Любители на кучета - 74

  • 40 987
  • 737
# 465
NoMe, стискаме палци!
soon123, би ли споделила откъде ги купуваш? От обикновените магазини, зоомагазин/клиника или от сайт?



Тези днес ги купих от една клиника в която продават и храни за животни, легла и т.н ... http://majnatati.snimka.bg/other/bebe-kuche-i-lakove.956138.38191922 докато  заредят в  клиниката където ходя принципно. А кокалите с мента и магданоз ги има в магазините Меркадона при кучешките храни. 
Виж целия пост
# 466
Благодаря! Такива кокали, като на снимката, редовно купувам на Макс. А за другите ще проверя в Меркадона, дано да ги хареса, че е голям каприз.
Виж целия пост
# 467
... и заради капризът  все още не съм и купила такива. А са и идеален размер за дъвчене.Утре ще питам ВЕТ. Та дано тази седмица заредят клиниката, че само я наблюдавам с тоя малък кокал да не би да го глътне.
Виж целия пост
# 468
Possessed започнах по твоите съвети... Обаче...
7.30 сутринта-извдена и изпишкала се.
8.30 сутринта - изведена и изпишкала се.
10.30, 11.30 пак така
Игра с другото куче.
15 изпишкала се
17.30 пишкала
19.30 пишкала и акала...
И току що една огромна локва в коридора..

Утре пак пък да видим
Виж целия пост
# 469
Госпожица Дух едва първи ден ви е в ученето. Извеждай я по същия график още няколко дни и когато спре да пишка вътре разреждай разходките или пък им увеличавай леко интервалите. Най-важното е да научи, че нуждите се вършат само на вън. Веднъж схване ли идеята може да започнеш да я приучаваш, че може и да стиска до следващото извеждане.
NoMe и от нас с Макс стиснати палци и лапи. Вярвам, че щом имате диагноза лечението ще бъде успешно, макар и малко по продължително. Как открихте болестта и имаше ли някакви симптоми Сара, които те накараха да я изследваш?

Понеже отдавна не съм писала, а само ви четях ще ми е трудно да изредя всички сладури, които видях последните страници и за това само ще кажа, че са страхотни всичките показани муцуни. Kissing Face
Виж целия пост
# 470
и аз мисля, че от един ден няма да стане
стискам палци да стане
и все си мисля, че иболеста дава отражение

Сиви, а снимки на бебетата?
Виж целия пост
# 471
possessed мисля утре да скокна да ги видя преди да са започнали да ги взимат и ще ги наснимам. Blush
Виж целия пост
# 472
А, не че съм мислила, че от един ден ще стане, но и сега я изведох и пак пишка. Пишка по много, като човек. Аз имам опит само с Джак Ръсела на МП, който пишка по два пъти на извеждане и по-малко. Та написах колко често е пишкала, за да кажете дали има нещо притеснително.
За болестта не зная, но започна много, ама много да яде. По цяла тенджера и по две шепи гранули. Не знам дали да я ограничавам
Виж целия пост
# 473
аз не бих я ограничавала
като започне да става дебела, тогава може
сега да си яде

хъм, не знам за пишкането
по-скоро не мисля, че е проблем, ама знам ли
питай следващия път като я водиш
Виж целия пост
# 474
Не знам дали е много толкова пишкане за израснало куче, може би да. Само ще споделя, че Кира пишкаше доста начесто и открихме ешерихия коли. Пи антибиотик 2 седмици и сега значително намали пишкането. Откриха я при взимане на секрет, заради слабо вагинално течение.
Виж целия пост
# 475
NoMe и от нас с Макс стиснати палци и лапи. Вярвам, че щом имате диагноза лечението ще бъде успешно, макар и малко по продължително. Как открихте болестта и имаше ли някакви симптоми Сара, които те накараха да я изследваш?
Sivi в събота ги отведох двете да направим годишния тест за тази болест и на Сара излезе положителен. Не, нямаше никакви симптоми, което е хубаво от една страна, защото болестта е още в ранен стадий Yum - според докторката, а и според мен след прочетеното в нета. Ще се пребори момичето ми няма друг начин. Но лечението наистина е ужасно скъпо Frowning1
Тя всъщност е била заразена, когато я взех и обезпаразитяването, което правихме до сега е забавило развитието.

Правете задължително веднъж годишно тест за дирофилария, възможно е, въпреки обезпаразитяването да се получи пробив и животното да се разболее. Вярно, шанса е 1:10000000, но по-добре да отделите една сума за профилактика и за тест, отколкото после един чувал пари за лечението.
Виж целия пост
# 476
Привет! Завръщам се аз отново след дълго отсъствие, но просто наистина нямах време и дори не съм влизала във форума. Добре дошли и на всички нови кучовци!

За тези, които ни знаят, искам да кажа, че нашата Бебка почина на 1 юли рано сутринта Sad Предполагаема причина е инсулт. Казвам предполагаема, защото просто и нямаше нищо, бяхме насред нищото и посред нощ просто задните крачета отказаха, повърна и въпреки намесата на един вет, когото намерихме, си отиде.... просто така... без предупреждение, без изскимтяване, без време за сбогуване... През последния месец-два преди да почине беше станала като моя сянка буквално, следваше ме навсякъде, дори не искаше да си спи в другата стая както до преди това...явно е усещала. И просто така си  отиде в ръцете ми... Поне имах възможността да бъда до нея, за да бъде спокойна... Много ми липсва Sad

Извинете ме за излиянието, но вярвам, че тук има хора, които разбират това, което пиша и не биха си казали "Е, какво толкова, просто куче"....
Съпругът ми явно не успя да приеме да ме гледа в това състояние, как се затварям в себе си и как стоя и се чудя за кого освен нас двамата ще се грижа сега и наскоро една вечер просто се прибра у дома с кученце. Френски булдог (защото знае, че като малка имах такъв, а и нямаше да бъде уместно да бъде отново мопс...), на 3 месеца, момиченце. Кръстихме я Брита. И лудницата започна Simple Smile Преди два дни направи 4 месеца, но няма такава дивотия и нрав. Като сме у дома прави много малко бели, но излезем ли на работа и у дома настава война. Днес отново заварих 9 локви навсякъде, отделно ползва дивана за тоалетна по всички нужди и упорито руши всичко, което докопа. Да, излиза на разходки и пишка навън по няколко пъти, да ходи в банята на сифона, но като ни няма лудница. Понякога като сме у дома, ако не я усетя, просто пикае където свари. Пробвахме с пелени- прави ги на конфети. Пробвахме със спрей за гонене върху дивана- качва се веднага след това и си спи най-блаженно... Просто хаос. Никога не съм имала такива проблеми с Бебка като беше бебе. Направо се виждам в чудо вече.... Стояхме с нея няколко дни у дома, отпуска после пак цял седмица, за да се учи къде може и къде не- почти без бели. Но излезем ли за работа и край....  Абе с две думи, голяма пачанга...
Виж целия пост
# 477
Защо не ползвате крейт, когато ви няма? Или поне в някой коридор, за да са ограничени щетите. Не си представям как се оставя малко куче да щъка свободно из цялата къща, като е само .Thinking
Виж целия пост
# 478
Какво е крейт? Anguished

Тя не е из цялата къща, а във всекидневната и банята, няма как да я затворим в клетка или нещо подобно, според мен е отвратително, а и ще вдигне целия блок на главата си....Нямаме коридор Sad
Виж целия пост
# 479
Ами тия френчита са големи мръсници от към тия неща  Laughing
До осем месеца е зора, после вече се научават да не се изпускат в къщи уж .
В нас до скоро беше като тоалетна, в чудо се видях с него  ooooh! Сега по-бива положението.
Ама като нямате коридор ще е трудно за белите, моя го оставям в коридора и няма поражения.
 
Искаме снимка да я видим тази беладжийка Simple Smile

А за загубата , не мисля че тук има някой, който да каже -"Какво толкова, едно куче ". Много е тежко да загубиш любимеца си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия