Хормонални изследвания - 7

  • 88 450
  • 736
# 300
Денис, моля те да коментираш изследванията.
17.10.2016 г. на 3-ти ден
АМХ  0,86 ng/ml           1 - 6.80
12.11.2016 г. на 3-ден
Инхибин Б    47 ng/ml    15 - 120

09.04.2017 г. на 3-ти ден
АМХ  0,816 ng/ml           1 - 6.80
Инхибин Б    73 рg/ml    40 - 200

06.01.2018 г. на 2-ри ден
АМХ  1,5 ng/ml           0,1 - 6.30
Инхибин Б    0,026 рg/ml    10 - 270

Възможно ли е Инхибин-ът толкова да падне и какво може да се направи? Възможно ли е да има лабораторна грешка /тая надежда разбира се/?
Ниски са. Показват НЯР.
Винаги има вероятност от лабор. грешка. Ако искаш, след месец , ги повтори.
Понякога, добавките им влияят добре, пробвай с тях - нищо не губиш, но го планирай, така че да си ги приемала поне 3-4 месеца и след това, някаква АРТ процедура - защото, при тези стойности, шанса да се получи на ЕЦ, е много малък, не че е невъзможно, но заложи на сигурното, поне 30-40% да увеличиш шанса.
Консултирай се със специалист по репр. медицина. Peace
Виж целия пост
# 301
Денис, моля те да коментираш изследванията.
17.10.2016 г. на 3-ти ден
АМХ  0,86 ng/ml           1 - 6.80
12.11.2016 г. на 3-ден
Инхибин Б    47 ng/ml    15 - 120

09.04.2017 г. на 3-ти ден
АМХ  0,816 ng/ml           1 - 6.80
Инхибин Б    73 рg/ml    40 - 200

06.01.2018 г. на 2-ри ден
АМХ  1,5 ng/ml           0,1 - 6.30
Инхибин Б    0,026 рg/ml    10 - 270

Възможно ли е Инхибин-ът толкова да падне и какво може да се направи? Възможно ли е да има лабораторна грешка /тая надежда разбира се/?
Ниски са. Показват НЯР.
Винаги има вероятност от лабор. грешка. Ако искаш, след месец , ги повтори.
Понякога, добавките им влияят добре, пробвай с тях - нищо не губиш, но го планирай, така че да си ги приемала поне 3-4 месеца и след това, някаква АРТ процедура - защото, при тези стойности, шанса да се получи на ЕЦ, е много малък, не че е невъзможно, но заложи на сигурното, поне 30-40% да увеличиш шанса.
Консултирай се със специалист по репр. медицина. Peace


От октомври пия добавки, изчела съм темата за добавките, всичко което си написала пия Disappointed
Благодаря ти за отделеното време.
Виж целия пост
# 302
HugHugЗдравей Денис,
Скрит текст:
в темата за добавки и витамини ме посътветва подробно какви добавки е необходимо да пия за предстоящ трансфер с донорски яйцеклетки. Днес пуснах контролно някои изследвания, които следя често.Ето и резултатите:
Фолиева киселина 13,84 ng/ml( 3,89-26,8)
витамин Б 12    494,3 pg/ml (197-771)
Глюкоза - 4,57 mmol (4.10-5.90)
Желязо - 12,5 mmol/l  (8.9-37.9)
ЖСК/ TIBS -56 mmol/l  (38.5-85.9)
UIBC - 43.5 Това не го знам за какво е, няма референтни стойности;
Витамин Д  (25OH )-32.6 ng/ml (30-50)
TSH - 2.53 mIU/L  (0.27-4.20)
ПКК
WBC 8.9  (3.5-10.5)
RBC 4.08 (4.2-5.4)
HGB 131g/L  (120-165)
Htc 0.38 L/L  (0.34-0.45)
MCV 91.9 fl (82-98)
MCH 32.1 pg (25.7-32.2)
MCHC 349  g/L(322-365)
PLT 278 mIU/L  (140-490)

Фолиевата киселина винаги досега ми е била 20, дори много често и > 20. Приемам Неофилик Мета по едно на ден.
Витамин В 12 ме изненада с по-висока стойност, досега винаги съм стигала до такива стойности само след добавки и то ударни дози. А сега без нищо от дълго време, просто наблягам повече на месото.Според теб трябва ли да пия витамини от Б групата за да се повиши още преди трансфер?
Инсулин не пуснах, защото в предишните ми изследвания след прием на Глюкофаж без да имам ИР, беше паднал около 2 и не счетох за нужно.
Желязо и ЖСК досега не съм пускала, нямам представа добре ли е или е в долна граница и е хубаво да се повиши. Наскоро боледувах от инфекция на дихателните пътища ,приемах антибиотик и други. все още не съм се оправила напълно и предполагам че имунитета ми се е сринал.
Витамин Д винаги ми е бил нисък и когато е около 20 ng или под много ме болят всички стави, кости и пр..така да се каже усещам кога е ок. Тази стойност ми беше и през лятото, повече не успявам да го вдигна, от месеци наред пия Вигантол по 4 капки дневно ,но доколкото разбирам това е поддържаща доза и трябва преди трансфер да е по-висок.Установих че таблетките при мен не действат, трябва да е течен. Сега смятам да пия по 7-8 капки дневно и да го следя , но според мен се променя много бавно нагоре. Питала съм и д-р Начев, според него 20-до 30 капки седмично са ок, но при мен не се повлиява очевидно.
И накрая прословутото TSH.. Пия Л-тироксин може би вече от три години, отдавна беше влезнало в стойности за забременяване между 1 и 2 и сега неприятна изненада.. последните пъти ми е било 1.2 ; 1.6 и т.н..,личния лекар вече ми отказва направления, много често съм го пускала.Незнам на какво се дължи, може ли да е от това че е зимен сезон, че боледувах наскоро от гърло или нещо инцидентно. Притесних се..
За ПКК, единственото което виждам че не е в граници са еритроцитите, дали е възможно и това да е от инфекцията и отслабения имунитет?

В този случай дано са ми полезни добавките,които коментирахме заедно, Денис.
Ще чакам да пишеш.
Благодаря от сърце! Hug
Здравей!
ФК, В12, Вит. Д - може да са малко по-високи
UIBC - ЖСК /ЖелязоСвързващ Капацитет/ - била си болна, може и да не е обективен
ТСХ е висок, може да е от сезона, но дозата трябва да се коригира - консултирай се с лекар.
При дефицит - всички дози се обсъждат с лекаря Peace



От октомври пия добавки, изчела съм темата за добавките, всичко което си написала пия Disappointed
Благодаря ти за отделеното време.
АМХ се е повишил, дано и Инхибина да се повлияе или да е лабор. грешка Peace
Виж целия пост
# 303
Здравейте отново ! Днес си пусках полови хормони на 3-ти ден от МЦ,но нищо не ми говорят резултатите....

TSH   1.76   mkIU/ml   0.27 - 4.20
LH   9.41   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   8.13   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   0.25   nmol/L   0.29 - 1.67
Estradiol   143.20   pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   598.10   mkIU/mL   102.00 - 496.00
Виж целия пост
# 304
Здравейте отново ! Днес си пусках полови хормони на 3-ти ден от МЦ,но нищо не ми говорят резултатите....

TSH   1.76   mkIU/ml   0.27 - 4.20
LH   9.41   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   8.13   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   0.25   nmol/L   0.29 - 1.67
Estradiol   143.20   pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   598.10   mkIU/mL   102.00 - 496.00
Здравей!
ТСХ е добре.
ЛХ и ФСХ са високи и показват ПКЯ.
Пролактинът е висок.
Тестостеронът е нисък, може да инцидент, грешка или ако не консумираш достатъчно месо или си на някаква диета.
Добре е да провериш ДХЕА, Андростендион и 17 ОН Прогестерон на 3 ден от МЦ.
Виж целия пост
# 305
Здравей Денис! Когато имаш възможност би ли коментирала и моите изследвания. Притесняват ме ниските стойности на пролактина и естрадиола. Изследванията са на 2 ден от МЦ. Благодаря ти 💐

Виж целия пост
# 306
Здравей Денис! Когато имаш възможност би ли коментирала и моите изследвания. Притесняват ме ниските стойности на пролактина и естрадиола. Изследванията са на 2 ден от МЦ. Благодаря ти 💐
http://imagizer.imageshack.us/v2/1152x2048q90/922/AvkhrG.png
Здравей!
Само ФСХ е висок, другите са добре.
Пролактинът трябва  да е нисък през ФФ, Е2 трябва да е на долна граница.
За холестеролът, ти си знаеш.
Виж целия пост
# 307
И аз тук с въпрос Simple Smile  Притеснява ме естрадиола. Правени са на 3ти ден.
LH 5.69 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH 5.48 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron 1.06 nmol/L (0.29 - 1.67)
Estradiol 271.50 Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )

Преди месец пуснах пролактин и тсх - и са ОК.
Виж целия пост
# 308
И аз тук с въпрос Simple Smile  Притеснява ме естрадиола. Правени са на 3ти ден.
LH 5.69 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH 5.48 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron 1.06 nmol/L (0.29 - 1.67)
Estradiol 271.50 Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )

Преди месец пуснах пролактин и тсх - и са ОК.
Само Е2 е висок, което не е много добре, но може да е инцидент. Може да е имало киста/ЗФ?! Следи го.
Другите са добре.
Виж целия пост
# 309
И аз тук с въпрос Simple Smile  Притеснява ме естрадиола. Правени са на 3ти ден.
LH 5.69 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH 5.48 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron 1.06 nmol/L (0.29 - 1.67)
Estradiol 271.50 Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )

Преди месец пуснах пролактин и тсх - и са ОК.
Само Е2 е висок, което не е много добре, но може да е инцидент. Може да е имало киста/ЗФ?! Следи го.
Другите са добре.
Денис, винаги съм с Е2 от порядъка на 60-70pg/ml. /този сега е приблизително 73 ако приравня към pg/ml/. Та за кое е не е много добре? Качество на яйца, ову или някоя болест ще търся?
От 2013 година се следя и си е все такъв. няма какво да очаквам като промяна, защото това са си 4 години все такива стойности. Не е инцидент
Виж целия пост
# 310
Скрит текст:
И аз тук с въпрос Simple Smile  Притеснява ме естрадиола. Правени са на 3ти ден.
LH 5.69 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH 5.48 mUI/ml – Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron 1.06 nmol/L (0.29 - 1.67)
Estradiol 271.50 Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )

Преди месец пуснах пролактин и тсх - и са ОК.
Само Е2 е висок, което не е много добре, но може да е инцидент. Може да е имало киста/ЗФ?! Следи го.
Другите са добре.
Денис, винаги съм с Е2 от порядъка на 60-70pg/ml. /този сега е приблизително 73 ако приравня към pg/ml/. Та за кое е не е много добре? Качество на яйца, ову или някоя болест ще търся?
От 2013 година се следя и си е все такъв. няма какво да очаквам като промяна, защото това са си 4 години все такива стойности. Не е инцидент
Консултирай се с лекар - високите нива на естрогените са рискови и може да причинят всичко от изброеното.
Провери първо за киста или ЗФ / на УЗ/.
Ще чакам да пишеш. Peace
Виж целия пост
# 311
Здравейте момичета, може ли коментар на тези изследвания.

ТАТ <20 IU/ml реф. ст. <40
МАТ <10 IU/ml реф. ст. <35
FT4 1.18 ng/dl реф. ст. 0,89-1,76
TSH 1.692 uIU/ml реф. ст. 0,55-4,78
Glucose 0 min. 5,04 mmol/l реф. ст. 3.3-6.0
Glucose 120 min. 5,19 mmol/l реф. ст. <7.8
Insulin 16,45 uU/ml реф. ст. 3,0-25,0 uU/ml
Insulin 120 min. 71.80 uU/ml реф. ст. 16-166 uU/ml

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 312
Здравейте момичета, може ли коментар на тези изследвания.

ТАТ <20 IU/ml реф. ст. <40
МАТ <10 IU/ml реф. ст. <35
FT4 1.18 ng/dl реф. ст. 0,89-1,76
TSH 1.692 uIU/ml реф. ст. 0,55-4,78
Glucose 0 min. 5,04 mmol/l реф. ст. 3.3-6.0
Glucose 120 min. 5,19 mmol/l реф. ст. <7.8
Insulin 16,45 uU/ml реф. ст. 3,0-25,0 uU/ml
Insulin 120 min. 71.80 uU/ml реф. ст. 16-166 uU/ml

Благодаря предварително!
Имаш ИР, другите са добре. Нямаш Хашимото.
Нищо страшно, не се притеснявай, може да се контролира. Peace /с медикамент, диета, спорт/
Виж целия пост
# 313
Денис, би ли коментирала тези резултати?
Виж целия пост
# 314
Засега нямаш ИР, но по-добре вземи мерки, защото инсулина е малко висок.
Консултирай се и с лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия