Летните ни местенца за релакс - да си покажем терасите :) - тема 4

  • 84 148
  • 463
# 300
Фасадна стена ли искаш да местиш? Не би трябвало да е носеща, ако не си в панелен блок, но много вероятно да ти трябва проект от архитект и разни такива. Аз не съм сигурна, че някой изобщо би искал да живее на тераса, трябва и за отопление да се помисли, но ти си знаеш Simple Smile
Виж целия пост
# 301
Здрасти. Блока е май епк, каза ми майстор че може да се направи.  Както е хола,  има тройка с врата, онази стена не е носеща и можело да се премести( избие). И без това двама майстори ми казаха че нямало смисъл от външно заграждане с пвц и вътрешни прозорци. Ное имаме отвън на терасата изолация, на целия блок почти, само вътре ще сложа малко и там за да не се вижда металната ограда и да не пропуска. И тогава терасата ще се стесни затова ми предложиха този вариант. Нищо че ще искат проект след като няма да променям външния облик, мисля че няма да има проблеми. Wink
Малко инфо, намерих сгъваеми терасни маси. Много са сладки. Ако някой иска.
https://m.olx.bg/ad/sgavaema-masa-za-terasa-CID262-ID7tICl.html? … tion=4&page=2

Аз ще си я правя при един чичо дърводелец. Ще ми излезне само дървото да платя.
Виж целия пост
# 302


Моята тераска към момента. Мислим да я свържем след време с още една стая и да й сложим френски прозорци, за да стане един голям слънчев хол. Yum
Виж целия пост
# 303
Браво за тераската. Само да ти кажа една идея. Може да вземеш фолио с цвят на матирано стъкло и да го лепнеш на напуканото стъкло. От двете или едната страна, ще ти държи прозореца с години ако е добре сложено.

Аз не държа да се спи на терасата, но ми предстои да осиновя детенце, отделно да се запозная с две три пораснали деца от дом на които искам да дам старт в живота и бвзплатна квартира докато си стъпят на краката. Терасата може да е и кухня ако я бутна, ще сложа на късата страна сгъваемо легло, на другата страна да ми прокарат вода и ток, една мивка и печка, имам абсорбатор, и малко тесни шкафчета. И ще им стане хола и терасата за тримата младежи, докато аз аи имам кухня, детска и огромна спалня.
 И това при положение че успея да бутна стената с поне 1,20.
Иначе ще ми стане релакс стая, където да си медитирам, а понякога и да спя, защото се заспива много често.

Представям си го така, врътвам ключа от вън, слагам слушалките и Ом....Joy

Сега ме вълнува колко дупки трябва да си пусна на терасата за контакти? Изобщо вярвате ли ме че от два месеца не спирам да ровя за идеи, мнения, цветове и не спя, заспивам в 5, а как ходя на работа....аз си знам.
При педикюристката ми всичко текстилно е в цикламено-фуксия, малко аксесоари в наситен оранж и лилаво и пода и стените са доколкото помня циклама, пода средно тъмно дърво. Може да се ползва и за гости, по нашия край все имаме такива от  С. България.
Сега гледам и за пердета, от вътрешната страна ще са щори без дупчене, но се чудя за самите стъкла на терасата дали да са пердета, тънки, дебели, ден и нощ щори или римски щори. Аз искам да си купя плат както там така и за кухнята да ми се ушият в цвета на текстила/дивана.
Извинявам се за дългия пост!
Само вие ме разбирате...
Виж целия пост
# 304
Браво за тераската. Само да ти кажа една идея. Може да вземеш фолио с цвят на матирано стъкло и да го лепнеш на напуканото стъкло. От двете или едната страна, ще ти държи прозореца с години ако е добре сложено.

Какво представлява това фолио?
Виж целия пост
# 305
Е, хайде сега сякаш не знаете какво е витражно интериорно фолио. Има и само матиращо за стъкла без излишни форми. На нашата стара тераса с винкел от студ се счупиха стъклата и тази година им е може би 15-та с начупеното стъкло и държащото го фолио. Ние вече търсим начин да си направим проект и да се излее нов еркер по-широк, да се загради с итонг или нещо по-леко и само един прозорец тройка да има и един единичен за да си тупа майка ми килима.
Мойте майстори от фирмата която ми прави дограмата за трети път ми звънят. Били изхвърлили размерите.Anguished Вече се чудя дали не правя грешка като им давам такава голяма поръчка. И майка без това ми се кара че тази тераса отнесе спестяванията ми за годината. Между другото ми хрумват много хубави идеи. Примерно не много дълбок шкаф да се направи по цялата къса стена, надолу да е като ракла, за да мога да си прибирам спалното бельо и каквото поискам. Само че на фронта на вратичката да са заковани или залепени дъски, както ви бях показала онези на които имаше възглавнички...и да не ви личи. Дори ми хрумна идея за маса от стар ретро тв.
Бихте ли споделили кои многогодишни цветя мога да засадя във висяща саксия? Много харесвам висящи кошници незнам какъв стил се водят, с малки ситни листенца и целите в цвят!
В другата тераса ще си измайсторя мицел от гъби и ще си бера цяла година, дори две.  Също така порових изолх и намерих роботизирана кутия за отглеждане на поници, задаваш разни параметри и кутията охлажда, проветрява дори ако имаш нужда овлажнява кълновете. Всичко това за 25 лв. Също така се радвам че реших да правя терасата, защото след като е готова ще настане хаос. Сменям всички мебели, под, стени и ще изхвърля всичко което ме е дразнило толкова години. Първо малко закъснях да се запиша за смяна на щрангове, но и това ще стане.
Виж целия пост
# 306
Нашата тераса в апартамента си я вградихме, но отдолу е открита и има ужасен конденз, зимата. По 3 см вода и е ужас. Така че се колебая дали ще е възможно да се ползва целогодишно, и то за спане. А ако раклата с бельото е с външна стена, считай че са мухлясали зимата.
 
За фолиото - ако сложат и от двете страни на цялото стъкло, сигурно ще им излезе горе-долу колкото да сложат ново стъкло - било и то стъклопакет? На нас в офиса ни взеха 90 лв 3 стъкла и половина, на две/трети залепени... колкото да не се вижда всичко от пътя
Виж целия пост
# 307
Румка, и при нас имаше конденз на усвоения балкон, докато ММ не направи изолация отдолу със съгласието на съседката
Виж целия пост
# 308
Благодаря ти, и аз смятам това за правилното решение. Но ние сега се преместихме да живеем в къща, и ап. Ползваме за склад. А междувременно под него комшиите се смениха, и все се надявам новите да се остъклят Simple Smile
Виж целия пост
# 309
Румка, и тук ли се премвсти да оспорваш мнението ми;)
Цяло стъкло ако е мат и закалено е пари а онова фолио го има от 4-5 лв за ролка при нас.
Виж целия пост
# 310
Аз не споря с теб, опитвам се да ти помогна с гледна точка. На долния етаж на голямата тераса на хола си бяха изкарали легло, но спяха само лятото. Затова не мисля, че ще може да се спи на терасата целогодишно.
И наистина ще ти мухлясат дрехите, ако гардеробът е залепен за външна стена Ба терасата.
Дори в този момент, комшиите ни отсреща, си правят допълнителна изолация на еркера на къщата си, защото през зимата мухляса. А този еркер е в стаята им, дори не е на тераса.

Simple Smile и все пак, решението си е твое.
Виж целия пост
# 311
Момичета,посъветвайте ме!На последен етаж съм и пред терасата ми има голо пространство.Как да го направя-Със стъклен покрив или  керемиди?
Виж целия пост
# 312
Дай снимка
Виж целия пост
# 313
Поздрави от моята тераска. И аз съм на последен етаж


Виж целия пост
# 314
Много е готска твоята тераска, браво на теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия