На каква осветление спят децата ви нощем?

  • 3 303
  • 115
Здравейте! Интересува ме вашите бебчета, а и по-големи деца на какво осветление спят вечер и защо?
Моят по-голям син е спял на тъмно винаги, още от бебе, но не защото така съм искала, а просто съм нямала нощна лампа. Сега нямам проблеми с неговото спане.
Малкия е на два месеца и вечер имам включена нощна лампа не защото на него много му трябва, а аз да го наблюдавам вечер, като се закашли или като се дави. Но скоро смятам да я премахна тази практика, защото, аз самата мразя да спя на светлина. Wink
Виж целия пост
# 1
На тъмно спи още откакто се е родила.
Виж целия пост
# 2
От раждането спи на тъмно, вкъщи нощни лампи нямаме  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Спят си в отделна стая, на затворена врата и на тъмно! Да свикват от малки и после да нямаме проблеми....
Виж целия пост
# 4
на работещ телевизор.не заради светлината,а заради шума.ако е тихо не може да спи и се буди от най-малкия шум
Виж целия пост
# 5
Първите дни и ние спяхме на нощна лампа, за да държа всяко движение под око, вече спим на тъмно Peace
Виж целия пост
# 6
Все още спи на нощтна лампа, не толкова заради него,а заради мен.Като измрънка през нощта да не се спъна като ходя при него.Сега мислим  да си го приберем при нас и тогава ще спи на тъмно Peace
Виж целия пост
# 7
Синът ми спи и с нащна лампа, и без, най-вече я включвам заради себе си! Иначе няма проблеми да спи на тъмно
Виж целия пост
# 8
Първите дни и ние спяхме на нощна лампа, за да държа всяко движение под око, вече спим на тъмно Peace
На нощна докато се будеше нощем да ми е по-лесно на мен. После на тъмно.
Виж целия пост
# 9
От раждането спи на тъмно, вкъщи нощни лампи нямаме  Simple Smile

 smile3521
Виж целия пост
# 10
На тъмно спят и двете ми деца от самото им раждане.
Виж целия пост
# 11
На тъмно, ниога не е спала на лампа, нямам идея как може да се спи на светло  Rolling Eyes. като се е налагало да я погледна като малко бебе съм палила една нощна лампичка, която бързо се развали и след това не сме купували друга.
Виж целия пост
# 12
На ТВ-то ,но заради мен - да виждам къде ходя
Виж целия пост
# 13
На тъмно спи още откакто се е родила.

и Деси така!
Виж целия пост
# 14
На тъмно и спи много добре
Виж целия пост
# 15
Първите дни като се прибрахме от болницата спеше на нощна лампа. Но след на тъмно  Peace
Виж целия пост
# 16
На улично осветление, не е силно, но достатъчно, ако се наложи да стана да не се пребия Grinning
Виж целия пост
# 17
На тъмно. Peace
Виж целия пост
# 18
На много слаба нощна лампа първите 1-2 седмици. После на тъмно.
Виж целия пост
# 19
в началото спа на нощна лампа. Правих го за себе си, не за нея. Така ми беше по - лесно, като трябваше да кърмя.
Постепенно преминахме на варианта - заспива на нощна лампа (пак заради нас - за да я виждаме, докато заспива, защото има навика да става, някой път се сърди, защото не иска да спи), но после изключваме лапмата, когато ние си лягаме в другата стая. Спи на леко отворена врата, за да я чуваме, че някой път проплаква за водичка.
Виж целия пост
# 20
На тъмно.
Виж целия пост
# 21
Откакто се е родила спи на нощна лампа. Така е заради мен - да не се пребия докато стигна до нея, така беше отначало, така е и сега, откакто е в отделна стая пак е с нощна лампа, за да мога да я проверявам вечер и да не се налага да влизам в стаята и да паля лампа, за да видя завита ли е, топло ли й е и т.н. Всъщност дори не съм се замисляла защо е на нощна лампа, докато не прочетох темата...
Виж целия пост
# 22
Сина ми заспива на TV ,на малката нищо не й пречи да заспи,но нощем спят на тъмно.
Виж целия пост
# 23
Спи на тъмно от съвсем малък. Няма никакъв страх от тъмното сега, а и спи спокойно.
Виж целия пост
# 24
Виж целия пост
# 25
Тъмно!
Виж целия пост
# 26
винаги е заспивал на тъмно
Виж целия пост
# 27
На никакво осветление.
Виж целия пост
# 28
Никога не съм оставяла Дияна да спи на нощна лампа. В момента има една ТСМска лампа на батерии, която е залепена на леглото й. Не я ползва.
Виж целия пост
# 29
сега спи на улично осветление, но при нас е доста силно...като бебе пусках и допълнителна лампа с  по-бледа светлина (основно за мое успокоение и да се ориентирам по-бързо за приготвянето на АМ).
Виж целия пост
# 30
От както се е родила дъщеря ми спи на тъмно!
Виж целия пост
# 31
От както се е родила само на тъмно. Имах си една луничка на нощното шкафче до легълцето й, и когато ми трябваше светлина за да я видя само нея светвах.
Виж целия пост
# 32
От раждането спи на тъмно, вкъщи нощни лампи нямаме  Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 33
Спим на тъмно през нощта, но когато я приспивам ми свети нощната лампа и така си я оставям, докато и аз не си легна, защото ми се налага поне 2-3 пъти да вляза и да взема или оставя нещо, да я завия, че си изритва всичко .... и така, но легна ли задължително се гаси.
Виж целия пост
# 34
Откакто се е родил на тъмно.
Виж целия пост
# 35
Спи на тъмно.
Виж целия пост
# 36
Спим в една стая и на нощна лампа.Вечер придърпваме креватчето му до леглото ни и оставяме нощната лампа,за да мога по което и време да се събудя просто да се надигна и да го видя-отвит ли е,спинка ли...
Виж целия пост
# 37
На тъмно.
Виж целия пост
# 38
в началото спинка на нощна лампа, но от два месеца някъде на тъмно и така ще бъде и за напред  Peace
Виж целия пост
# 39
От раждането спи на тъмно, вкъщи нощни лампи нямаме  Simple Smile

 newsm10 ние имаме  Mr. Green, но не виждам смисъл от тях и не съм му оставяла да му свети
Виж целия пост
# 40
На никакво.
Виж целия пост
# 41
Нощна лампа ползвам само ако се събудя и искам да го погледна как е. Иначе заспива и спи на тъмно.
Виж целия пост
# 42
На тъмно спи от раждането си.
Виж целия пост
# 43
По принцип може да се каже,че е на тъмно,но външното осветление ни е силно,защото сме на пътя за Слънчев бряг от Бургас,а той е доста осветен,но ние все пак сме на 11 етаж,така,че..
Но маркирах отговора "на улично осветление"
Виж целия пост
# 44
Нощната лампа я пускам докато заспи/уж по-лесно/,а после спи на тъмно.
Виж целия пост
# 45
И като мнозинството спим на тъмно.
Виж целия пост
# 46
На тъмно. bowuu
Виж целия пост
# 47
До края на втори месец беше с нощна лампа. От тогава - на тъмно.
Виж целия пост
# 48
на тъмно Peace
Виж целия пост
# 49
На тъмно спи през нощта, но винаги заспива на нощна лампа. Освен това ако се събуди по някое време, задължително първо изскимтява "светниии"  Wink
Виж целия пост
# 50
На тъмно,а през деня на спуснати щори...в началото го свикнахме на телевизор и всякакъв шум...но след годинката вече гасим всичко...така спи по спокойно
Виж целия пост
# 51
Беба докато заспи й оставям нощната лампа да свети.Угасям я чак когато аз си легна.С баткото процедирах по същият начин,но само докато беше бебе.От 1-2 годишен заспива на тъмно.
Виж целия пост
# 52
на работещ телевизор.не заради светлината,а заради шума.ако е тихо не може да спи и се буди от най-малкия шум
Това ми се струва опасно. Поне мен ме е страх да не гръмне.
А по темата- до към 4-5 месец спеше на нощна лампа /докато имахме нощни хранения/. После на тъмно. А от 2 седмици вече и сам, но пак на тъмно.
Виж целия пост
# 53
Винаги е заспивал и спи на тъмно,даже нямам нощна лампа в стаята
Виж целия пост
# 54
На тъмно естествено - нали спиме Peace
Виж целия пост
# 55
Първите 2-3 седмици пусках нощната лампа ама мече спим на тъмно.Първия път като угасих и спа цяла нощ без да се събуди.Незнам дали беше заради лампата? newsm78
Виж целия пост
# 56
в началото на нощна лампа, за да мога да я виждам.  Naughty
около втория месец махнах лампата, около годинка я оставихме в самостоятелна стая.

сега на тъмно и сама.  Wink според мен няма страх от тъмното.
Виж целия пост
# 57
На тъмно
Виж целия пост
# 58
На нощна лампа.
Виж целия пост
# 59
Като беше по-малък спеше на ношна лампа,но от 5-6 месец му спрях тока Joy
Виж целия пост
# 60
на тъмно
Виж целия пост
# 61
На тъмно.
Като се роди в начало, известно време спеше на нощна лампа (много намалена, съвсеем слаба), за да мога да я виждам по всяко време. Simple Smile
Виж целия пост
# 62
От раждането и двечките спят на тъмно.
Виж целия пост
# 63
Гласувах за улично осветление, но всъщност оставяме лампата на терасата да свети. До скоро бяхме с нощна лампа, но вече детето спи по цяла нощ и оставям да свети, колкото да му виждам силуета като си отворя очите.
Виж целия пост
# 64
На нощна лампа.
Виж целия пост
# 65
На нощна лампа.В противен случай не я виждам изобщо накъде е в кошарата Mr. Green
Виж целия пост
# 66
На улично осветление, не е силно, но достатъчно, ако се наложи да стана да не се пребия Grinning
Peace
Като се роди купихме нощно лампа. Вече събира праха някъде у нас.
Виж целия пост
# 67
С Ани като беше бебе - на ношна лампа, сега с Ели - светната лампа в коридора.
Виж целия пост
# 68
Сега спи на нощна лампа, която свети много слабо в синьо, но заспива на светло, защото си разглежда книжки в леглото.
Виж целия пост
# 69
Peace
Виж целия пост
# 70
Синът ми спи и с нoщна лампа, и без, най-вече я включвам заради себе си! Иначе няма проблеми да спи на тъмно

Ставам през ноща понякога и предпочитам да свети.
Виж целия пост
# 71
До скоро нямаха проблеми и двамата заспиваха и спят на тъмно. От скоро малката нещо се наплаши и заспиват на нощната лампа, но после я изгасям. При нужда я пускам и после пак спим на тъмно.
Виж целия пост
# 72
В момента,на тъмно,ползвахме нощна лампа,докато не спря да е будо нощно време,значи около месец и половина.
Виж целия пост
# 73
на тъмно
Виж целия пост
# 74
на тъмно,иначе светна ли се е събудила.
Виж целия пост
# 75
На тъмно е спял винаги. Дори отчитам като грешка това, че загасяхме нощната лампа, защото на него не му пречеше, а сега вече не може да спи на светнато.
Виж целия пост
# 76
На тъмно спи от самото начало Peace
Виж целия пост
# 77
На тъмно Peace
Виж целия пост
# 78
На тъмно!
Виж целия пост
# 79
В началото оставях да свети в коридора, но после - на тъмно.
Виж целия пост
# 80
До преди 2 месеца спеше на тъмно, но сега иска на нощна лампа, която покриваме с одеало и пак си става доста тъмно, но се вижда кое къде е. Гласувах за нощна лампа, понеже в момента е такова положението.
Виж целия пост
# 81
На тъмно спи откакто се е родила - децата трябва да знаят кога е ден и кога е нощ Peace
Виж целия пост
# 82
Гласувах ”На тъмно”.Спи на нощна лампа само докато майка му за приспиване чете книга Mr. Green
Дано като порастне не е като мен.Докато бях малка изпитвах панически ужас от тъмното.И до ден днешен,ако съм сама пускам всички лампи в апартамента.Друг е въпроса,че така и не се научих като голяма да спя на лампа,пък била и нощна-пречи ми Grinning
Виж целия пост
# 83
Първоначално на нощна лампа, впоследствие на тъмно. Wink
Виж целия пост
# 84
На тъмно спи откакто се е родила - децата трябва да знаят кога е ден и кога е нощ Peace

Ами така де-и ние така спим. Wink

Само да допълня че от малък спи през цялата нощ.На два месеца почна да се буди като се осветяваше стаята от слънцето...а сега вече 6ти месец-8/9...Научило се е кога е ден и кога нощ.И никога не ми се е будил да си играе през нощта.за което съм щастлива.
Виж целия пост
# 85
И ние спим на тъмно. Само като се събуди за ядене включвам една лампа-играчка с много мека светлина. Но само за яденето. После - пак на тъмно
Виж целия пост
# 86
На тъмно, ниога не е спала на лампа, нямам идея как може да се спи на светло  Rolling Eyes. като се е налагало да я погледна като малко бебе съм палила една нощна лампичка, която бързо се развали и след това не сме купували друга.
същата е и моята история!
Виж целия пост
# 87
От както се е родила спи на тъмно ...  Peace
Виж целия пост
# 88
Докато я слагам да си ляга само телевизора работи и  после като заспи го изгасям и спи на тъмно.
Виж целия пост
# 89
На тъмно!И двете така си заспиват от бебета Simple Smile
Виж целия пост
# 90
Спим на пуснат компютър, та от него свети малко.
Виж целия пост
# 91
На улично осветление. Не е много силно, но все пак се различава силуета й. Това само за мое улеснение, иначе и в съвсем тъмно да я оставя няма проблеми.
Виж целия пост
# 92
На тъмно си спим от първия ден. Контакния ключ на лампата се включваше с дистанционно и така си светвах при нужда.
Виж целия пост
# 93
На тъмно!
Виж целия пост
# 94
До 6-ия месец дъщеря ми спеше на нощна лампа-исках да я виждам през нощта.Сега вече си спи на тъмно.
Виж целия пост
# 95
и двамата на ТЬМНО, откакто са се родили.
Виж целия пост
# 96
на тъмно Peace
Виж целия пост
# 97
На тъмно спи.
Виж целия пост
# 98
На тъмно (откакто се е родил).
Виж целия пост
# 99
Ами на тъмно спи, не пускам и нощна лампа...
Виж целия пост
# 100
На нощна лампа.
Виж целия пост
# 101
На светлината от телевизора Laughing Тъй като нощем почти не спим мама гледа телевиия
Виж целия пост
# 102
На тъмно спи, чат-пат и на телевизор за по няколко часа...
Виж целия пост
# 103
в началото намалявах осветлението до сумрак, за да мога да го виждам, но по скоро го правех заради себе си. След около месец започнах съвсем да гася лампата. Сега спи на тъмно.
Виж целия пост
# 104
На тъмно.
Виж целия пост
# 105
Peace
Виж целия пост
# 106
До 3-я месец спеше на нощна лампа.Една вечер решихме да я изгасим и нямахме никакви проблеми.Оттогава си спим всички на изгасена лампа Grinning
Виж целия пост
# 107
На тъмно Peace
Виж целия пост
# 108
На тъмно, откакто се е родила. Даже се дразни, ако свети лампа или работи тв-то.
Виж целия пост
# 109
гласувах на улично осветление, но понеже сме на 14-ти по-точно е да се каже, че спи на лунна светлина Wink
нощна лампа ползвахме няколко нощи съвсем в началото.
Виж целия пост
# 110
На тъмно.
Виж целия пост
# 111
На тъмно
Виж целия пост
# 112
Баткото заспива на нощна лампа или светлина от другата стая, а бебето заспива докато се кърмиме - така че на лампа. Не знам защо но напоследък Макси - по-големия ми син иска да оставяме нощната лампа да свети. Преди си заспиваше на тъмно.
Виж целия пост
# 113
Дъщеря ми като бебе,някъде до 4 месец заспиваше на светната лампа,но нощно време от както се е родила спи на тъмно. А сега вече на 4 год. и заспива на тъмно
Виж целия пост
# 114
на тъмно,още  е малък за да го е страх от тъмното
Виж целия пост
# 115
По принцип на тъмно,само докато си легнем и ние е свтната лампата  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия