Остров Тасос /Тема 10/

  • 100 142
  • 759
# 75
Няма как да сравнявате Тасос и Халкидики. Най-малкото заради мащабите. Обобщаването "Халкидики няма хубави плажове" е смехотворно! В последните години обикаляме само Ситония.....

смехотворно или не, пиша като почиващ и на двете места, с 2 деца. На Халкидики бяхме на Ситония, а Тасос на Криси Амудиа. Обиколили бяхме Тасос/не видяхме по добър плаж със ситен пясък и плитко море от мястото Криси Амудиа. Ситония колкото и да се наслаждавах на гледките, пясакът беше от едри камънчета, а морето дълбочко, изобщо не подходящо за малки деца на 2/3г сами да си играят на плажната ивица.

Не е истина Как пишете за Ситония сякаш там има само един плаж.Пообиколете малко и тогава сравнявайте.
,иначе заблуждавате
Виж целия пост
# 76
Ситония има почти 100 плажа. За колко от тях се отнася оценката ви - един? Два?
Виж целия пост
# 77
Ситония има почти 100 плажа. За колко от тях се отнася оценката ви - един? Два?
И аз това си мисля.  чул но не видял
Виж целия пост
# 78
Като чета описанието - ходили са на Торони. Друг дълбок плаж с едър пясък не се сещам да има на Ситония.
А за малките деца - поне на моето 2 годишно изобщо не му беше проблем дълбочината, стига да е с "перки" на ръцете.
Виж целия пост
# 79
Здравейте! Аз малко да се отдалеча от летните вълнения...
В седмицата преди Великден обмисляме една екскурзия до Солун и Кавала. Единия ден в Кавала ми се ще да се разходим до Тасос. Само се чудим дали да е с колата или да я оставим в Керамоти /където ще се качим на ферибота, ако сме пеш/? Т.е. как е по това време в Лименас, има ли какво да се види, отворени ли са магазини, кафенета? Такситата как са като цени, ако решим все пак да се разходим? Или да си водим и колата и да не се чудим Simple Smile Посъветвайте ме, не знам какво да очаквам на Тасос в тази ранна пролет.
Виж целия пост
# 80
Аз бих отишла с колата. Можете да обиколите целия остров  Simple Smile
Виж целия пост
# 81
Още един глас за колата. Ще обиколите целия остров, манастира "Св. Арханел Михаил", селцето Панагия, навсякъде по пътя има прекрасни гледки.
Виж целия пост
# 82
Като се има предвид колко са оживени Кавала и Солун по празниците, Тасос може да ви се стори малко скучен (лично мнение). Сезонните таверни не работят. И все пак - с кола е по-добре. В Лимена са отворени магазинчетата и закусвалните на главната търговска улица. Може да се качите на римския театър и да се насладите на гледката към морето, да посетите манастира , градчетата Лименария, Потос (работят много таверни) и старата столица Теологос. Ще има доста туристи, като вас, някой за един ден, други - за по три дни, с автобуси, коли, мотори и т.н., така че ще има движение. И всички се движат по един маршрут Simple Smile.  Тръгнете рано за да имате време за повече места. Дано времето да е хубаво, сигурна съм, че в този случай Кавала, Тасос и Солун ще ви се сторят още по-прекрасни и празнични.
Весели празнични дни на всички съфорумци!
Виж целия пост
# 83
Вие тук си говорите основно за летни почивки, но аз влязох да ви питам как ви се струва идеята за няколко дни в края на април с две малки деца (7г и 1,5г) на Тасос? Постовете преди моя донякъде отговарят на нужната ми информация (какво може да правим), но все пак...За плаж, естествено, не сме и помисляли, освен за разходки, разбира се! 😊 Първия пост го четох, ще чета по-задълбочено тези дни. 😊
Ако пък имате конкретна препоръка за място, където да отседнем, ще е супер. Дори не съм сигурна какво искам обаче - хотел или самостоятелен апартамент. Просто ако на някого му хрумне нещо конкретно като съвет, ще се радвам да ми отговори! 😊🤗
Виж целия пост
# 84
Здравейте. Искам да попитам дали е ОК времето в Тасос от 1-ви до 15 юни,товст началото на месеца? За море с малки деца,дали ще е ок за къпане? Не откривам свободни места(всъщност ни трябва вила,не хотел),а за средата/края на юни направо ми се вижда невъзможно  според критериите ни.:/
Виж целия пост
# 85
Здравейте. Искам да попитам дали е ОК времето в Тасос от 1-ви до 15 юни,товст началото на месеца? За море с малки деца,дали ще е ок за къпане? Не откривам свободни места(всъщност ни трябва вила,не хотел),а за средата/края на юни направо ми се вижда невъзможно  според критериите ни.:/
Водата почти сигурно е, че ще бъде студена в този период, особено за малки деца. 
Виж целия пост
# 86
Здравейте. Искам да попитам дали е ОК времето в Тасос от 1-ви до 15 юни,товст началото на месеца? За море с малки деца,дали ще е ок за къпане? Не откривам свободни места(всъщност ни трябва вила,не хотел),а за средата/края на юни направо ми се вижда невъзможно  според критериите ни.:/

Невъзможно е !
До 20 юни ( края на учебната година в повечето Европа ) е предсезоно и места има предостатъчно за ВСЯКАКВИ критерии.Хотелиерът  дава само няколко места на букинг, затова се получава, че в букинг няма места, а на рецепция има.Може 2те стаи на букинг да са наети и в букинг обявяват , че места няма , а пък той хотела празен Simple Smile.Затова ние винаги проверяваме и в букинг и в сайта и по телефона . Водата преди юли няма да е чак токова топла за плицикане , ама за плуване става.Иначе за въздушни слънчеви бани без къпане става още април Simple Smile
Виж целия пост
# 87
ОХ, аз с тази продължителна зима и студове, които ни  натиснаха тази година, вече губя надежда че ще видя  реално лято скоро.... Резервирахме  от 16,06  почивка, но  се чудя дали  има шанс да се постопли водата до тогава...?
Виж целия пост
# 88
След 15-20.06. е добре.
Миналата зима беше значително по-студена и снежна, особено за Гърция, където на места сняг не беше падал от 60-те години. Малко по-късно се стопли водата тогава, но пак горе-долу в рамките на очакваното. Тази година са си нормални температурите, не гледайте в София студа.
Виж целия пост
# 89
има ли някой впечетления от хотел Thassos Grand Resort na Alyki?
Интересува ме плажа, чета че бил каменист, а изглежда в сайта пясъчен.
И дали не е скучно мястото където е хотелът?
Благодаря предварително
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия