Първокласници 2017/2018

  • 74 176
  • 749
# 390
Нашите учебници и уч.тетрадки, които получихме, са безплатни и с еднакъв размер. Днес им купих подвързии от книжарницата. Допълнителните помагала ще ги получим някъде в края на месеца, на следващата РС на 26-ти ще съберем парите.



П.С. Знаете ли по БЕЛ какво се носи?
Виж целия пост
# 391
Здравейте и от мен Grinning
Присъединявам се към темичката с двама първокласници. Целодневна форма на обучение са, всеки ден  от 08.30 до 16.30 ч. Миналата година бяха предучилищен клас в същото училище, но все пак имаше вълнения вчера- нови учителки, дъщеря ми я преместихме и в нов клас.
Имам въпрос- някой да има представа от къде в София мога да купя едноцветни папки (искат ни жълта, червена, синя и зелена) с ластик, но дебели- тип кутия, от твърд картон?
Ходих до Джъмбо и Office 1, но нямат. Успях да намеря червена и синя, не са точно такива каквито искам, но ако не намеря други ще караме с тях. Зелена и жълта никъде не мога да намеря
Виж целия пост
# 392
Нашите учебници и учебни тетрадки също са един размер /супееер, някой накрая се е стил 😀/, всичко е на Булвест 2000 и на всичките пише, че са за безвъзмездно ползване.
В същото време ги намерих на сайта на Учебник.бг с абсолютно редовни цени.
За помагала при нас сумата беше 34 лв. Ще ги видим 😉
Виж целия пост
# 393

П.С. Знаете ли по БЕЛ какво се носи?

На нас ни искат по БЕЛ (четене) - буквар, 1 тетрадка с тесни и широки редове и 1 тетрадка на квадратчета за звуковите модели
по БЕЛ ( писане) - уч тетрадка #1 (Предбуквен етап) и 2 тетрадки с тесни и широки редове

Да им върви по вода на всички първокласници!
Виж целия пост
# 394
Благодаря, на програмата не е указано дали е четене или писане. Ще трябва да питам. 
Виж целия пост
# 395
Попитай. Но ако са два часа най-вероятно са четене и писане. Двойни часове се допускат по БЕЛ и ЧЕ заради класните работи по литература и ЧЕ. За първокласници обаче не знам дали важи, т.е дали имат класни работи.
Виж целия пост
# 396
Не казаха да очакваме още помагала, но ще изчакам да видим..
Виж целия пост
# 397
Попитай. Но ако са два часа най-вероятно са четене и писане. Двойни часове се допускат по БЕЛ и ЧЕ заради класните работи по литература и ЧЕ. За първокласници обаче не знам дали важи, т.е дали имат класни работи.

В два различни дни са, като единия час е ИУЧ, което доколкото разбрах предишното СИП. Всъщност за този ИУЧ ще е едното помагало, което ще купим.
Виж целия пост
# 398
Нашата родителска още не е минала, ще е в понеделник и не сме събирали пари за нищо все още. Всеки ден има по 5 часа и един ден 6 часа,  в който имат допълнителен предмет Модул Туризъм. Ще разпитам в понеделник за какво става въпрос. Чакам да обявят и какво ще се предлага като допълни занимания спорт. Малкия остана много доволен от първия учебен ден. Каза че иска и на следващия ден да е на училище Simple Smile Учителката ги посрещна с питка с мед. Беше оставила на всеки чин, ръчно направени пликове с писмо, учебната програма и бележник на първокласника (ето това http://www.prosveta.bg/novini/podaryk-ot-prosveta-za-pyrvoklasnicite ) и по едно стики. Много ни я препоръчаха тази учителка и се надявам детето наистина да се чувства добре с нея и съучениците си. Като цяло децата от класа, не ми се видяха притеснени. Взимаха всички участие във въпросите, които им се задаваха. Много отракано новото поколение първокласници Simple Smile)))

П.п. Нашата паралелка е Екология и имаме 3 часа околен свят, като 2 от тях са написани "Околен свят - ф.". Според вас какво значи това.
Виж целия пост
# 399
Околен свят - факултативно. До миналата година това се водеше СИП или ЗИП.
Виж целия пост
# 400
Здравейте мами. Ние също подвързахме учебниците и учебните тетрадки на първолачето, но не съм напълно сигурна по някой предмети какви тетрадки да сложа. Примерно по Околен свят, по Предприемачество. Видях, че сте коментирали тетрадките по БЕЛ. В нашия комплект освен буквара и учебната тетрадка по български имаме и Читанката и учебна тетрадка по четене. В тази връзка да разбирам ли, че и по двата предмета трябва да има по една за работа в клас и по една за домашна работа с тесни и широки редове. На нас за звуците ни искат от тези сини и червени квадратчета.
Виж целия пост
# 401
Скрит текст:
Попитай. Но ако са два часа най-вероятно са четене и писане. Двойни часове се допускат по БЕЛ и ЧЕ заради класните работи по литература и ЧЕ. За първокласници обаче не знам дали важи, т.е дали имат класни работи.
В два различни дни са, като единия час е ИУЧ, което доколкото разбрах предишното СИП.
ИУЧ = ЗИП, ФУЧ = СИП.
Виж целия пост
# 402
Благодаря за поправката, това имах предвид Simple Smile За четене не би трябвало да искат тетрадка от обикновените. На нас ни казаха тетрадки по Български език и по Математика, за другите предмети май не трябват.

Вашите деца разпознават ли кой учебник по какво е? Класната ни беше казала да обозначим Българския с синьо квадратче, а Математиката - с червено кръгче, но смятам, че няма нужда, Алекс ги разпознава кое по какво е.
Виж целия пост
# 403
didana, на нас няма да ни трябват тетрадки по околен свят, само по български език и по математика.

Ще събираме по 35 лева за помагала. След като съберем парите, тогава ще ги поръчат, те са извън тези безплатни учебници, които се полагат.
Виж целия пост
# 404
А, не беше поправка. Просто уточних, че с тези непрекъснати промени в големи количества, човек се обърква по някое време. Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия