Копували ли сте скоро Нуро фен???

  • 821
  • 7
Дъщеря ми е само с температура,без кашлица ,хрема или зачервено гърло.Ходихме при педито и тя ни изписа Нуро фен по 5 мл. и Есберитокс капки за имунната система.Та купихме Нурофена и сега виждам че е с мерителна спринцовка Shocked.Значи пъхаш спринцовката  в шишенцето/тя е  разграфена/ взимаш необходимото количесто и го изтискваш право в устата на детето.Това което ме притеснява че 5-те мл.на спринцовката са 2 пъти по голямо количество/мерих с вода и сравних/ от количесвото взето с стандартна мерителна лъжичка от 5 мл.Та въпроса ми е как да го давам с стандартната лъжичка или дозата от спринцовката която ми се вижда много голяма.Да обаждах се на педито но немога да се свържа.Моля ако сте го ползвали ми помогнете.Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
 Ами и ние сме ги сравнявали(понеже аз се съмнявах, изглеждаха ми по-големи спринцовките). Отговарят си милилитрите от спринцовката и мерителната лъжичка.
 Да не би нещо да не си погледнала правилно спринцовката и аз в началото се заблудих и си мислех, че трябва да е до по-горна чертичка, добре че мъжа ми ме светна. Едва ли ме разбра(толкова нескопосано обяснение направих), но погледни пак по-внимателно деленията на спринцовката.
Виж целия пост
# 2
Да, миналата седмица купувахме. И на мен ми се видя много, но имам мерителна лъжичка от 5 мл. и като го изсипах от инжекцията в лъжичката си е точно толкова. Не се притеснявай, давай спокойно.
Виж целия пост
# 3
Нашия Нурофен е от миналата година и си е с мерителна лъжица/5мл. Всякакви лекарства на детето съм давала с лъжица ,защото се страхувам със сприцовка да му пръскам в устата , за да не се задави.
Виж целия пост
# 4
Ти пък newsm78.
Аз и антибиотика на бебка давам с тази спринцовка иначе блъска лъжичката. Като прочетох мерих, но количеството си е еднакво - все 5 мл.
Виж целия пост
# 5
Няма разлика.И аз я използвам по удобна е. Peace
Виж целия пост
# 6
Няма разлика.И аз я използвам по удобна е. Peace
===================================================
 Peace
Виж целия пост
# 7
Ти пък newsm78.
Аз и антибиотика на бебка давам с тази спринцовка иначе блъска лъжичката. Като прочетох мерих, но количеството си е еднакво - все 5 мл.

И аз така, даже Мултисаностола и давам с тази спринцовка.Иначе бута и се омазваме до ушите. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия