бг по работа и ще мина и през Токуда.
Питах за пишкането буквално през 15 минути-каза ми, че било напълно нормално и щяло да става по-често с напредване на бременността. Казах й, че мисля за водно раждане и така реагира, че чак се замислих дали е добра идея Laughing Пита ме познавам ли поне една акушерка родила така и да се замисля защо не го правят?! Има време да мисля и премислям раждането, а то е божа работа-в последния момент може и цезарово да се наложи, та не е ясно изобщо....
Виж целия пост
# 249
Алма, супер че всичко е наред и върви(явно с по бързи темпове). Аз също бях на преглед и сме назад с една седмица.
Относно пресмятането в коя седмица си, трябва ти второ мнение, което да потвърди казана то от твоя лекар, виж че и те това искат. И след Това дано имаш възможност за промяна На ФМ.
Аз да ви питам нещичко. Момичета от около два дни забелязах малката тъмна линийка.. Имате ли Такава??? Така наречената,, линея негра''?! Не се бях заглеждала, но я видях. Леко тъмна, тръгва от срамната кост посока пъпа.
Виж целия пост
# 250
Алма, браво за хубавите резултати.. Малко ми е странно изказването на един лекар, че иска да те види друг, за да потвърди неговите думи... Hushed


Нямам линия аз Simple Smile
Виж целия пост
# 251
Много Ви благодаря момичета  Hug И на мен ми стана малко странно, те даже са в един кабинет, просто ми каза да отида в неговите часове за втори мнение и така ще взема да направя, че да знам как да пресмятам тия седмици. Аз ще си остана в темата, защото нищо не се знае и накрая може пак декемврийче да излезе Joy Може след време да тръгне по-бавно, всичко е възможно, може и гигант да стане като баща си Laughing
За тъмната линия-аз не виждам, но ми направи впечатление сега като си загледах корема леко окосмяване, новопоявило се, нямах там newsm78 и пъпчето е с променена форма. Преди ми беше напълно навътре, сега е някак навън.
Момичета, да Ви питам понеже тук няма такова понятие като фетална морфология и всеки път ме гледат ококорени и неразбиращи като го кажа на английски, имате ли представа другото му наименование органскрийнинг ли е, защото такова изследване ми е назначено другата седмица и се чудя дали е т.нар фетална newsm78
Виж целия пост
# 252
Попитай направо дали може да видят органите на бебето,те ще си знаят какво да правят.И исках да ви попитам момичета,мажете ли се с нещо вече против стрии все още нямом,но си знам,че ще ми излезнат и не знам с какво мога да се мажа.
Виж целия пост
# 253
Аз се мажа от втори месец, разбира се пропускам, не съм редовна. По препоръка се мажа с,, био ойл" и както и преди не се разделям с кокосовото си масло(био, студено пресовано).
Ще гледам да съм по редовна, тъй като кожата ми е предразположена към образуването на тези гадни стрии.Имам леки, едва видими от предишни години... Нови нямам, засега..
Виж целия пост
# 254
Alma, аз съм в Америка и тук също не го наричат така и не ме разбираха, но най на края установихме, че ФМ всъщност е анатомичен ултрасаунд Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия