Гнойна ангина

  • 16 105
  • 26
Ани ми прокашляше от няколко дена нощем. Давах й Проспан, но явно не е подействал.

Днес запчна да кашля с храчки, толкова много, че чак повърна от зор. Мъжът ми веднага я заведе при дежурната лекарка - диагноза гнойна ангина, лекарството - съответно антибиотик. Веднага се обадих на нашето педи, а тя от своя страна ми каза, че няма нужда от антибиотик и да пробвах с Бромхексин, Вентолин и Тантум Верде. Започнахме лечението без антибиотика, сега Ани е с температура, редувам Нурофен и Панадол.

Въпросът ми е - лекува ли се гнойна ангина БЕЗ антибиотик и ако да - за колко време минава. Според лекарката ангината е вирусна, но пък от друга страна се чудя как е разбрала без дори да я види. А пъ дежурния лекар ми обясняваше, че задължително се пие антибиотик с дълъг курс на приемане - 10 дена  Shocked Ани до сега никога не е пила антибиотик и мисля да се доверя на нашата педиатърка. Но все пак за успокоение реших да питам и вас. Споделете опит, моля, че съм се притеснила... Sad

Виждам, че по-долу има пак тема за ангина, но нека уточня - питам специално за антибиотика! Вие давате ли антибиотик при ангина?
Виж целия пост
# 1
Всеки път е различно. Първите два пъти давах антибиотик, и след това, може да няма връзка-всеки месец почти беше с ангина, според мен-гнойна. Един-два пъти и правиха намазка-нямаше стафилококи и други подобни и не пи антибиотик. Един два пъти пробвахме с хомеопатия-не знам дали от нея, или защото му беше дошло времето-на третия ден започна да вдига температурата на по-дълъг период след съответното антипиретично средство, на четвъртия-да е по-ниска температурата и сливиците да намаляват. Доколкото знам от нашия личен лекар, ако и след третия ден температурата е много висока-39 и нагоре, май е време за антибиотик. При нас обичайно няма кашлица-само големи сливици с бели налепи и висока температура.
Виж целия пост
# 2
За вирусната ангина не знам много, но ако е бактериална - е изключително опасно без антибиотик. Последиците може да са много сериозни. По принцип избягвам да давам за други болести антибиотик, но при ангина - да. Но пък при нас и двата пъти беше бактериална. Щом лекарката е сигурна, че е вирусна, може би и без антибиотик ще минете.
Виж целия пост
# 3
Снощи бе последния прием на АБ, за гнойната ангина на синчето. Даже се притеснявам, че дните на прием са му около 8  ooooh!

От края на април нещо е "влязал във фаза" и само с болести се разправяме... Sad Държа го по няколко дни на алтернативно (бабешко) лечение, но уви - не му ли дам АБ, не започва да се оправя.

По-принцип обирането на белите петънца не се препоръчва от УНГ лекарите, но все пак: 1л. мед с 1л. сода. Разбъркваш и мажеш. Ако й махнеш поне част от налепите, ще се облекчи Ани и няма да качва високи Т (или няма въобще да има Т).

Успех  Peace
Виж целия пост
# 4
При мен само малката имаше гнойна ангина през февруари,не се постараха да ми кажат дали е вирусна или бактериална,но след като 3 дни давах АБ и пак имаше Т около  39 и не падаше минахме на пеницилин-инджекции,много гаден период не искам да се сещам даже.
Дано се разминете леко,че е много гадно най вече заради Т.
Бързо възтановяване  bouquet
Виж целия пост
# 5
ами, според мен без да искам да бъда груба педито ви лекар ли е или обикновена телефонистка Mr. Green

може и при нас да се взеха прекалени мерки, но когато март месец Ники се разболя от ангина лекарката (наша близка роднина) веднага му изписа антибиотик. само като му погледна гърлото и каза, че от далече личи, че е стрептококово. след това погледна и нашите с мъжа ми и хоп и на нас антибиотик (ние само леко подсмърчахме и ни дращеше гърло)...каза ни, че стрептококите са много опасни и дори и да го излекуваме, ако му ги лепнем обратно все тая от антибиотика...така че бяхме цялото семейство на антибиотик. не напразно казах, че ни е близка роднина, защото знам, че не би направила нещо да ни навреди, напротив...

така че аз лично бих послушала лекарката, която ми е предписала антибиотик. или бих завела детето при трета. да не говорим, че тази педката само по телефона коментира, въобще не знам как го мислят това тея докторки.... Close
Виж целия пост
# 6
Преди две години моят син имаше гнойна ангина с висока Т и пихме антибиотик - Клацид , от който му мина ,но подържаше висока Т заради гноините налепи по гърлото три дни . Но аз се радвам , че тогава се разминахме с инжекцийте и му спестихме на детето още мъки. Скорощно оздравяване.
Виж целия пост
# 7
И какво се оказва? Не може без АБ...  Close  Close  Close Направо ще полудея, хич не искам да давам...
Още днес ще заведа Ани на преглед при нашата лекарка, ама е чак следобяд на работа. До тогава няма да давам АБ, пък ако все пак тя прецени, че не е необходимо ще я послушам. Миналата година излекувахме бронхит без АБ. Вярно, че продължи по-дълго лечението, но детенце се оправи без проблем.
Дано Ани оздравее по-бързо  Praynig и дано дано дано не зарази София  Praynig, че тогава...  ooooh!
Виж целия пост
# 8
Бяхма на нокти 4 дни и нощи, но минахме само с 2 хомеопатични лекарства.
Но евала на хомеопатката - лекува със сърце!
Виж целия пост
# 9
При кого се лекувате?
Виж целия пост
# 10
Когато щерката е имала гнойна ангина винаги и е минавало след прием на АБ. Без АБ не минаваше. Cry
Виж целия пост
# 11
В момента май има такъв вирус.И моя син 2 дена качи висока температура,заведох го на лекар каза че гърлото е силно зачервено и има нещо като афтички в устата,НЕ НИ изписа антибиотик,и слава богу сега сме много по-добре.
Виж целия пост
# 12
Лекувала съм себе си от гнойна ангина, само с помощта на разни бабини рецепти (компреси и билки). Всъщност пръсках си и един спрей с лидокаин (Орофар), защото имах нетърпили болки в гърлото и едва преглъщах .
Децата (по-големите) също са боледували от гнойна ангина и са се оправяли с хомеопатия!
Виж целия пост
# 13
В момента май има такъв вирус.И моя син 2 дена качи висока температура,заведох го на лекар каза че гърлото е силно зачервено и има нещо като афтички в устата,НЕ НИ изписа антибиотик,и слава богу сега сме много по-добре.
Херпангина. Децата на 2 приятелки от групата са с такава диагноза и симптоматика. И трите са без антибиотик. Но на моите досега не им се е разминавал при "бели" сливици.
Виж целия пост
# 14
Не успяхме без АБ  Sad Пробвахме 5 дена без, но положението се влоши  Sad
Сега слава Богу се оправяме, макар чеимаме лека кашлица.  Confused За съжаление и бебката се зарази, на тя пък се оправи без АБ.  Simple Smile Явно си е до организъм и имунна система  Simple Smile

Поздрави на всички и бъдете здрави!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия