Пети клас - 2017/18 - тема 2

  • 64 324
  • 743
# 90
А не ми се мисли като смени смените и мине първа смяна, ще трябва да носи и учебници за следващия ден, понеже е на занималня Expressionless
Защо? Моята е първа смяна и си подготвя домашните от сутринта.
Виж целия пост
# 91
ще се включа в колективна жалба с име и подпис.
ако ние не се заемем да направим нещо, на никой няма да му пука за нашите деца.

освен, че раницата се мъкне от и до училището, тя се разнася и вертикално нагоре-надолу.
пример - имат първи час на 4-ти етаж, втори час физическо в салона на партера, трети час география пак на 4-тия етаж и 6-ти час модул физическо - пак в салона! три пъти на ден по 4 етажа нагоре и надолу с раницата! така е направена програмата на всички паралелки от 5-ти клас.

(изобщо не коментирам безумието да се събличат по два пъти на ден за физическо...)
Виж целия пост
# 92
Здравейте,
включвам се и аз в темата като майка на петокласник. За протокола - момче 152 см., 46 кг. От София сме и тази година сменихме квартала, оттам и ново училище и в момента драмата е пълна. Иска си старите приятели, притеснен е, сутрин отива с рев #Crazy Дано по-бързо се адаптира, защото в момента съм на мента-глог-валериан, но ако продължава така може да се окажат слаби Laughing

П.П. Пратих заявка за фейсбук групата и ще се радвам ако ме приемете.
Виж целия пост
# 93
Бройте и мен за колективна жалба с име и подпис.
Днес в часовете по математика на синковеца е имало "екшън - масово писане на двойки" за ненаписано домашно. Моят имаше домашно, но цялата му тетрадка е в червено, защото учителката има забележки за начина на написаване. В началното училище така и не ги научиха да разписват задачи и ще си берем резултатите сега.
За протокола моичкият е някъде къмто 145/146 и 35 кг, опредлено е в момента на растеж сега, защото често се оплаква, че го болят ставните връзки.
Виж целия пост
# 94
ще се включа в колективна жалба с име и подпис.
ако ние не се заемем да направим нещо, на никой няма да му пука за нашите деца.

освен, че раницата се мъкне от и до училището, тя се разнася и вертикално нагоре-надолу.
пример - имат първи час на 4-ти етаж, втори час физическо в салона на партера, трети час география пак на 4-тия етаж и 6-ти час модул физическо - пак в салона! три пъти на ден по 4 етажа нагоре и надолу с раницата! така е направена програмата на всички паралелки от 5-ти клас.

(изобщо не коментирам безумието да се събличат по два пъти на ден за физическо...)

Нашата програма също е толкова "умно" измислена. Само са ни облекчени децата с един етаж - на третия са. Laughing Салона също е на партера, стола в сутерена.
Виж целия пост
# 95
А не ми се мисли като смени смените и мине първа смяна, ще трябва да носи и учебници за следващия ден, понеже е на занималня Expressionless
Защо? Моята е първа смяна и си подготвя домашните от сутринта.

Защото сутринта отива с програмата за понеделник, а следобед в занималнята учат с програмата за вторник,тъй като на другия ден започват от 7.30часа.
Виж целия пост
# 96
Това е глупаво. Когато си научат и напишат домашните от съответния ден, ще са подготвени за предмета, независимо дали е на следващия ден или след 2 дни. Не може ли да се говори с учителя в занималнята?
Виж целия пост
# 97
Днес в часовете по математика на синковеца е имало "екшън - масово писане на двойки" за ненаписано домашно. Моят имаше домашно, но цялата му тетрадка е в червено, защото учителката има забележки за начина на написаване. В началното училище така и не ги научиха да разписват задачи и ще си берем резултатите сега.
Кофти.
Но лошото се е получило в начална степен - учителите масово не учат децата да разписват и решават задачи. Така се получава с тестовите форми на изпитване. При които и отличен човек може да си докара, дори и хабер да си няма от математика. Че и по останалите дисциплини е така.
Ама нали пуста и мода - да въведем това, което тези, от които преписваме, вече отричат.  Sunglasses
...
Аз не ползвам вече фейсбук, поради несъгласие с политиката му. Затова не съм се включила в групата. Но пък тук си участвам с удоволствие.  Simple Smile
Виж целия пост
# 98
Това с разписването на задачите си е сериозен проблем за борене. И моето дете е в кюпа с директно написан отговор, но как и откъде се е взел е мистерия.

Препоръчайте някой сборник със задачи, не ми трябват сложни, да има количество за затвърждаване на знанията.

По БЕЛ ще купувам това:

http://kaloyanov.com/podroben.php?nr=67




Виж целия пост
# 99
Моля майчетата на момчета от София - споделете от къде купихте гуменки за физическото, не мога да намеря и това е? Той носи 39 номер - нито в детското, нито в мъжкото. Пробвахме едни ами те са тежки като ботуши, не мога да намеря и неговия размер. Обиколих цял Люлин, че ни е наблизо, но нищо не открих, днес го пратих с едни маратонки, но добре че е било топло и са били навън. Кракът му отпред е широк и все го стягат, все го притискат, всяка година обикалям така и не намерихме нашия модел.
Виж целия пост
# 100
Привет, ние купуваме от Декатлон. Иначе търси в женските номерации, нещо, което да става за момче като цвят. Ние така се спасяваме.
Виж целия пост
# 101
Аз издирвах бели тениски
Виж целия пост
# 102
Аз издирвах бели тениски
В Декатлон има.
Виж целия пост
# 103
Привет, ние купуваме от Декатлон. Иначе търси в женските номерации, нещо, което да става за момче като цвят. Ние така се спасяваме.

Само като види щандовете с дамските и започва: - Само не и женски! Раница връщахме, защото в сайта видял, че била от серията за жени, то по нищо не личи, че е женска, но......овнето си знае неговата. Simple Smile

Все пак не пречи да опитам! Благодаря!
Виж целия пост
# 104
Judy, и аз по същата причина нямам Фейсбук Laughing

И моята дъщеря по математика смята на ум и директно записва...УСещам , че ще берем ядове...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия