Предбрачни договори

  • 3 072
  • 27
Кажете си мнението за предбрачните договори,които по мои наблюдения напоседък много нашумяха.Аз си мися,че ако и двамата го искат няма нищо лошо,но сигурно е много гадно когато единят няма нищо ,а другият има много(гадно за тоя дето няма ,не за друго ,а за това,че ако нямаш кой знае какво ,излиза,че все едно те обвиняват в брак по сметка,а в повечео случаи не е така.Нали хората се женят ,защото се обичат,или се бъркам?)
Виж целия пост
# 1
... предбрачните договори,които по мои наблюдения напоседък много нашумяха...

Къде ?
Виж целия пост
# 2
В България.
Виж целия пост
# 3
В България не се сключват предпрачни договори  Stop
Но както и да е... на мен не ми харесва идеята. Ако ще се омъжвам за някой, то няма да мисля за бъдещия развод и за подялба на имущество Tired  То пък и няма кой знае какво да делем, де  Laughing
Виж целия пост
# 4
Предбрачни договори в България има само по телевизията-в нЕкои американски филми. Laughing
Не се кахъри още-като ги уреди законът, тогава ще ги мислим. Засега не е предвидена такава възможност.
Виж целия пост
# 5
И аз доколкото знам в България такива договори няма. Но иначе не виждам какъв е проблемът с тях. Според ме не се използват толкова от опасения за брак по сметка, а за по-лесна подялба на имуществото след евентуален развод. Избягват се доста разправии, процеси и т.н.
Виж целия пост
# 6
Напротив,сключват се,но все още не се взимат под голямо внимание,защото важи законът за семейната собственост или както там му викат,юристите да кажат.Даже съм била свидетел на сключването на един такъв.
Виж целия пост
# 7
Е, хубаво де. Но ще си остане само лист хартия. Няма съд, който в случай на развод ще се съобрази с предвиденото в него.
Може да се изпълни само ако едната страна вземе страха и акъла на другата и на въпросната "друга" и през ум не й мине да не изпълни написаното в договора. Сещаш се за какви ситуации говоря.
Виж целия пост
# 8
Е, хубаво де. Но ще си остане само лист хартия. Няма съд, който в случай на развод ще се съобрази с предвиденото в него.
Може да се изпълни само ако едната страна вземе страха и акъла на другата и на въпросната "друга" и през ум не й мине да не изпълни написаното в договора. Сещаш се за какви ситуации говоря.
Сещаме се  Mr. Green , но съгласете се че има логика в това да си спестиш главоболията при евентуален развод. Не е романтично , но 1 от 3 брака в БГ завършва с развод , а и ситуацията която описваш се случва и сега при делбите на имущество . Бих подписала да . На мен подобен договор ми изглежда като застраховка живот - не мисля че би ме обидил , напротив !
Виж целия пост
# 9
Малко отклонение.

В Германия има брачен договор, където се регламентират функциите и отношенията по време на брака.

Но има и договор за подялба на имущество, който може да се окаже
много полезен в случай на развод, ако например мъжът ти е затънал в
дългове от комар, пък според този договор ти нямаш нищо общо с
погасяването им.

Та в този аспект считам договорът за раздяла на имане за адекватен.

А иначе договор, с който се задължавам да спя с мъжа си на първо и
двайсет и четвърто число, да посещавам леля му по бащина линия
и да се усмихвам на бившето му гадже, не ме убеждава.


Виж целия пост
# 10
Предбрачни договори в България има само по телевизията-в нЕкои американски филми. Laughing
Не се кахъри още-като ги уреди законът, тогава ще ги мислим. Засега не е предвидена такава възможност.

Така е, да!
Иначе по въпроса аз мисля, че е много хубаво нещо! Мога да дам много примери на провинциалистки дошли в София, които се женят за софиянец с жилище.
Това е някакъв вид застраховка все пак. Никой като си прави застраховка живот не иска да умира, естествено. Но АКО се случи нещо лошо не е зле да си подсигурен, нали?  Peace
Виж целия пост
# 11


Така е, да!
Иначе по въпроса аз мисля, че е много хубаво нещо! Мога да дам много примери на провинциалистки дошли в София, които се женят за софиянец с жилище.
Това е някакъв вид застраховка все пак. Никой като си прави застраховка живот не иска да умира, естествено. Но АКО се случи нещо лошо не е зле да си подсигурен, нали?  Peace
Аз познавам доста свестни провинциялистки и не толкова свестни софиянци .Мдаа...има и такива , които са родили 2-3 деца , стоят в неземно красивият голям град и търпят тормоз , изневери и прочие романтични взаимотношения , щото няма къде да идат и закона не ги защитава имуществено , докато мъжа им се бара по ... и се бие в "столичните " си гърди! На някои от тях им се умира. Справка може да направиш в някои теми от форума. А предбрачен договор се прави с човек , който има какво да договаря . Peace
Виж целия пост
# 12


Така е, да!
Иначе по въпроса аз мисля, че е много хубаво нещо! Мога да дам много примери на провинциалистки дошли в София, които се женят за софиянец с жилище.
Това е някакъв вид застраховка все пак. Никой като си прави застраховка живот не иска да умира, естествено. Но АКО се случи нещо лошо не е зле да си подсигурен, нали?  Peace
Аз познавам доста свестни провинциялистки и не толкова свестни софиянци .Мдаа...има и такива , които са родили 2-3 деца , стоят в неземно красивият голям град и търпят тормоз , изневери и прочие романтични взаимотношения , щото няма къде да идат и закона не ги защитава имуществено , докато мъжа им се бара по ... и се бие в "столичните " си гърди! На някои от тях им се умира. Справка може да направиш в някои теми от форума. А предбрачен договор се прави с човек , който има какво да договаря . Peace

Не отричам, че има и обратен вариант. Кофти ситуация, която при един добър предбрачен договор може да бъде доста добре изиграна! Примерно да се договори солена издръжка от бащата при евентуален развод.  Wink
Виж целия пост
# 13
Но май засега в България предбрачните договори засягат само имуществото,не издръжка на деца и пр.Поне такова нещо чух от един нотариус.Понякога се получават много големи недоразумения с тези договори.Много е дълго за разказване ,но заради един такъв договор едва не се провали сватбата на моя много добра приятелка.Много е важно как ще го направиш,за да не обидиш партньора си(т.е. как ще поднесеш информацията за товаче желаеш договор)
Виж целия пост
# 14
Не зная дали ги има в Бг, но мисля че е много разумно нещо. И ако хората са достатъчно зрели във връзката си и честни към партньора си, не би следвало едно подобно искане да представлява проблем - даже напротив. Особено ако става дума за по-късен брак, в който страните, или една от тях, идва с имущество, не виждам нищо обидно в изискването другата страна да уважи усилията на единя да се сдобие с това имущество и да не го дели с партьора си при евентуален развод. Не мисля, че подписването на подобен договор говори за лоша връзка. Ама никак дори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия