За и против премахването на бенки с козметична цел

  • 37 450
  • 73
# 30
Цитат
онкодерматолог - тя ,ми каза, че няма причини да се притеснявам за махане на такава бенка...

 - И аз мога да ти цитирам Доценти по Медицина, ко са ми преподавали, че Тъмните, плоски бенки не се пипат! не се търкат или чоплат! - защото са Прекарциноза и много бързо - за месеци може да се изродят в Рак! И много хора са си отишли по този начин!
 - Ако искаш, консултирай се с Дерматолог в Пирогов, но не хирург, за да няма Конфликт на интереси...

Ама аз няма да ги "търкам или чопля" тези бенки, ще ги оперирам. Хирург ще ги маха.

Айде ся докторе кажи дали има опасност?
Виж целия пост
# 31
Във всеки случай, събери повече информация от Независими източници - т.е. от Не-Хирурзи, защото те това са учили - да оперират.
 - Не е добър съвет, да не се лекува причината а да се атакува само следствието.
Виж целия пост
# 32
А?

Ама на мен ми каза да оперирам не- хирург, онкодерматолог викам.

Цитат
- Не е добър съвет, да не се лекува причината а да се атакува само следствието.

Тва обаче съвсем не го разбрах...
Виж целия пост
# 33
Тези тъмни бенки и брадавиците си имат някакво причина за да се появят, както например за полипите в носа причината най-често е Алергичен ринит.
 - Ако само се оперират, без да се търси причината за появяването им и не бъде лекувана причината, те обикновено рецидивират - пак се появяват.
Виж целия пост
# 34
Ще ми дадеш ли координатите на лечителя в Пловдив?
Виж целия пост
# 35
Здравейте!!
Искам да ви кажа,че научих за една билка(котешка стъпка)която премахва или поне свива бенките.В момента и аз съм си взела и чакам резултат.
Виж целия пост
# 36
Премахването на бенка няма как да провокира рак. Не може да стане! А това, че много хора умират след оперирането на бенка, е защото са реагирали прекалено късно. Но не и защото бенката е пипана.
Виж целия пост
# 37
Всъщност сега погледнах темата и видях, че съм писала. От тогава направихме сериозни консултации заради една съмнителна бенка на голямата ми дъщеря.
Виж целия пост
# 38
Рени, с кого се консултирахте? Аз моята бенка за сега реших да не я махам, но търся много добър специалист за дъщеря ми - тя има една голяма по рождение и един лекар казва да я махаме, друг - да не я пипаме.
Виж целия пост
# 39
Последно се консултирах с една дерматоложка, специалист по бенките... danisport ми я препоръча. На нея й е изрязала няколко бенки, които са рискови. В здравния форум доста коментирахме, но темата май е изтрита, а danisport не съм я засичала скоро във форума.
Виж целия пост
# 40
И аз имам една такава гадна бемчица #2gunfire  дет много искам да я махна,ама много ме е шубе,защото на една позната след едно такова премахване се развъдиха милиони Sick

Но иначе съм ЗА!
Виж целия пост
# 41
Последно се консултирах с една дерматоложка, специалист по бенките... danisport ми я препоръча. На нея й е изрязала няколко бенки, които са рискови. В здравния форум доста коментирахме, но темата май е изтрита, а danisport не съм я засичала скоро във форума.

Ясно. И аз при нея съм решила да заведа дъщеря ми, Дани преди време ми даде координатите й.
Виж целия пост
# 42
Момичета и аз съм пред консултация за премахване на две бенки  Sad Мисля да отида в онкологията за преглед, но се оглеждам за специалист с отзиви...ако някой скоро е ходил и е доволен - нека сподели
Виж целия пост
# 43
Аз днес попитах в Пикасо за папиломите. Махат се с лазер, не боляло и не оставя белези. За мое успокоение да си направя преглед при дерматолог. И там имат, ама аз предпочитам да е независим  Mr. Green
Даже не знаех, че са папиломи, мислех, че ми се появяват нови бенки. Аз имам между и около гърдите, мънички, някои дори не ме дразнят. Било добре наведнъж да се махнат всички, защото се разпространявали като вирус. Да ама така излиза скъпо. Мисля да пробвам с едно папиломче, да изчакам известно време и тогава, ако всичко е наред - в атака.

И аз ще следя за специалисти. Бенките няма да пипам. Ама ако може да не им растат косъмчета поне. Laughing
Виж целия пост
# 44
ЗА- махнах си 3 бенки от лицето в началото на пролетта и нямам прблеми Peace Сега  като гледам стари снимки се чудя защо толкова съм чакала Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия