За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 56

  • 40 259
  • 761
# 375
Здравейте!
Как разбирате дали разстройство се е получило вследствие на зъбоникнене и какво давате в този случай?
Моят мъник е от няколко дена с разстройство и забелязах, че е започнал да пробива единият кътник?Никога досега не е излизал зъб с температура или разстройство.Имаме засега 10 зъба без този, който е почнал.
Виж целия пост
# 376
Вирус е вероятно, а не разстройство заради никнене на зъб.
Виж целия пост
# 377
Здравейте,
Приготвяли ли сте удома спанак? Колко време го киснехте, как го приготвихте и в комбинация с какво си върви? Не обичам спанак и хич незнам как да го приготвя за бебка
Виж целия пост
# 378
Здравейте,
Приготвяли ли сте удома спанак? Колко време го киснехте, как го приготвихте и в комбинация с какво си върви? Не обичам спанак и хич незнам как да го приготвя за бебка
Аз наскоро питах в темата и ми обясниха. Почистваш го, киснеш във вода от предната вечер, после измиваш хубаво и го задушаваш. Аз го сварих и накрая добавих малко ГХИ и ориз (зависи от възрастта на детето).

Искам да направя печена тиква на пюре, но да добавя АМ. Как беше? Добавям млякото на изключен котлон и то прахообразно, после махам от котлона, за да не ври, нали?
Виж целия пост
# 379
 missence Благодаря!
Виж целия пост
# 380
BlushЗдравейте момичета:blush:,

Предварително се извинявам, ако темата е обсъждана вече, но не съм прочела още всички постове. Ще се радвам, ако някой сподели опит по нашия проблем.

Става въпрос за малкия- на 25 дни е и в момента сме в разгара на борбата с коликите. Прави ми впечатление, обаче, и нещо друго. Много трудно се изхожда, голямо напъване е, чак плаче, горкото. Няма запек, аз следя стриктно дали ходи редовно, защото ние сме не изцяло, но като цяло на АМ. Кърмата ми е малко, не му стига и се дохранваме. В болницата пък беше само на АМ, понеже родих с планово секцио  кърмата се появи по- късно. За коликите давам Биогая/ пише, че действат превантивно и срещу запек/, от прословутия Лефакс дадох точно два пъти, едно че плака много след това, второ, че получи запек и не смея повече да му дам. Та, питането ми е- случвало ли ви се е ? Защо е това напъване и плакане, даже и като пръцка, и мога ли с нещо да го облекча, милото? Ще говоря и с педиатър, разбира се, другата седмица имаме час.

Благодаря предварително:heart:
Виж целия пост
# 381
Всичко с коликите е индивидуално т.е. трябва да нацелиш това, което помага на твоето бебе. Аз изпробвах какво ли не и на финала те отшумяха сами. На големия син безотказно му действаха капки "Colief". Да, но на малкия не му действаха изобщо, отделно се запичаше от всички капки със симетикон. "Lefax" са със симетикон и ако детето ти не се чувства добре, то трябва да избягваш капки, които са на такава основа. Биогая също не подействаха.
Пробвай някои други капки на пазарa, които не съдържат симетикон.

При нас имаше облекчение от Colic Stop (на растителна основа) и Colocynthis 9CH. Най-много помагаше възглавничка с костилки на корема преди лягане (през кърпа и върху дрехите). На по-късен етап включих "БиоБаланс бебе" и "Блевит Л" (чай, който не пиеше много, защото принципно е скаран с водата, а и за толкова малко бебе като твоето не е препоръчителен).

И разбира се ядях сливи и круши, понякога пиех Лактулоза. Опитай се да слагаш по-често на гърда, за да увеличиш кърменията и да намалиш АМ. При мен това помагаше.

Какво АМ пие детето?

п.с. имах добри отзиви за nelsons colica, но за тях разбрах когато коликите бяха отшумяли.
Виж целия пост
# 382
Биогая запича понякога, спрете я за да видите дали запека ще отшуми.
Виж целия пост
# 383
Аз давах Лефакс и Абоколикен, като ги редувах. Честно казано не знам дали помогнаха или просто коликите отшумяха, ама за мен това беше най- кофти момента от бебеотглеждането до момента...
Също и слагах възглавничка с черешови костилки (продават ги в ДМ) на коремчето, това като че ли най я облекчаваше.
Може да пробваш и сешоар и бял шум, също имаше някакъв ефект.
Дано бързо минат! При дъщеря ми продължиха около месец (но ще ги помня цял живот). Grinning
Виж целия пост
# 384
Феникс - за коликите при моето дете на-много помогна Боуен терапия. Давала съм Лефакс, чай, пробиотици... другото ефективно беше повиване по метода на Харви Карп,черешовите костилки и белия шум от приложение на телеффона.
Виж целия пост
# 385
Всичко с коликите е индивидуално т.е. трябва да нацелиш това, което помага на твоето бебе. Аз изпробвах какво ли не и на финала те отшумяха сами. На големия син безотказно му действаха капки "Colief". Да, но на малкия не му действаха изобщо, отделно се запичаше от всички капки със симетикон. "Lefax" са със симетикон и ако детето ти не се чувства добре, то трябва да избягваш капки, които са на такава основа. Биогая също не подействаха.
Пробвай някои други капки на пазарa, които не съдържат симетикон.

При нас имаше облекчение от Colic Stop (на растителна основа) и Colocynthis 9CH. Най-много помагаше възглавничка с костилки на корема преди лягане (през кърпа и върху дрехите). На по-късен етап включих "БиоБаланс бебе" и "Блевит Л" (чай, който не пиеше много, защото принципно е скаран с водата, а и за толкова малко бебе като твоето не е препоръчителен).

И разбира се ядях сливи и круши, понякога пиех Лактулоза. Опитай се да слагаш по-често на гърда, за да увеличиш кърменията и да намалиш АМ. При мен това помагаше.

Какво АМ пие детето?

п.с. имах добри отзиви за nelsons colica, но за тях разбрах когато коликите бяха отшумяли.
А това със сливите и крушите за увеличаване на кърмата ли е? Трябва ли да са сушени или не? И друг път съм чувала,но не знам точно за какво са. Малко инфо споделено от опит ще ми е много полезно. Благодаря!
Виж целия пост
# 386
Те са за запека на бебето.

Кърмата трудно би могла да се увеличи от храна, евентуално с чай може да пробваш. Най-добрия начин е като слагаш бебето да суче по-често, то е най-добрия стимул за лактацията.
Виж целия пост
# 387
Сливите и крушите разхлабват.Преминавайки през кърмата,ще разхлабят и бебето.А за увеличаване на кърмата има специални чайове.Много помагала консумацията на бадеми и повече вода,но не знам от опит дали е така.           Иначе за коликите най-бях доволна от "БиоАмика",не съдържат симетикон.
Виж целия пост
# 388
Здравейте. Имам бебче на 6 месеца и от 4 е изцяло на АМ. Имам възможност да квася домашно кисело мляко. Искам да ви попитам, тези които дават как разреждат млякото? Мога ли да и правя вечер в шише към 22 часа и да стои на стайна темп (23-24 градуса) и да и го давам сутринта в 8 ч. когато и е първото хранене?
Виж целия пост
# 389
По-добре изчакайте до 8-9 месец поне с киселото мляко, ако нямате финансови затруднения да купувате адаптирано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия