Чакаме с копнеж ОКТРОМВРИйският бебевалеж! - Тема 12

  • 37 782
  • 747
# 615
И аз съм още от чакащите с термин след 10 дена, благородно ви завиждам на всички гушкащи бебета вече. Аз съм +13 кг в момента, за моя ръст 155 см ми се струват много Sad
Виж целия пост
# 616
Много нещо сте изписали... докато ви прочета...ю
Първо честито за новите бебчета, да са живи и здрави.
Ако направите нова тема-включете и мен.

По темата с малките бебчета: и моя бебешок вървеше с 2 седмици назад, роди се 20 дена преди термина :2 520 гр. Изписаха ни 2 370 гр. Първата седмица като се прибрахме си върна килограмите от раждането. Днес още една седмица по-късно е вече 2 900 гр.. За седмица е качил 380 гр. Така че мили майчета, не се шашкайте от кг,които ви казват. И аз се бях паникьосала, но сега го виждам колко е лаком и как сладко яде и вече бузки има въпреки че на пръв поглед е слабичък.
Относно цедетвно:първите 5 дена даже и коластра нямах много. Сега го кърмя, цедя се и с ръчна помпа. И аз съм със силиконови зърна- яде по 1 час горе долу защото се изморява, но пак остава малко за цедене. Просто трябва да правите опити в началпто и не трябва да се отказвате. А ако след 7-10 дена не стане- АМ. Колко бебета са отгледани така.

Гледам че сте писали и за настинки. Аз имам чувството че се разболявам. Много ме боли едната сливица. Сега пих един колдрекс и смятам тази вечер да сме на АМ защото не знам дали няма да му навреди, ако го кърмя. Дайте съвет какво да правя. Страх ме е да не се разболея и да не го заразя. Все пак е само на 20 дена (утре ги прави и на 05.10 ми беше термина Grinning ).


Първото ми бебе не се разболя нито веднъж, защото не спирах да го кърмя. А не е като да не съм била болна на легло. Не ти препоръчвам да спираш кърменето, слагай си маска, той си взима имунитет от теб. В колдрекса има парацетамол, дава се и на бебета, нищо няма да му стане.
Виж целия пост
# 617
И аз не съм родила още, датата ми е на 20. За сега съм + 7 кг, но си имам 4 кг резерв от предишната бременност, които не можах да изгоря.
Виж целия пост
# 618
Пийкок, честито бебче ! Hug
Аз за нощта завивам малкия с олекотена завивка, в стаята сме със стенен конвектор и поддържаме 23-24°.
Одеала взех 2 на Дилиос, полиестер са, ама толкова мек и прекрасен полиестер, че направо вчера поръчах още 2 (че са и намалени в момента за по 10 лв.). От вътрешната страна са като буланка, ама мекичка, мекичка, страхотни са.
С тях го завивам през деня като спинка. Simple Smile
Виж целия пост
# 619
И аз, и аз не съм родила още
Виж целия пост
# 620
При мен секцио се наложи, защото не им харесаха тоновете.
Но не съжалявам.
Майка ми утре ще е тук, когато донесат бебо. Аз не се надявам даже да имам кърма..
3/4 от багажа му е излишен. Не искат нито козметика, нито дрехи, нищо!! Само памперси и мокри кърпи.
Виж целия пост
# 621
Ние сме с 2-ка на Памперс, добре са ни.
90% обаче от дрехите са му големи, хем не е малко бебе (3500), хем са 0+ м...
Гърдите ми тежат като камъни, усещам ги пълни, а кърма няма, сигурно съм със запушени канали...
Цедя по 10-20 мл, а наистина усещам гърдите си доста тежки и пълни, също много болезнени. Рагади също имам...със силиконови зърна бебчо успява да цоцне по малко, колкото да не е без хич, но като цяло сме на АМ, за съжаление.
Днес за последно правя компреси и опити за цедене и утре отивам на лекар. Sad
А така ми се искаше да си го кърмя. Знам, че не е драма и не е на всяка цена, но имах огромно желание и съм разочарована от себе си.
Нищо де, аз да мрънна, та белким ми слезе кърмата Grinning

Момичета, не съм ви чела, но сега влизам и искам да честитя на всички вече станали мами, а на още чакащите, всичко да мине възможно най-леко. Жани, нали и на теб не съм честитила? Малко не съм в час откакто се прибрахме с бебо. Да ти е живо и здраво бебенцето, това е най-важното- да са не живи и здрави.
Аз имам същия проблем с кърменето и изпадам в отчаяние. В болницата ни бяха казали, че до 3-4 ден нямало смисъл, защото след секцио нямало кърма в началото. На 4 ден сутринта гърдите ми се подуха, станаха камък. Една акушерка като взе да ме стиска и мачка, запушени ми били каналите. Е, освен, че стана непоносимо болезнено, каналите не се отпушиха. В къщи като се прибрахме го слагам на гърда, той си цока, но без да вади нищо. Ползва си ме за биберон. И после ще си изяде ръцете от глад. Аз като стискам или помпам, излизат по две капки. Отчаяна съм направо. Сигурно и аз утре ще звъня на консултант по кърмене ли, и аз не знам къде.
А толкова ми е мило като се настани и си захапе. И на мен много ми се иска да успеем!
Мрън, мрън, мрън...
Simple Smile Heart Eyes Heart
Виж целия пост
# 622
Ние сме с 2-ка на Памперс, добре са ни.
90% обаче от дрехите са му големи, хем не е малко бебе (3500), хем са 0+ м...
Гърдите ми тежат като камъни, усещам ги пълни, а кърма няма, сигурно съм със запушени канали...
Цедя по 10-20 мл, а наистина усещам гърдите си доста тежки и пълни, също много болезнени. Рагади също имам...със силиконови зърна бебчо успява да цоцне по малко, колкото да не е без хич, но като цяло сме на АМ, за съжаление.
Днес за последно правя компреси и опити за цедене и утре отивам на лекар. Sad
А така ми се искаше да си го кърмя. Знам, че не е драма и не е на всяка цена, но имах огромно желание и съм разочарована от себе си.
Нищо де, аз да мрънна, та белким ми слезе кърмата Grinning

Момичета, не съм ви чела, но сега влизам и искам да честитя на всички вече станали мами, а на още чакащите, всичко да мине възможно най-леко. Жани, нали и на теб не съм честитила? Малко не съм в час откакто се прибрахме с бебо. Да ти е живо и здраво бебенцето, това е най-важното- да са не живи и здрави.
Аз имам същия проблем с кърменето и изпадам в отчаяние. В болницата ни бяха казали, че до 3-4 ден нямало смисъл, защото след секцио нямало кърма в началото. На 4 ден сутринта гърдите ми се подуха, станаха камък. Една акушерка като взе да ме стиска и мачка, запушени ми били каналите. Е, освен, че стана непоносимо болезнено, каналите не се отпушиха. В къщи като се прибрахме го слагам на гърда, той си цока, но без да вади нищо. Ползва си ме за биберон. И после ще си изяде ръцете от глад. Аз като стискам или помпам, излизат по две капки. Отчаяна съм направо. Сигурно и аз утре ще звъня на консултант по кърмене ли, и аз не знам къде.
А толкова ми е мило като се настани и си захапе. И на мен много ми се иска да успеем!
Мрън, мрън, мрън...
Simple Smile Heart Eyes Heart

Звънкай, въобще не го мисли. Аз бях на ръба на психическа криза + стенеща от болки. Няма по-добре изхарчени пари от тези за консултантката. Даде ми съвети като цяло за гледането на бебо, не само за кърменето. Толкова ми е по-спокойно сега!
Ако живееш в София, направо ми пиши на лични да ти пратя номера на консултантката, която дойде в нас.
Виж целия пост
# 623
Тези с проблемите с кърменето слагайте възможно най-често бебето на гърдата. Преди това се нагорещете в банята ,наяжте се ,пийте горещ чай . И да не яде бебето - цедете се . И аз съм с 2 ръце за консултантите .
Аз лично така си помагам . Пожелавам ви успех мамитаааааа 💋👼🏻💋
Виж целия пост
# 624
И аз още не съм родила.Термина ми в за 13.10. но вече няколко дена имам болки и контракции.Не са много болезнени и дълги затова още си стоя у нас и чакам.Иначе вчера ходих на преглед и казаха че бебка е още горе и не възнамерява да слиза по надолу. Надяват се да стане изведнъж защото ми е трето раждане.Но второто беше преди 12 год. така ще това си е май като първо.Но надявам се всичко да мине като по вода и да си родя лесно и бързо.На всички които още не са родили като мен пожелавам успех.
Виж целия пост
# 625
Аз съм +9кг. за сега, всички твърдят ,че е чудесно, а на мен ми малеят Joy, ама аз съм малко гузна, че малката изостава... та за това може би. Утре отново ще мерим води и тонове и ще видим кога, как, какво, иначе термина ми е 23-ти. Simple Smile
Виж целия пост
# 626
И аз чакам 6 дни до термин имам . Днес съм на преглед. Нямам контракции нищо. На това отгоре малкия ми лепна вирус адски ме боли гърло носа ми теме ужасно на края се оцацаме:)Simple Smile
Виж целия пост
# 627
Преди се стрясках от килата ,но сега съм -11 и осъзнавам колко е било безсмислено мрънкането ми че бях станала +20 . Корема ми се сви ,все едно съм преяла ,а не все едно преди 11 дни съм родила Simple Smile глезените ми вече не са отекли ,бузите ги няма ...
Виж целия пост
# 628
Аз също съм от чакащите, термина ми е на 25-ти 😏 Последните дни имам малко по-силни контракции, но не е кой знае какво. Другата седмица съм на преглед.
Аз до момента съм качила 12-13кг.

От 3 дни се опитвам да финализирам гладенето на бебешките дрешки. Голяма мъка, голямо нещо с това гладене, хич не го обичам. Уж няма кой знае колко неща, но днес мисля да приключвам с тая тема 😁
Виж целия пост
# 629
Аз съм + 22 кг Вие сте си манекенки.
Аз не се подувм лицето ми е същото кракат един огромен корем смъкнат ужас не се понасям вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия