Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще започне да я рита?

  • 40 028
  • 724
# 300
Дони, да е здрава малката прекрасница! Все такива хубави новини Revolving Hearts

Дай Боже на всички здрави бебчета Simple Smile
Виж целия пост
# 301
Здравейте, моят термин е на 21.12 от Пловдив 32 години. Днес бях на преглед и ми каза че всичко с бебчо е наред но имам контракции и ми изписа да пия магнерод, обаче забравих да и кажа че пия аспирин протект. Искам да ви попитам някой знае ли дали може да се комбинират двете лекарства?
Здравей,а от кога се пие аспирин протекта?Аз нямам изписан и все ми е притеснено дали трябва да го пия?
Виж целия пост
# 302
Аспирин се пие ако имаш проблеми с кръвотока, някакви леки мутации от тримбофилиите. По пренценка на лекаря е.
Аз съм с лека мутация, но бия инжекции, не взимам аспирин.
Така ме е ударил глад за миди, калмари, суши Grinning  Ама се въздържам. Макар, че мидите, които взимаме са пресни и много хубави...ама с този чувствителен стомах сега и киселини не смея.
Виж целия пост
# 303
И аз последните няколко дни за калмари и октопод си мечтая.. Всички познати са на море и са едни снимки на софри..  ooooh!
Виж целия пост
# 304
Аз да ви питам и друго. Сега започнахме да обсъждаме с моя мъж да се приберем за месец-два до България, та се зачудих дали според вас ще е Ок да летя в 5-6 месец този дълъг презокеански полет (около 10-11 часа) и с връзки и тнт ... Simple Smile
Виж целия пост
# 305
Ако ти се чувстваш добре-защо не. Сега е момента, че после някои компании имат ограничения и ще ти в по-тежко.
Ние пътувахме с кола този уикенд, става ми малко лошо, гади ми се...но нямам болки или нещо такова. Но като седя дълго, бебето започва да ме ръчка, явно да се разместя Grinning
При миналата бременност в 4 месец ходихме на къмпинг в Гърция. Доста часове беше с колата, пак не съм имала болки.
Виж целия пост
# 306
Моя позната се прибра в България в 4-тия месец, стоя 20 дни и се върна обратно.. После 6-ти месец летя до Лондон и обратно.. Въпросът е дали се чувстват добре ти и дали докторите ти разрешават, като те се водят на база медицински показатели за теб и бебето Simple Smile

Аз нямам проблем при пътувания с кола.. В 5г.с пътувахме 550км+ и обратно в рамките на 4 дни.. После поограничихме дългите пътувания с кола, заради вибрации и тн, но се надявам всичко да е ок, защото този месец до средата на август ще е лудница от пътувания.
Виж целия пост
# 307
За др Стоилов за ФМ се обаждах в Дева Мария и там ми казаха, е август месец ще преглежда на 19 и 20. Цената е 120 лв.

Относно морските дарове и аз много и обичам и тези дни мисля да поръчам на мм да ми купи да хапна Simple Smile Такава лакомия съм  Embarassed

Четох, че коментирате помпи, аз предния път пробвах с две ръчни, едната на Авент, другата обикновена и почти нищо не ставаше. Малко излизаше,а гърдите ми пълни, не се справих, направих мастит и си спрях кърмата. Зърната ми са плоски и бебка не можа да засуче. Пробвах с различни изкуствени зърна, но пак без успех. А коластра и кърма имах толкова много, пълни ми бяха гърдите. Сега към 7-ми месец мисля сериозно да търся инфо и варианти, защото много искам да кърмя.

Виж целия пост
# 308
И ние редовно пътуваме с кола, но на дълъг полет не сме пътували дори и с предишната бременност.
Още го обмисляме, че ще е много неудобно с прегледи и не знам дали някой ще ме взема така странично 1-2 пъти като не се следя при даден лекар? Всичко в България за бременност ми е толкова чуждо ...
Виж целия пост
# 309
И ние редовно пътуваме с кола, но на дълъг полет не сме пътували дори и с предишната бременност.
Още го обмисляме, че ще е много неудобно с прегледи и не знам дали някой ще ме взема така странично 1-2 пъти като не се следя при даден лекар? Всичко в България за бременност ми е толкова чуждо ...

Ако си плащаш, ще те вземе всеки лекар, стига са си с час, за да не чакаш Simple Smile
Виж целия пост
# 310
Благодаря, ще ви разпитам по-подробно като се решим за доктори в Бургас и София Simple Smile а
Какви кръвни изследвания се пускат в бг в седмици около примерно 21/22 до 26/27
Виж целия пост
# 311
Слънчице, според мен, като си плащаш навсякъде биха те взели на преглед. А за пътуването със самолет, момичетата са прави, зависи много от това как ти се чувстваш в даден етап.
Аз не обичам пътуванията по начало и сега ги избягвам.
Искам да споделя, че си запазих час за ФМ при доктор Аврамова от Благоевград на 1 август. Имам познати, които са много доволни от нея. Тогава ще съм в 22 ГС по препоръка на следящата ме  АГ. Това сигурно ще бъде най-страхотното преживяване, свързано с бебо до момента...
Виж целия пост
# 312
Смърфиела, от къде си? И двете организации в България-Ла Лече Лига и НАПК имат консултанти в големите градове(а и в по-малки). Правяр се и месечни срещи. Там можеш да отидеш и да споделиш с консултант за предишния опит с кърменето и да направите план как да действаш. Полезно е и да си имаш телефон на някой, за да звъннеш още, докато си в родилното.
Виж целия пост
# 313
Дези, от Бургас съм. Там е работата, че по срещи мога да ходя като стана (дано изкарам) до 9-ти месец. Дотогава съм лежаща вкъщи.
Виж целия пост
# 314
Смърфиела, в момента в Бургас няма активна Ла Лече група, но има едно момиче, което в момента с обучава за консултант Simple Smile Ако решиш по-нататък мога да те свържа с нея.
Иначе, гледам, че НАПК имат няколко(вероятно активно консултиращи) http://www.podkrepazakarmene.com/consulting 
Иначе, по телефон е най-лесно и в разговор можеш да получиш много информация. Ла Лече Лига имат национален(безплатен) телефон, на който дежурят консултантите  0888-555-385
Пиша ги, за да си знаеш някой ден ако ри потрябва.

Сга на 20-и(четвъртък) ще има среща на Ла Лече Лига в Борисовата градина от 10 сутринта. На който не му е рано Grinning А в началото на Август е Световната седмица на кърменето, затова ще има от 1-ви до 7-и няколко събития накуп.Тогава ще има и във Варна, Пловдив и Плевен.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия