катетър-секцио??

  • 3 159
  • 49
# 30
Не боли, но не е много приятна манипулация, затова ги помоли да ти сложат упойката и тогава катетъра.
 Желая ти леко и успешно раждане:)
 Всичко да е наред!
Виж целия пост
# 31
Нищо не усетих и при слагането и  при махането на катетъра Laughing
Виж целия пост
# 32
Първият път като раждах изобщо не усетих нито слагането, нито свалянето на катетъра. Обаче вторият път поне 5-10 минути след слагането му ми щипеше ужасно, а и след свалянето също. Може би зависи кой и как ти слагат катетъра.
Виж целия пост
# 33
Сложиха ми го след като ми сложиха упойката. Можеш да помолиш за това.  bouquet
Успех!
Виж целия пост
# 34
Катетъра не е задължителен. Ако можеш да минеш без него най- добре. Peace
Виж целия пост
# 35
Мен пък ме боля не при поставянето, а докато бях с него и след като ми го махнаха...  Sad
Аз обаче съм по-кекава, възпалявам се от най-малкото нещо, така че - проблемът беше поради тази причина...
Виж целия пост
# 36
При мен беше болезнено поставянето,а и самото усещане  SickЯвно при всеки е различно.
Виж целия пост
# 37
Аз бях със секцио, но не са ми слагали катетър - останалите бяха с подлоги, но аз слава Богу си бях ок и си станах още същият ден - беше ми гадно да си помисля, че някой ще ме обслужва Shocked.
Виж целия пост
# 38
Абе чак да не се усеща нищо... newsm78 Неприятно е, но не е болка за умиране, а и става за секунди. Не е задължителен, но момичето на съседното легло беше без и непрекъснато викаше санитарка с подлога. Така че вариантът с катетър е по-добър според мен.
Виж целия пост
# 39
Мене ме боля и ми беше супер гадно.
Ако раждам втори път ще поискам след упойката да ми го сложат.
и мен ме боля, но на мен ми го слагаха точно в момента в който раждах нормално/ оперираха ме в последния момент/ Rolling Eyes

И мен ме оперираха в последния момент и ми сложиха катетъра, докато раждах нормално, само че слава богу не ме заболя и от това.  Grinning Може би зависи кой и как ти го слага, но със сигурност не е толкова гадно, колкото си мислиш. И мен ме беше страх от този пусти катетър, като четях постингите за секциото, ама се оказа съсвсем безобидна манипулация.
Виж целия пост
# 40
Катетъра не е задължителен. Ако можеш да минеш без него най- добре. Peace
да бе да, като  знам какме болеше в началото като ставах. Направо ми идваше даги помоляпакдамигосложат
Виж целия пост
# 41
Катетъра не е задължителен. Ако можеш да минеш без него най- добре. Peace
да бе да, като  знам какме болеше в началото като ставах. Направо ми идваше даги помоляпакдамигосложат

Нуждата от катетър е само първия ден след операцията, ако всичко е наред. Ако няма катетър се дава подлога. Иначе на другия ден вече след раздвижването е хубаво сам да се обслужваш, зор не зор, залежаването не е препоръчително. На мен поне не ми беше проблем. Peace
Виж целия пост
# 42
Не боли нито слагането, нито махането. Споко, катетърът е най-малкото, за което да се притесняваш.
Виж целия пост
# 43
Не усетих слагането, при махането беше малко гадно /без болка/, дискомфорт имах цяла седмица, защото много се разхождах с катетъра /така каза лекаря ми newsm78/. В реанимация бяхме 3 жени - 2 с и 1 без катетър. Тази без се чувстваше по-зле от нас, з-то нощем и се пишкаше, а нямаше кой да я обслужи и трябваше да става...
Виж целия пост
# 44
Катетъра не е задължителен. Ако можеш да минеш без него най- добре. Peace
да бе да, като  знам какме болеше в началото като ставах. Направо ми идваше даги помоляпакдамигосложат

Нуждата от катетър е само първия ден след операцията, ако всичко е наред. Ако няма катетър се дава подлога. Иначе на другия ден вече след раздвижването е хубаво сам да се обслужваш, зор не зор, залежаването не е препоръчително. На мен поне не ми беше проблем. Peace
Лейди, знам, че е така, но аз имах канско главоболие и всяко изправяне беше УЖАС за мен. От друга страна мен ме раздвижиха на 12 часи тогава ми свалиха катетъра. Мечтаех си за него, в началото ме болеше и от надигането за подлогата. Но привсеки е индивидуално. Имам приятелка, която въобще не е усетилаи частица отмоя дискомфорт
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия