Кръстницата ми знае, че от около месец много негодувам срещу мъжа ми. Жалко е, но е факт. И ми каза, че ми възлага важна домашна работа, която лично ще провери в неделята, след литургията. И аз се заех сериозно.
Каза ми да пиша в красив тефтер или тетрадка ВСИЧКО ХУБАВО и ДОБРО, което е направил моят МЪЖ за МЕН през изминалите близо 23 години заедно!!! Всичко - от малко до голямо, от общо до конкретно, от принципно до интимно, всичко, за което съм му БЛАГОДАРНА в живота си. За всичките му положителни качества. За всичките му достойнства. Всичко красиво, което ми е дал и ми дава и до днес. Без нищо лошо и неприятно. Да си спомням само светлите ни моменти и периоди. Всичко добро и прекрасно, което е той за мен. Разбирате ли? Цялостна пренастройка на нагласата ми към него. Оказа се приятна и лесна работа. Не мога да спра да пиша за него с добро. Тя знае за това домашно от СВЕЩЕНИКА й, но тъй като не е семейна, ми го разказа на мен и ми го поръча аз да го направя. Ами това е. Ако на някоя от вас жените в темата й трепне отвътре, нека и тя направи това упражнение по любов и благодарност. Православно е и е спасително за жената и за мъжа й. Било богоугодна дейност в навечерието на Рождество Христово. Амин. Благодаря ви!
все пак цялата идеология на Православието не може да лежи на един филм.