# 15
Здравейте, казвам се Мая Йовчева, домакинята на Йовчевата къща. Първо искам да благодаря за искрените и мили думи на семейството, което е писало за нас /не са ни рекламни агенти, както някой по-нагоре се усъмни/. Колкото и банално да звучи, за нас гостите са богове и всичко, което правим е за да се почувстват те доволни и обгрижени. Естествено е да има и недоволни, най вече хора които търсят при нас лукс, който не може да съществува в една 200 годишна възрожденска къща, но това не е и целта ни - искахме да запазим духа на старите българи и да го предадем най-вече на децата и гостите, които ни посещават. Дано да сме постигнали целта си! Много болно ми стана, прочитайки мнението на "ispamska", не само защото не отговаря на истината, но и защото не сме успели да приобщим тези млади хора към възрожденския дух на дома ни. Чувствам се длъжна да направя някои уточнения, които да изтрият поне отчасти петното върху нас: Къщата ни е с капацитет за 12 човека /до 15 с допълнителни легла/, така беше и резервирана от тази компания, но по-късно се оказа че са дошли 4 човека в повече, които явно се надяваха да спят на аванта. Въпреки всичко ги приехме. Същата компания си устрои истински музикален и алкохолен маратон до 6 часа сутринта в тихата балканска махаличка, в която е къщата ни. Така нареченият "пазач" е съпругът ми, който винаги се старае да обгрижва гостите, но дискретно и без да се натрапва. Стаите не са миризливи и не са над кухнята - миризма има сутрин /все пак това е къща/, но тя е приятна - на пържени мекички, бухти и прясно сварено биволско млекце и досега никой не се е оплаквал от нея. Извинявам се ако съм ви досадила, но се почувствах длъжна да направя тези уточнения, защото е много лесно да лепнеш петно върху някой, но когато се трудиш денонощно и знаеш цената на труда се научаваш да цениш и труда на другите...
С най-дълбоко уважение към вас, майките на децата на България, Ви пожелавам крепко бълканско здраве! Мая Йовчева
Виж целия пост